reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lot samolotem

Pinka nie potrzebowalam zadnego zaswiadczenia od poloznej gdyz zaswiadczenie potrzebujesz dopiero po 34tc. Latalam Ryanairem, Wizzairem i ostatni raz w 27 to na wakacje na Majorke liniami Thomson.
Pamietam ze w 18tc lecialam Ryanaierm i tam wolaja panie w ciazy i z dziecmi do przodu takze, bylo spoko bo ludzie przepuscili i nie musialam sie tluc w tym tlumie :)

hmmm lecialam juz kilka razy Ryanairem i nigdy nie slyszalam, zeby wolali:)Wrecz raz stewaedesa(lot na kanary) zwrocila nam uwage, ze jesli chcemy wejsc szybciej to mamy wykupic pierwszenstwo:)
 
reklama
A moje pytanie jest następujące.
Skoro dziecko skończyło 2 lata to czy już może mieć swój bagaż podręczny?
Czy są takie same przedziały wielkościowe i wagowe?

Nie jestem pewna ale myślę ze tak ale chce się upewnić ;-)
 
No to wiem bo do 2 lat oplata jest stala a powyzej jest przedzial od 2-16 ( w ktorym tez sa jakies zniszki)
 
dziecku, ktore skonczylo 2lata przysluguje zarowno darmowy bagaz podreczny jak i wozek. oczywiscie za bagaz dodatkowy musisz zaplacic, ale podreczny i wozek jest bankowo za darmo! ;)
 
dziecku, ktore skonczylo 2lata przysluguje zarowno darmowy bagaz podreczny jak i wozek. oczywiscie za bagaz dodatkowy musisz zaplacic, ale podreczny i wozek jest bankowo za darmo! ;)

tu się troszeczkę z Tobą nie zgodzę....

W regulaminie Wizzair'a jest napisane:

wizzairx.png



Podobnie jest w Ryanair... wózek bezpłatnie przysługuje dziecku do 2 roku życia.


ryanaira.jpg


Dove... chyba, że latasz jeszcze innymi liniami...
 
Z tego co podalas to wychodzi ze dziecko powyzej 2 lat nie moze miec bezplatnego wozka- czy tak?

Latamy ryanair-em - no mowa tu o niemowlakach, czyli powyzej 2 lat bagaz normalnie moze byc.

Wlasnie znalazlam na stronie ;http://eturystyka.org/content/category/46/101/
jest jeszcze taka stronka http://www.mamazone.pl/artykuly/mal...-i-bagaze-dziecka-podczas-lotu-samolotem.aspx

Limity bagażu

Limit bagażu dla infanta wynosi najczęściej od 0 do 15kg, w zależności od linii lotniczych, z którymi wybieramy się w podróż. Dzieci powyżej 2 lat, posiadające własne miejsce w samolocie, mogą zabrać bagaż o takiej samej ciężkości, jak osoby dorosłe.(od 15 do 20kg w zależności od linii lotniczych). Wózek zazwyczaj nie jest objęty tym limitem (jednak przed wylotem warto to sprawdzić w liniach lotniczych, gdyż zdarza się, zwłaszcza u przewoźników czarterowych, że wózek jest traktowany jako normalny bagaż i podlega ograniczeniom wagowym).
 
Ostatnia edycja:
Z tego co podalas to wychodzi ze dziecko powyzej 2 lat nie moze miec bezplatnego wozka- czy tak?

Latamy ryanair-em - no mowa tu o niemowlakach, czyli powyzej 2 lat bagaz normalnie moze byc.


Wlasnie znalazlam na stronie ;
Dziecko w samolocie - eturystyka.org - turystyka - last minute - tanie bilety lotnicze - wycieczki - podróże - noclegi
jest jeszcze taka stronka Dokumenty: Niezbędne dokumenty i bagaże dziecka podczas lotu samolotem Artykuły: mamazone.pl - www.mamazone.pl

Limity bagażu

Limit bagażu dla infanta wynosi najczęściej od 0 do 15kg, w zależności od linii lotniczych, z którymi wybieramy się w podróż. Dzieci powyżej 2 lat, posiadające własne miejsce w samolocie, mogą zabrać bagaż o takiej samej ciężkości, jak osoby dorosłe.(od 15 do 20kg w zależności od linii lotniczych). Wózek zazwyczaj nie jest objęty tym limitem (jednak przed wylotem warto to sprawdzić w liniach lotniczych, gdyż zdarza się, zwłaszcza u przewoźników czarterowych, że wózek jest traktowany jako normalny bagaż i podlega ograniczeniom wagowym).


Najlepiej zawsze szukać bezpośrednio na stronie linii, którymi lecisz ;-)

Na jakich zasadach liniami Ryanair mogą podrózować niemowlęta?

Jest tam napisane, że Ryanair uważa za niemowlęta dzieci od 8tyg. zycia do 23 miesiąca włącznie. Czyli ja to rozumiem tak, że powyżej tego wieku płacisz bilet pełnopłatny, w zwiazku z czym przysługują limity bagażowe jak dorosłemu ;-)

Limit bagażu podręcznego w Ryanair
Limit bagażu rejestrowanego (głownego) w Ryanair

Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłam ;-)

 
Dziewczyny, lecialam Ryanair'em w listopadzie. Moj maly mial wtedy 2,5roku i przyslugiwal mu bezplatny bagaz podreczny i wozek!
 
reklama
Witam wszystkie przyszle i obecne mamy :tak: . Moze ten temat juz był, lecz ja niestety nie moge go znalesc, a wiec pisze z zapytaniem jak to jest z lataniem samolotem w ciazy?? Slyszałam i czytalam duzo na ten temat, ale chce oprzec sie na waszych opiniach, czy latalyscie bedac w ciazy??. Slyszałam ze jak skonczy sie 24 tydz to trzeba miec zaswiadcznie o stanie zdrowia od poloznej. Ja lece do PL na poczatku listopada, obecnie jestem w 18-stym tyg. Wiem ze niektore linie lotnicze nie biora kobiet w ciazy do chyba 34 tyg??
Moze orintujecie sie cos na ten temat?? Bardzo prosze o odpowiedzi.
Pozdrawiam ;-)
ja wlasnie latalam dosc pozno ze tak powiem w ciazy i dla pewnosci poszlam do GP nie do poloznej i dostalam zaswiadczenie ale koszt to 10Ł (przynajmniej te 2 lata temu) wiem ze trzeba placic za to. a i tu w uk nie bylo problemow jak wsiadalam do samolotu i bylam pierwsza w kolejce (zaraz po osobach z priorytetem0 ale w pl w krakowie musialam pani pokazac zaswiadczenie (po ang) i zrobila problem jakis bo nie umiala sie rozczytac!!! chciala mnie wyslac na koniec kolejki ale ludzie mnie przepuscili i dzieki nim nie cisnelam sie w tlumie ani nie stalam 45 min w kolejce
 
Do góry