reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Mój chodzi spać 22-23, śpi tak średni do 8, czasami zdarzy się że 9.
Ja po drugim szczepieniu, młody waży 6800g, ma 3.5 miesiąca. Podobno jest 1kg do przodu. Pani doktor kazała mu wodę dawać.. karmie piersią.
Czy któraś z Was też miała takie zalecenie jeśli dziecko jest większe niż powinno?

Jak często wasze dzieci karmione piersią robią kupę?
Mój od niecałego miesiąca robi raz na 3,4,5 dni. Wcześniej było to 1-2 kupy na dzień.
 
A o której chodzi spać?

Moj syn wyznaje zasadę podążania za słońcem i kąpiemy go o 18stej i max 18:15 spi w najlepsze. Nie ma opcji przestawić go, jest awantura i marudzenie. Jedyna nadzieja w przesunięciu godziny na koniec marca.

Ja po drugim szczepieniu, młody waży 6800g, ma 3.5 miesiąca. Podobno jest 1kg do przodu. Pani doktor kazała mu wodę dawać.. karmie piersią.
Czy któraś z Was też miała takie zalecenie jeśli dziecko jest większe niż powinno?

Jak często wasze dzieci karmione piersią robią kupę?
Mój od niecałego miesiąca robi raz na 3,4,5 dni. Wcześniej było to 1-2 kupy na dzień.

My mamy szczepienie w czwartek, w piątek kończymy 4 miesiace a mlody wazy 8,5kg...
Ciekawe co powie pediatra?
Dokarmianie wodą to jedna wielka bzdura. Jak karmisz piersią to jest ona wystarczająca do 6 miesiaca. Podawanie wody to tez etap rozszerzania diety.
Tak na chlopski rozum, to jedni ludzie mają 160 cm a inni 180 cm. Czy te dwie osoby mają ważyć 50kg? Nie! I tak samo jest z dzieciaczkami.
Poza tym to pomyślcie sobie Czy inne zwierzęta- ssaki podają swojemu potomstwu wodę bo jest za grube?!?

Na tym etapie ilość kupek zmniejsza się, u nas obecnie jedna dziennie.
 
Moj syn wyznaje zasadę podążania za słońcem i kąpiemy go o 18stej i max 18:15 spi w najlepsze. Nie ma opcji przestawić go, jest awantura i marudzenie. Jedyna nadzieja w przesunięciu godziny na koniec marca.



My mamy szczepienie w czwartek, w piątek kończymy 4 miesiace a mlody wazy 8,5kg...
Ciekawe co powie pediatra?
Dokarmianie wodą to jedna wielka bzdura. Jak karmisz piersią to jest ona wystarczająca do 6 miesiaca. Podawanie wody to tez etap rozszerzania diety.
Tak na chlopski rozum, to jedni ludzie mają 160 cm a inni 180 cm. Czy te dwie osoby mają ważyć 50kg? Nie! I tak samo jest z dzieciaczkami.
Poza tym to pomyślcie sobie Czy inne zwierzęta- ssaki podają swojemu potomstwu wodę bo jest za grube?!?

Na tym etapie ilość kupek zmniejsza się, u nas obecnie jedna dziennie.
To śpi 12 godzin. Musiałby faktycznie iść spać później. Mój śpi mniej więcej 23/północ do 10.
 
My śpimy od 23 do 8, oczywiście z kilkoma pobudkami na jedzenie.
Z kupką różnie bywa. Czasami trzy na dzień czasami nie zrobi przez cały dzień, ale najczęściej robi jedną na dzień.
Skończyliśmy cztery miesiące drugiego marca. Mały waży 8900. Jesteśmy na mleku modyfikowanym i też mam zalecenia od lekarzy żeby dopajać. Rozszerzyliśmy już nawet dietę o warzywa i owoce.
 
Mój chodzi spać 22-23, śpi tak średni do 8, czasami zdarzy się że 9.
Ja po drugim szczepieniu, młody waży 6800g, ma 3.5 miesiąca. Podobno jest 1kg do przodu. Pani doktor kazała mu wodę dawać.. karmie piersią.
Czy któraś z Was też miała takie zalecenie jeśli dziecko jest większe niż powinno?

Jak często wasze dzieci karmione piersią robią kupę?
Mój od niecałego miesiąca robi raz na 3,4,5 dni. Wcześniej było to 1-2 kupy na dzień.
Mój synek jak miał 3 i pół miesiąca to ważył 7500 g karmiony piersią. Lekarz nic na to nie powiedział czyli wszystko ok. Kupki mamy 2-3 razy dziennie gdzieś od miesiąca , wcześniej było zdecydowanie częściej.
 
Moj syn wyznaje zasadę podążania za słońcem i kąpiemy go o 18stej i max 18:15 spi w najlepsze. Nie ma opcji przestawić go, jest awantura i marudzenie. Jedyna nadzieja w przesunięciu godziny na koniec marca.



My mamy szczepienie w czwartek, w piątek kończymy 4 miesiace a mlody wazy 8,5kg...
Ciekawe co powie pediatra?
Dokarmianie wodą to jedna wielka bzdura. Jak karmisz piersią to jest ona wystarczająca do 6 miesiaca. Podawanie wody to tez etap rozszerzania diety.
Tak na chlopski rozum, to jedni ludzie mają 160 cm a inni 180 cm. Czy te dwie osoby mają ważyć 50kg? Nie! I tak samo jest z dzieciaczkami.
Poza tym to pomyślcie sobie Czy inne zwierzęta- ssaki podają swojemu potomstwu wodę bo jest za grube?!?

Na tym etapie ilość kupek zmniejsza się, u nas obecnie jedna dziennie.
Wow to twój jest niezłym śpiochem 😁

No właśnie też myślę że trochę przesadza z tą jego wagą i nie zamierzam mu dawać wody, bo też chciałabym ją podawać dopiero przy rozszerzaniu diety.
Ciekawe co za 6 tygodni na kolejnym szczepieniu usłyszę. Pewnie żeby już rozsserzać dietę, a ja nie chcę robić tego wcześniej niż jak skończy 6 miesięcy. Jestem zdania, że jeszcze się naje tego wszystkiego, po co to tak przyspieszać, jak mleko mu służy.
 
reklama
Mój chodzi spać 22-23, śpi tak średni do 8, czasami zdarzy się że 9.
Ja po drugim szczepieniu, młody waży 6800g, ma 3.5 miesiąca. Podobno jest 1kg do przodu. Pani doktor kazała mu wodę dawać.. karmie piersią.
Czy któraś z Was też miała takie zalecenie jeśli dziecko jest większe niż powinno?

Jak często wasze dzieci karmione piersią robią kupę?
Mój od niecałego miesiąca robi raz na 3,4,5 dni. Wcześniej było to 1-2 kupy na dzień.
Julinek zasypia między 20:00 a 21:00, pozycja bez zmian - na brzuszku i śpi do ok. 6:00, robi sobie godzinną przerwę na pogaduchy z bratem którego szykuję do szkoły, zabawę i zmianę pieluszki i zasypia jeszcze na godzinę, poltory do 8:30 wówczas wstaje na dobre :) w ciągu dnia śpi 3 razy, na spacerze najdłużej bo 3 godziny z hakiem niezmiennie. Mąż w nocy nie wie, że ma dziecko - je 2 czasem 3 razy.
Mała ma skończone 3 ms 1 marca i waży ok 6300g.
6800 dla 3,5 ms chłopca to raczej norma... Skąd pomysł z wodą u Twojej pediatry to nie mam pojęcia, tym bardziej że synuś na piersi...
Kupki u nas zazwyczaj 1 na dzionek, czasem 2.

A z innej beczki pytanko, czy Wasze dzieci,, boją się,, obcych?? Jula już kilka razy zareagowała płaczem zaraz po wzięciu jej na ręce przez kogoś,, obcego,, (ona z tych rzadko płaczących) a ostatnio dziadek wygłupiał się i też płacz ni z tego ni z owego... Taka malutka, a już kuma? Czy może po prostu wrażliwa bardzo... Jak u Was?
 
Do góry