reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć dziewczyny, jestem już w 31 tyg I tak od kilku dni czuje bóle brzucha, nie są one jakieś intensywne ale jak stoję czy zaczynam spacer to czuje dyskomfort, dopiero jak go rozchodzę to jest lepiej. Myślicie ze to może być przez małego który bardzo mocno mnie kopie? Bylam w piątek na badaniach 3 trymestru I wszystko jest w porządku ale tak jakoś mysle czy ten bol brzucha jest normalny. Ogolnie to tej pory nie miałam jakiś większych boleści w ciąży. Co myślicie?
 
reklama
Ja z kolei dzisiaj dostałam zastrzyk z immunoglobuliny. Miałam tydzień temu wizytę, ale nie dotarł jeszcze wynik na przeciwciała. Wyszedł negatywny, ale mimo to w szpitalu praktykują podanie immunoglobiny. Poszło gładko. Lekarz ponownie zrobił mi dzisiaj usg i wszystko dobrze.
Kolejna wizyta za 3 tygodnie.
Ja również zglaszalam lekarzowi ból brzucha, wieczorami czuję jak mnie ciągnie. Sprawdzał, wszystko ok. Kazał się w miarę oszczędzać, już końcówka przed nami😊
 
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny, mnie tu ostatnio trochę mniej, bo dużo się dzieje. Mój tata ma pojutrze operację i jesteśmy właśnie u rodziców, żeby im pomóc, jutro zawieźć tatę di szpitala, itd. Ja się przez to mocno stresuję, ale wiem, że to konieczne. W każdym razie jestem bardzo zżyta z tatą i na samą myśl, że po operacji będzie 2 tygodnie w spzitalu i nie ma odwiedzin - chce mi się płakać. Ale z drugiej strony pocieszam się myślą, że jak urodzę, to tata już dojdzie do siebie i będzie mógł w pełni cieszyć się pierwszą wnuczką :)
Z malutką wszystko dobrze. Byłam u lekarza w zeszły piątek. Mieliśmy już robić usg 3 trymestru, ale lekarz wszystko sprawdził i zdecydował, że zrobimy na następnej wizycie, jak będę w 32tc. Mała jest z tych mniejszych - w piątek miałam 28+6tc i ważyła ok. 1113gr. - to 20 percentyl. Jest w normie, ale raczej z tych drobnych :) Poza tym wszystko jest ok. Trochę też się martwię, bo ostatnio zmieniły się jej ruchy. Nie ma już takich gwałtownych kopniaków, raczej czuję, jakby się tam po prostu trochę przeciągała, ew. przekręcała. Czy Wy też tak macie?

A co do lewatywy - nam położna na szkole rodzenia mówiła, że one nie zalecają. Że to normalne, że w czasie porodu dziecko bardzo naciska na odbyt i i tak jest możliwe wypróżnienie, a im łatwiej jest ogarnąć takie zwykłe, niż mocno rozwodnione po lewatywie. I zapewniała nas, że dla położnych to zupełnie normalna sprawa i że one wręcz na to czekają, bo to oznacza, że zbliżamy się do końca :) Nasza położna też mówiła, że jak mama czuje już duże parcie na odbyt, to na pierwsze skurcze parte pozwala jej iść do toalety (oczywiście w jej towarzystwie i pod kontrolą), żeby mogła się wypróżnić, jeśli będzie chciała, a później wracają i wtedy mama jest spokojniejsza i ma większy komfort psychinczny.
Niech każdy sam decyduje co dla niego jest komfortowe. Ja nie wyobrażam sobie wpadki w trakcie porodu. Już wystarczy ze sam poród to ostra jazda.
 
Cześć dziewczyny, jestem już w 31 tyg I tak od kilku dni czuje bóle brzucha, nie są one jakieś intensywne ale jak stoję czy zaczynam spacer to czuje dyskomfort, dopiero jak go rozchodzę to jest lepiej. Myślicie ze to może być przez małego który bardzo mocno mnie kopie? Bylam w piątek na badaniach 3 trymestru I wszystko jest w porządku ale tak jakoś mysle czy ten bol brzucha jest normalny. Ogolnie to tej pory nie miałam jakiś większych boleści w ciąży. Co myślicie?
Ja miałam podobny ból w poprzedniej ciąży, i to przez cała ciaze, takie wrazenie ze ktoś włożył nóż i tnie i takie kucia. Brałam nospe i magnez i mniej chodziłam (i tak mi było nie wolno chodzić prawie cały czas). Czas od czasu zanikał ten ból pózniej się pojawiał. Dotrwałam do końca i z dzieckiem ok
 
Cześć dziewczyny, jestem już w 31 tyg I tak od kilku dni czuje bóle brzucha, nie są one jakieś intensywne ale jak stoję czy zaczynam spacer to czuje dyskomfort, dopiero jak go rozchodzę to jest lepiej. Myślicie ze to może być przez małego który bardzo mocno mnie kopie? Bylam w piątek na badaniach 3 trymestru I wszystko jest w porządku ale tak jakoś mysle czy ten bol brzucha jest normalny. Ogolnie to tej pory nie miałam jakiś większych boleści w ciąży. Co myślicie?
Tak już będzie. Maluch kopie coraz intensywniej, coraz intensywniej się też rozwija i rośnie, oprócz tego macica przygotowuje się do porodu, narządy są w coraz większym ucisku i jeszcze pierfyliard innych czynników, jak chociażby rwanie w pachwinach, skurcze i spinanie się brzucha..
Trzeba obserwować swoje ciało i ew niepokojące objawy konsultować z lekarzem ale wiele boleści w 3 trymestrze jest normalne 😑
 
Tak już będzie. Maluch kopie coraz intensywniej, coraz intensywniej się też rozwija i rośnie, oprócz tego macica przygotowuje się do porodu, narządy są w coraz większym ucisku i jeszcze pierfyliard innych czynników, jak chociażby rwanie w pachwinach, skurcze i spinanie się brzucha..
Trzeba obserwować swoje ciało i ew niepokojące objawy konsultować z lekarzem ale wiele boleści w 3 trymestrze jest normalne 😑
No właśnie ja się nawet na bok nie mogę obrocic
 
Uczestniczę w szkole rodzenia Online z moją położną, ostatnio wkleiła nam takie info podsumowujące co wziąć do szpitala, co po porodzie itp. Może jeszcze komuś się przyda:)

Torba do szpitala dla mamy
Spakuj się w wygodną i podręczną torbę , którą będziesz mogła swobodnie przenieść a po powrocie do domu wyprać.
-koszula do porodu – duży T-shirt, koszula do karmienia 3x (planujemy 3 dniowy pobyt)
-majtki siateczkowe jednorazowe, skarpety, biustonosz laktacyjny
- klapki pod prysznic
- szlafrok, ręczniki mały i duży
- przybory toaletowe – pamiętaj o hipoalergicznych kosmetykach, pomadka nawilżająca
-wkładki dla kobiet w połogu : typu Bella Mamma, wkładki laktacyjne, papier toaletowy bezzapachowy
-sztućce i kubek
-dokumentacja przebiegu ciąży ( wyniki badań, karta ciąży) oraz dokument z peselem
-drobne pieniądze, telefon z ładowarką

O czym będzie pamiętać osoba towarzysząca w porodzie?
-na salę porodową zabierze wygodny strój, jest tam zawsze ciepło + emocje , klapki do przebrania w zimowo- jesienną aurę nie będą przesadą
-woda mineralna niegazowana w małych butelkach, sok ananasowy , brzoskwiniowy, winogronowy- jaki przyszła mama preferuje
-kanapki , drobne przekąski ale uwaga lekkostrawne , preferowane owoce
-termos z herbatą, kawą dla osoby towarzyszącej lub drobne do automatu
-mp3 ze słuchawkami ( muzyka relaksacyjną )
-mały ręcznik do zimnych okładów
- oliwka do masażu
-aparat fotograficzny by uwiecznić młodego człowieka- unikajmy zdjęć telefonem

Torba do szpitala dla malucha:
-bet czyli rożek ewentualnie koc w poszewce, pieluszki z tetry do 5 sztuk
-body krótki rękaw 3x, body długi rękaw 3x, skarpetki 2x, czapka bawełniana
-krem do pielęgnacji pupy, pampersy , chusteczki nawilżone.

Co przygotować w domu na wyjście ze szpitala?
Mama: rzeczy do ubrania te z przed ciąży -komplet z bielizną i butami, najlepiej sznurowane. Okrycie wierzchnie
Maluch: fotelik samochodowy, body z krótkim i długim rękawem, czapka bawełniana i grubsza(zima), rękawiczki, skarpety, kombinezon, koc do przykrycia oraz tetra do zakrycia głowy. Ubiór dostosujemy do aury na zewnątrz.

Kącik noworodkowy w domu;
-łóżeczko z podniesionym materacem, poduszka „klin” , kołderka , koc, bielizna pościelowa (poduszka po 3-4 miesiącu życia), pamiętaj nie zakrywaj przestrzeni pomiędzy strzeblami do 3mż, ogranicz liczbę przedmiotów w okolicy głowy dziecka
-lampka nocna z łagodnym światłem
-wygodne miejsce do przewijania z półkami lub kieszeniami na pampersy, chusteczki/ miseczka z wodą , zmianą bielizny, kosmetykami, przyborami do pielęgnacji
Kosmetyki i przybory do pielęgnacji które mogą się przydać:
- krem do zabezpieczenia pośladków dwa rodzaje: nawilżający i kojący, mąka ziemniaczana, zasypka niemowlęca
-płyn do kąpieli po pierwszym miesiącu, oliwka do masażu
-sól fizjologiczna( Na Cl 0.9%)w ampułkach do pielęgnacji nosa i oczu
- gaziki jałowe małe do pielęgnacji oczu , jamy ustnej i kikuta , duże niejałowe do przemywania
-octenisept do pępka
-podkłady higieniczne
- Katarek/ Frida czyli aspirator do nosa
-nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami
- witamina d3
-wanienka oraz stojak – kąpiel nie powinna nadwyrężać pleców rodzica
-ręczniki dwa na zmianę
-nawilżacz powietrza
-laktator
 
Uczestniczę w szkole rodzenia Online z moją położną, ostatnio wkleiła nam takie info podsumowujące co wziąć do szpitala, co po porodzie itp. Może jeszcze komuś się przyda:)

Torba do szpitala dla mamy
Spakuj się w wygodną i podręczną torbę , którą będziesz mogła swobodnie przenieść a po powrocie do domu wyprać.
-koszula do porodu – duży T-shirt, koszula do karmienia 3x (planujemy 3 dniowy pobyt)
-majtki siateczkowe jednorazowe, skarpety, biustonosz laktacyjny
- klapki pod prysznic
- szlafrok, ręczniki mały i duży
- przybory toaletowe – pamiętaj o hipoalergicznych kosmetykach, pomadka nawilżająca
-wkładki dla kobiet w połogu : typu Bella Mamma, wkładki laktacyjne, papier toaletowy bezzapachowy
-sztućce i kubek
-dokumentacja przebiegu ciąży ( wyniki badań, karta ciąży) oraz dokument z peselem
-drobne pieniądze, telefon z ładowarką

O czym będzie pamiętać osoba towarzysząca w porodzie?
-na salę porodową zabierze wygodny strój, jest tam zawsze ciepło + emocje , klapki do przebrania w zimowo- jesienną aurę nie będą przesadą
-woda mineralna niegazowana w małych butelkach, sok ananasowy , brzoskwiniowy, winogronowy- jaki przyszła mama preferuje
-kanapki , drobne przekąski ale uwaga lekkostrawne , preferowane owoce
-termos z herbatą, kawą dla osoby towarzyszącej lub drobne do automatu
-mp3 ze słuchawkami ( muzyka relaksacyjną )
-mały ręcznik do zimnych okładów
- oliwka do masażu
-aparat fotograficzny by uwiecznić młodego człowieka- unikajmy zdjęć telefonem

Torba do szpitala dla malucha:
-bet czyli rożek ewentualnie koc w poszewce, pieluszki z tetry do 5 sztuk
-body krótki rękaw 3x, body długi rękaw 3x, skarpetki 2x, czapka bawełniana
-krem do pielęgnacji pupy, pampersy , chusteczki nawilżone.

Co przygotować w domu na wyjście ze szpitala?
Mama: rzeczy do ubrania te z przed ciąży -komplet z bielizną i butami, najlepiej sznurowane. Okrycie wierzchnie
Maluch: fotelik samochodowy, body z krótkim i długim rękawem, czapka bawełniana i grubsza(zima), rękawiczki, skarpety, kombinezon, koc do przykrycia oraz tetra do zakrycia głowy. Ubiór dostosujemy do aury na zewnątrz.

Kącik noworodkowy w domu;
-łóżeczko z podniesionym materacem, poduszka „klin” , kołderka , koc, bielizna pościelowa (poduszka po 3-4 miesiącu życia), pamiętaj nie zakrywaj przestrzeni pomiędzy strzeblami do 3mż, ogranicz liczbę przedmiotów w okolicy głowy dziecka
-lampka nocna z łagodnym światłem
-wygodne miejsce do przewijania z półkami lub kieszeniami na pampersy, chusteczki/ miseczka z wodą , zmianą bielizny, kosmetykami, przyborami do pielęgnacji
Kosmetyki i przybory do pielęgnacji które mogą się przydać:
- krem do zabezpieczenia pośladków dwa rodzaje: nawilżający i kojący, mąka ziemniaczana, zasypka niemowlęca
-płyn do kąpieli po pierwszym miesiącu, oliwka do masażu
-sól fizjologiczna( Na Cl 0.9%)w ampułkach do pielęgnacji nosa i oczu
- gaziki jałowe małe do pielęgnacji oczu , jamy ustnej i kikuta , duże niejałowe do przemywania
-octenisept do pępka
-podkłady higieniczne
- Katarek/ Frida czyli aspirator do nosa
-nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami
- witamina d3
-wanienka oraz stojak – kąpiel nie powinna nadwyrężać pleców rodzica
-ręczniki dwa na zmianę
-nawilżacz powietrza
-laktator
Dzisiaj powoli się przymierzałam do pakowania torby i troche się przeraziłam. Same pieluchy, podkłady na łózko i podpaski poporodowe zajęły większość torby, a gdzie do tego ubrania dla mnie i małego, reczniki, klapki i kosmetyki. Nie ma szans do jednej torby się spakować. Chyba będe mięc dwie takie małe, sportowe.
 
reklama
Dzisiaj powoli się przymierzałam do pakowania torby i troche się przeraziłam. Same pieluchy, podkłady na łózko i podpaski poporodowe zajęły większość torby, a gdzie do tego ubrania dla mnie i małego, reczniki, klapki i kosmetyki. Nie ma szans do jednej torby się spakować. Chyba będe mięc dwie takie małe, sportowe.
U nas w szpitalu ma byc walizka, jedna, gdyby wrocily restrykcyjne obostrzenia zwiazane z pandemia, to polozna z oddzialu ma przyjsc po rodzaca do glownego holu i zabrac walizke.
Ja pierwsze dziecko rodzilam w styczniu 2020, chwile przed pandemia, ale panowala grypa i maz tylko pod drzwi oddzialu mogl mnie podprowadzic, a po oddziale polozna ciagnela torbe, z walizka bylo by latwiej
 
Do góry