reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2010

Mam maly problem, moza ktoras z was mi doradzi.;-)
Wczoraj dwa razy zrobilo mi sie slabo.Dzis rano kucalam, wstalam moze troche za gwaltownie i zaslablam tzn.Zrobilo mi sie ciemno przed oczami, nogi sie pode mna ugiely.Tesciowa mnie podtrzymala.
Lekarz nie zapisal nic poza Duphastonem i Feminatalem Metafolin, ktory zawiera niektore witaminy.Nie zlecil tez na razie morfologii.Myslicie, ze powinnam brac jakies witaminy na wlasna reke?Boje sie, ze nastepnym razem moge stracic przytomnosc.W pierwszej ciazy zemdlalam w 4 mc-u w tramwaju, na szczescie nie jechalam sama.
Zmykam do pracy:tak:
 
reklama
A mnie niestety dorwało przeziębienie:-(. Gorączki nie mam , ale strasznie boli mnie gardło, krtań i ogólnie czuję się obolała i rozbita. Od wczoraj zażywam occidoccoccillum i lipomal dla dzieci. Zobaczymy czy pomoże. Jak myślicie czym mogę się jeszcze poratować??
Pozdrawiam dziewczynki :happy:
 
Mnie też dopadło przeziębienie, w kościach mnie łamie i gardło piecze.
Narazie popijam tylko wapno z witaminą C. Nie wiem co jeszcze mogę "łyknąć". Zapytam w aptece.
 
Hej;-)
Odstawilam mlodego do przedszkola ,zjadlam dwa kawalki razowego z serkiem topionym i zaraz ide z godzinke pospac :zawstydzona/y:

Widze,ze temat farbowania byl poruszony:happy:
Ja w pierwszej ciazy chodzilam jak wiesniara z odrostami :zawstydzona/y:Balam sie farbowania ...ale w tej napewno nie bede tak robic !!!tutaj chodzi o amoniak ,a teraz sa takie lekkie fajne farby ,szamponetki ,ze moim zdaniem spokojnie mozna ;-)
Co do alkoholu to ja tez z Gabim zaliczylam kilka imprez letnich grilowanko i pamietam ,ze kilka lykow piwa sie napilam ,dymu nie unikne bo moj M pali chociaz dre sie na niego ,ze ma uciekac :-p
ok ,ide sie polozyc na godzinke :-)

dziewczyny zdrowka zycze z tego co wiem to jakies homeopatyczne mozna tylko tak z nazw nie pamietam ;/
 
Mam maly problem, moza ktoras z was mi doradzi.;-)
Wczoraj dwa razy zrobilo mi sie slabo.Dzis rano kucalam, wstalam moze troche za gwaltownie i zaslablam tzn.Zrobilo mi sie ciemno przed oczami, nogi sie pode mna ugiely.Tesciowa mnie podtrzymala.
Lekarz nie zapisal nic poza Duphastonem i Feminatalem Metafolin, ktory zawiera niektore witaminy.Nie zlecil tez na razie morfologii.Myslicie, ze powinnam brac jakies witaminy na wlasna reke?Boje sie, ze nastepnym razem moge stracic przytomnosc.W pierwszej ciazy zemdlalam w 4 mc-u w tramwaju, na szczescie nie jechalam sama.
Zmykam do pracy:tak:
Ja też biorę Feminatal Metafolin-myślę,że są tam wszystkie witaminy nam potrzebne,z witaminami też można "przedobrzyć" więc na własną rękę raczej bym nic nie brała :no: A zasłabnąć też mi się zdarzyło w pierwszej ciąży,tez mi się czarno przed oczami zrobiło,nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam:no: byłam akurat na zakupach w markecie,stałam w kolejce do kasy,ale kasjerka się mną zajęła,dała kubek wody i po paru minutach doszłam do siebie:tak:Mam pytanko czy miałayście w poprzednich ciążach coś takiego,że nie mogłyście długo stać w miejscu (np.w kolejce) bo wam się słabo robiło?Ja tak miałam,bałam się iść na jakiekolwiek zakupy,stojąc w kolejsce zalewałam się zimnym potem,ciężko mi się oddychało i w ogóle:-(koszmar...Pozdrawiam!
 
Isabell, mam podobnie. Cierpnę na samą myśl, że muszę iść na pocztę. Strasznie duszno mi się robi. Ostatnio też podbiegłam kawałek do autobusu, bo spóźnienie by było jak nic, tak się zasapałam i tak mi serce waliło jakbym normalnie maraton przebiegła. Oddechu złapać nie mogłam, a to było pare metrów truchtem.
 
Ja biore takie multiwitaminy stworzone specjalnie dla kobiet w ciazy. Zawieraja kwas foliowy, olej omega 3 dla rozwoju mozgu dziecka, witaminy B dla zdrowego rozwoju systemu nerwowego i dla pomocy fizycznej i emocjonalnej kobiet w ciazy, wit B6 ktora moze pomoc w zmniejszeniu porannych mdlosci oraz wit C dla zdrowych wlosow i skory mamy.

Dzisiaj powypisywalam sie na konkursach przyszlych matek - moze mi sie uda wygrac wozeczek albo cos rownie potrzebnego ;] raz wygralam 1000 dolarow za w 10 minut za szybka odpowiedz typu "w 25 slowach opisz...". Moja znajoma non stop wygrywa plazmy itd. A Wy co o tym myslicie?? Wierzycie w konkursy??

Pozdrawiam
M
 
dziękuję za odpowiedzi:tak:
isabell ja tak miałam, nawet prasowałam na siedząco. Jak dłużej postałam to słabo mi się robiło i musiałam usiąść, chwilę posiedziałam i było ok.
I do mięsnego nie mogłam wchodzić bo mnie zapach zabijał:wściekła/y: Jeść mięsa też nie mogłam bo mnie odrzucało. Teraz dla odmiany mięso dosłownie za mną chodzi:-D
 
Uzupełnię swoją wypowiedź. Może też ma znaczenie, że od jakiegoś czasu prowadzę wybitnie siedzący tryb życia, może bez przesady, wszędzie gdzie mogę zawsze chodziłam pieszo, zarówno po pracy do domu, jak i jakieś sprawy to poprostu "biegałam" od punktu do punktu, jakiś rower był, ale..tak jakoś w okresie wakacyjnym zwolniłam tempo nie wiedzieć czemu, a teraz tylko to się pogłębia.
Na treningi już też nie chodzę, chciałam zacząc od listopada, a tu proszę teraz nie można...
Polecono mi ćwiczenia jogi i zamierzam praktykować.
Co o tym myślicie? A może znacie jakieś "dozwolone" dla nas zestawy ćwiczeń. Dodam, że nie pływam, normalnie za każdym razem jak próbowałam się nauczyć to szłam prosto na dno ;-)
A co do napadów duszności ja takie również w nocy miewam. Raz jest mi gorąco innym razem marznę. Ktoś zresztą już o tych objawach też wspominał.
 
reklama
Nawiązując do wypowiedzi Beatki :-)
ja teraz na mięso patrzeć nie mogę, warzywka i owoce, najlepiej sałatki jarzynowe i brokóły główkami pochłaniam. Może ktoś jakieś super przepisy na sałatki warzywne polecić, najlepiej z zielonych warzywek bo to dla nas wskazane :-)
Chyba nowy watek tym razem kulinarny się szykuje ;-)
 
Do góry