reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Jestem po wizycie, wszystko Ok, dziś mija 18 tygodni. Chciałam potwierdzić płeć ale dzidzia nie chciała współpracować :rofl2:o_O. Na poprzedniej wizycie dowiedziałam się ze prawdopodobnie dziewczynka ale jeszcze żyje w niepewności. Tak naprawdę nie ma to dla mnie znaczenia. W moim wieku to cud ze się udało. Wyniki lepsze niż 20-latka 😂.
Ja dziś 17+1 i moje dziecko tez nie współpracuje, nie chce pokazać jaka płeć 🤣
 
reklama
Fajnie że nas jest więcej, myślałam że wszystkie są na forum zamkniętym. Ja mam jutro wizytę, dziś robiłam badanie moczu. I nasunęło mi się takie pytanie czy zdarzyło się którejś z Was tak ostry zapach moczu aż taki odpychający, bo ja taki mam. Ostatnio lekarzowi mówiłam i mówi wyniki mam dobre,
No właśnie to chyba zsleży co jesz i ile pijesz bo w ciąży jakoś inaczej nerki pracują czy moczowody z tego bo słyszałam. Jak badania wyjdą Ok to bym się tym nie martwiła, dożo pij wody z cytryną lub bierz vit c mi pomogło na zapalenie pęcherza, było to zalecenie lekarza
 
Chodzę do dwóch lekarzy więc następna wizyta w czwartek 22.06. Mój problem w tej chwili to żylaki są małe ale niebiesko fioletowe, raczej takie większe naczynka ale mam świadomość że do końca jeszcze się powiększą. 😞
Pokazywalas lekarzowi żylaki? Mówił coś na to? Rozumiem ze przed ciąża tego nie było?
 
Staram się pić dużo wody ale różnie to wychodzi raz więcej raz mniej,
Ale zauważyłam.od kilku dni że poleciały mi paznokcie, są takie miękkie i rozdwojone, witaminy łykam, czy to oznacza że większe jest zapotrzebowanie na witaminy... Czy któraś z was zauważyła u siebie coś takiego.
 
Pokazywalas lekarzowi żylaki? Mówił coś na to? Rozumiem ze przed ciąża tego nie było?
Tak pokazałam lekarzowi, kiedyś miałam małe żylaki usuwane bezinwazyjnie tzw ostrzykiwanie, więc mam do tego tendencje i pewnie po tej ciąży też to zrobię. Mam spacerować, leżeć z nogami wyżej i na razie tyle no i mój siedzący tryb pracy nie pomaga więc mam rozważyć zwolnienie 😕. Poprzednim razem jak usuwałem żylaki to lekarz pytał czy na pewno już nie planuję ciąży i wtedy nie planowałam ale tak się życie potoczyło. Ogólnie robił mi to chirurg naczyniowiec i miał świadomość ze w ciąży mogą wyjść dlatego pytał.
 
Tak pokazałam lekarzowi, kiedyś miałam małe żylaki usuwane bezinwazyjnie tzw ostrzykiwanie, więc mam do tego tendencje i pewnie po tej ciąży też to zrobię. Mam spacerować, leżeć z nogami wyżej i na razie tyle no i mój siedzący tryb pracy nie pomaga więc mam rozważyć zwolnienie 😕. Poprzednim razem jak usuwałem żylaki to lekarz pytał czy na pewno już nie planuję ciąży i wtedy nie planowałam ale tak się życie potoczyło. Ogólnie robił mi to chirurg naczyniowiec i miał świadomość ze w ciąży mogą wyjść dlatego pytał.
Dobrze, ze lekarz widział i masz to pod kontrola. Gdyby się powiększały to męcz lekarza za każdą wizyta. Wiem, ze niektórzy dają leki przeciwzakrzepowe na żylaki (ale to już pewnie jakieś większe), mojej koleżance pod koniec ciąży jak już odstawiła Acard (ale brała go z innych wskazań niż żylaki) lekarz kazał brać cyclo 3 fort i smarować liotonem
 
Dobrze, ze lekarz widział i masz to pod kontrola. Gdyby się powiększały to męcz lekarza za każdą wizyta. Wiem, ze niektórzy dają leki przeciwzakrzepowe na żylaki (ale to już pewnie jakieś większe), mojej koleżance pod koniec ciąży jak już odstawiła Acard (ale brała go z innych wskazań niż żylaki) lekarz kazał brać cyclo 3 fort i smarować liotonem
Będę w przyszły czwartek u drugiego lekarza to jeszcze dopytam
 
Staram się pić dużo wody ale różnie to wychodzi raz więcej raz mniej,
Ale zauważyłam.od kilku dni że poleciały mi paznokcie, są takie miękkie i rozdwojone, witaminy łykam, czy to oznacza że większe jest zapotrzebowanie na witaminy... Czy któraś z was zauważyła u siebie coś takiego.
Ja mam rozdwojone paznokcie, włosy wychodzą mi garściami, mam trądzik którego nigdy nie miałam, wysuszona skore ktorej nie da się niczym nawilżyć 😅
 
reklama
Staram się pić dużo wody ale różnie to wychodzi raz więcej raz mniej,
Ale zauważyłam.od kilku dni że poleciały mi paznokcie, są takie miękkie i rozdwojone, witaminy łykam, czy to oznacza że większe jest zapotrzebowanie na witaminy... Czy któraś z was zauważyła u siebie coś takiego.
ja mam teraz bardzo rozdwaja jace się paznokcie i włosy jakieś takie matowe niefajne :/
Co do moczu to pij profilaktycznie sok z żurawiny do kupienia w aptece 1kieliszek na noc tak mi dziewczyny polecily i tak właśnie robię. U mnie trochę dziwnie pachniał mocz ale wyszły mi bakterie liczne w moczu. A boli Cię pęcherz czy coś?
 
Do góry