reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2016

Moja malutka ma trądzik, chyba jej zaczyna trochę przechodzić. Pytałam o to położną to faktycznie generalnie należy to po prostu przeczekać. Tylko częściej buźkę przemywać. Mi poradziła że mogę dodatkowo smarować bepanthenem rano i wieczorem i chyba faktycznie pomogło. Nie martw się, dzidzi to nie boli, to tylko problem kosmetyczno-wizualny;)
 
reklama
U nas noc straszna, spal od 20:30 do 23 a pozniej non stop sie wybudzal, nie wiem czy go brzuszek bolal bo troche sie napinal ale nie płakał, po prostu nie spał i teraz też sie budzi, podam mu chyba espumisan. I takim oto sposobem nie jedziemy nigdzie. Maz niewyspany poszedł do pracy i jesZcze jakby miał jechac 300-km taki niewyspany to strach...
No coz, synek zadecydowal.
 
Witam,
rzadko coś piszę, ale czytam Was jak tylko mam czas :)
Mam takie pytanie, czy któryś maluszek ma buźkę obsypaną trądzikiem niemowlęcym ? Jak sobie z nim radzicie. Na internecie nie wyczytałam nic pomocnego, tylko tyle, że należy czekać i powinno minąć, ale ja jak widzę tą małą buzinkę taką biedną to, aż szkoda mi mojej perełeczki.

Jestes pewna ze to tradzik a nie alergia? Generalnie polecam kapiel w emolientach i mycie i kremowanie physiogelem
 
Witam,
rzadko coś piszę, ale czytam Was jak tylko mam czas :)
Mam takie pytanie, czy któryś maluszek ma buźkę obsypaną trądzikiem niemowlęcym ? Jak sobie z nim radzicie. Na internecie nie wyczytałam nic pomocnego, tylko tyle, że należy czekać i powinno minąć, ale ja jak widzę tą małą buzinkę taką biedną to, aż szkoda mi mojej perełeczki.
My jak coś zaczęło wychodzić przemywalam wacikiem spsikanym octaniseptem przy każdym przebieraniu albo i częściej. Ale ważne żeby nie przecierc tylko waciki przykładać i to co było to zniknelo i jak widzę jedna krostke to też od razu octaniseptem


Pannamigotka Wczoraj odpadł, na jej 1 miesiąc chyba taki prezencik! Więcej przemywalam i może to przyspieszyło.

Napisane na D5803 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Byłam u lekarza już z 2 tyg. temu i powiedział, że to trądzik, tylko przez te 2 tyg. liczba chrostek się powiększyła :/
Dzięki dziewczyny za pomocne rady ! Będę próbowała waszych sposobów :-*:-*
 
Julka to super, może w końcu choć trochę odpoczniesz :)

Asia ojejku z tymi włoskami nieźle ;) a z tym ciągnięciem za sutek to u nas identycznie, ale na szczęście rzadko się to zdarza. Muszę też uważać jak chce mi się kichnąć:p bo mała się przestrasza i mam to samo :p

Dziewczyny które używają pieluszek Dada rozm 2. Kiedyś udało mi się kupić takie z zielonymi skrzydełkami i napisami Dzień dobry i uśmiechnij się. Kojarzycie te pieluszki? Niestety zdjęcia pieluszki nie mogę znaleźć a opakowanie nie pamiętam jak wyglądało. Bo teraz w sprzedaży widzę takie inne, z pomarańczowymi skrzydełkami i misiem na dupce;) i takie kupuję ale tamte były fajniejsze. Wycofali je?

Hej. Też miałam te zielone, a teraz te co Ty. Może nie w każdej Biedronce są konkretne modele, albo zmieniają ich wygląd po prostu :)

Witam,
rzadko coś piszę, ale czytam Was jak tylko mam czas :)
Mam takie pytanie, czy któryś maluszek ma buźkę obsypaną trądzikiem niemowlęcym ? Jak sobie z nim radzicie. Na internecie nie wyczytałam nic pomocnego, tylko tyle, że należy czekać i powinno minąć, ale ja jak widzę tą małą buzinkę taką biedną to, aż szkoda mi mojej perełeczki.

Aleksandra, moja też ma takie krostki. Przemywam jej buzię 2x dziennie solą fizjologiczną. Znikają i pojawiają się nowe, ale lekarka powiedziała, że nic sie nie dzieje i żeby nie smarować niczym buzi. Ale wykorzystam też Waszą radę, żeby nie pocierać tylko przykładać wacik. A, i przemywałam rumiankiem i ją kąpałam też w rumianku, bo miała we włoskach po podróży, nie wiem czy to potówki czy trądzik właśnie, ale pomogło :)

U mnie wczoraj Sara spała cały dzień, tzn. zjadła i sama zasypiała. Dziś już gorzej.
 
Witam,
rzadko coś piszę, ale czytam Was jak tylko mam czas :)
Mam takie pytanie, czy któryś maluszek ma buźkę obsypaną trądzikiem niemowlęcym ? Jak sobie z nim radzicie. Na internecie nie wyczytałam nic pomocnego, tylko tyle, że należy czekać i powinno minąć, ale ja jak widzę tą małą buzinkę taką biedną to, aż szkoda mi mojej perełeczki.
Hej moja Pola ma a raczej miała kąpalam ja w kalii jedną tabletka do wanienki i zeszło.
Dziewczyny czy któraś z was zna sie może na prawie rodzinnym? Potrzebuję porady, a kojarzy mi się, że któraś kiedyś pisała chyba o mężu, który się tym zajmuje. Niestety nie pamiętam, która z dziewczyn.


Napisane na SM-G388F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Widzę że podróżujecie dziewczyny z maluchami ja też bym się wypuściła w świat ale mąż niezbyt chętny. Bali się mnie zabrać z Polą nad morze i pojechali sami z synem ( pewnie im wygodnie) A my z cora okupujemy sad u dziadków bo gorąco.

Napisane na SM-G388F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry