reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

W którym tygodniu obecnie jesteś? ja też jakby zaczynem czuć już ruchy, ale nie jestem pewna czy to to. Też mam za sobą porody nawet 2, ale ostatni w 2010 r, więc już tak dobrze nie pamiętam jak to jest. mam też za sobą 2 poronienia w ostatnich dwóch latach, więc dlatego tak się stresuję, a i mam prawie 45 lat za 3 m-ce kończę, więc tym bardziej je:sad::sad:st stres. Stara się od 4 lat, tak poźno dlatego, że staciłam syna w wypadku i bardzo pragnę jeszcze jednego dziecka. To tak w wielkim skrócie. i jeszcze prosze napisz jakiej marki masz detektor, bo czytałam różne opinie
bardzo mi przykro ze przeszłaś przez takie piekło 😔😔
Dziewczyny wypowiadały się o detektorze że polecają ale właśnie w późniejszych tyg łatwiej znaleźć tętno dziecka. W pierwszym trymestrze ciężko było im namierzyć tętno ale później już ok. Jak to już 18tydzien to spokojnie możesz się zaopatrzyć w to urządzenie jeżeli ma Ci pomoc być spokojna. W sumie po to dziewczyny kupują właśnie żeby być spokojne jak nie czują jeszcze ruchow 😊
Ja ruchy już czuje od dawna a jestem w 16tyh ale to moja druga ciąża, łożysko jest z tyłu a ja jestem mega chuda więc lekarz powiedział że mam prawo czuć wcześniej. A to że Ty jesteś w 18 i jeszcze nie czujesz wcale o niczym nie znaczy, łożysko może być z przodu i amortyzuje jakby koni aczkolwiek, albo w ogóle dziecko jest tak ułożone że nie czuć jeszcze. Podobno niektóre kobiety czują baaardzo bardzo późno i taki detektor to lekarstwo na wszelkie niespokojne myśli 😘
Jak się czujesz tak w ogóle?
 
reklama
bardzo mi przykro ze przeszłaś przez takie piekło 😔😔
Dziewczyny wypowiadały się o detektorze że polecają ale właśnie w późniejszych tyg łatwiej znaleźć tętno dziecka. W pierwszym trymestrze ciężko było im namierzyć tętno ale później już ok. Jak to już 18tydzien to spokojnie możesz się zaopatrzyć w to urządzenie jeżeli ma Ci pomoc być spokojna. W sumie po to dziewczyny kupują właśnie żeby być spokojne jak nie czują jeszcze ruchow 😊
Ja ruchy już czuje od dawna a jestem w 16tyh ale to moja druga ciąża, łożysko jest z tyłu a ja jestem mega chuda więc lekarz powiedział że mam prawo czuć wcześniej. A to że Ty jesteś w 18 i jeszcze nie czujesz wcale o niczym nie znaczy, łożysko może być z przodu i amortyzuje jakby koni aczkolwiek, albo w ogóle dziecko jest tak ułożone że nie czuć jeszcze. Podobno niektóre kobiety czują baaardzo bardzo późno i taki detektor to lekarstwo na wszelkie niespokojne myśli 😘
Jak się czujesz tak w ogóle?
Ogólnie czuję się dosyć dobrze. Chodzę do dwóch lekarzy prywatnie i na NFZ. Na ostaniej wizycie byłam 10 dni temu w 16 tygodniu, było wszystko ok, za 6 dni idę na kolejną. Wdaje mi się, że zaczynam już czuć ruchy, ale do końca nie jestem pewna czy to nie ruchy jelit (jem za dwóch). Badania prenatalne miałam w 13+1. Wszystko wyszło ok. taka ciekawostka, że ze względu na mój wiek ryzyko np. ZD wyszło podstawowe 1:23, czyli jedna na 23 kobiety w moim wieku rodzi chore dziecko. przeżyłam szok. Potem jeszcze się naczytałam w necie, że w moim wieku test Pappa to na pewno wyjdzie źle, na kazde badanie jchałam z ciśnieniem 150. Usg robił mi jeden z lepszych lekarzy w szpitalu klinicznym i jeszcze dodatkowo on mnie nastraszył, że usg w porządku ale pewnie spotkamy się w 15 tygodniu tygodniu na punkcji. Ostatecznie na ostatniej wizycie u genetyka okazało się, że moje ryzyko spadło z 1:23 do 1:450 sam był w szoku że tak dobrze wyszło i absolutnie na żadne dodatkowe badania inwazyjne typu punkcja nawet się nie łapię. To tak w skrócie, przepraszam za chaos i błędy.
 
Ja mam łożyko na przedniej ścianie, nie wiedziałam, ze ma to znaczenie. Gruba nie jestem, w tej chwili ok 61 przy 165 wzrostu ale mam tendencję do tłuszczyku na brzuchu, więc to też jest amortyzacja. jednak myślę, ze ten detektor bardzo by mnie uspokoił.
 
Ja mam łożyko na przedniej ścianie, nie wiedziałam, ze ma to znaczenie. Gruba nie jestem, w tej chwili ok 61 przy 165 wzrostu ale mam tendencję do tłuszczyku na brzuchu, więc to też jest amortyzacja. jednak myślę, ze ten detektor bardzo by mnie uspokoił.
to wspaniałe że wyszły Ci takie dobre wyniki!! 😊
Tak ułożenie łożyska ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi właśnie o wyczuwanie ruchów dziecka 😊 kup ten detektor i będziesz spokojniejsza. Na pewno lepsze to niż dwa razy w miesiącu na USG latać :D
 
Ja dzisiaj jestem 18+4, uzywam detektora wykrywania tętna płodu. Bardzo mi to pomaga, jestem zadowolona i z mojego doświadczenia polecam. Jeśli chodzi o ruchy dziecka - jeszcze nie poczułam, ale się tym nie martwię. Poza tym to moja pierwsza ciąża, a łożysko jest również z przodu. Pozdrawiam Cię i życzę nudnej ciąży!
 
Witajcie. Jestem tu nowa. Dziś mam na liczniku 18 tygodni, więc rozpoczynam 5 miesiąc. Termin na 10.11. To moja 7 ciąża, czwórka dzieci w domu , adwoje Aniołków w niebie. Od 16 tygodnia czuję ruchy dzidziusia, będzie chłopczyk. Muslimy nad imieniem. Macie jakieś swoje typu? Pozdrawiam serdecznie wszystkie panie. ☺️
 
Witam Was wszystkie, czytam forum od dłuższego czasu ale jeszcze nie pisałam nic. Jestem w 17 tygodniu ciąży, termin na 18.11. Ogólnie ciąża to wielka niespodzianka, mam 41 lat, w domu 3 dzieci 19 10 i 9 lat, więcej nie planowaliśmy a Pan Bóg z nas zakpił, więc tak to wygląda. Trudno mi było na początku teraz trochę już się z tym pogodziłam, mąż się cieszy dzieci także. Jestem po prenatalnych i wyniki wyszły ok. Lekarz powiedział że nie wad genetycznych, nie pojechałam na badania genetyczne nie wiem czy się bałam że moze wyjść coś nie tak ale teraz trochę żałuję, tak miałabym pewność. We środę kolejna wizyta.
 
Witam Was wszystkie, czytam forum od dłuższego czasu ale jeszcze nie pisałam nic. Jestem w 17 tygodniu ciąży, termin na 18.11. Ogólnie ciąża to wielka niespodzianka, mam 41 lat, w domu 3 dzieci 19 10 i 9 lat, więcej nie planowaliśmy a Pan Bóg z nas zakpił, więc tak to wygląda. Trudno mi było na początku teraz trochę już się z tym pogodziłam, mąż się cieszy dzieci także. Jestem po prenatalnych i wyniki wyszły ok. Lekarz powiedział że nie wad genetycznych, nie pojechałam na badania genetyczne nie wiem czy się bałam że moze wyjść coś nie tak ale teraz trochę żałuję, tak miałabym pewność. We środę kolejna wizyta.
Witaj ja 18 tydzień termin na 13 listopad . Tez pojawiłam się dopiero kilka dni temu. Ja mam za niecałe 3 m- ce 45 lat, ale starałam się od 4 lat ponieważ straciłam syna w wypadku. W między czasie udało mi się 2 razy, ale stracilam obie ciąże ok 10 tygodnia. Wiec od początku była radość ale i strach, że historia się powtórzy. Badania genetyczne wszystkie robiłam, wyniki wyszły bardzo dobre, nie musiałam robić żadnych badań inwazyjnych. Szkoda ze się nie zdecydowałaś trzeba być dobrej myśli. U mnie w domu jest jeszcze 13 latek ale ciężko powiedzieć czy się cieszy, chyba jeszcze do końca do kiego nie dociera.
 
reklama
A masz jakieś dolegliwości ciążowe, jak się czujesz ogólnie? U mnie zgaga mnie męczyła ale teraz łykam polprazol i jest rewelacyjnie, mogę jeść normalnie chociaż, tak poza tym to gdyby nie brzuszek i powiększone piersi to nie wiedziałabym że jestem w ciąży
 
Do góry