reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Łożysko przodujące

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny! Byłam dzisiaj u lekarza,jestem w 13tyg ciąży i dowiedziałam się że mam łożysko przodujące,zdziwiło mnie to starasznie bo badania prenatalne miałam w zeszłym wtorek i lekarz nic o tym nie wspomniał a zapewne widział,dodam że robił je inny lekarz. Na tym etapie lekarz powiedział ze nie ma powodów do zmartwień bo jest duża szansa,że się przesunie wraz ze wzrostem macicy. Mam czekać około 2,3tyg.i sprawdzić. Mimo wszystko chciałam podpytac was czy któraś miała z was taki wybryk natury? Obczytałam się już na internecie,nie wiem czy powinnam się martwić czy na tym etapie dużo odpoczywać ale nie panikować i spokojnie czekać do następnej wizyty? Dodam że 2tyg temu lekko plamilam,już wiem że pewnie z tego powodu choć lekarz mówił ze to z szyjki macicy. Ręce mi opadają.
 
reklama
Ja dowiedziałam się w 12 tyg. i tak samo jak Tobie lekarz powiedział mi, że jego położenie może się zmienić i tak się stało :) Nie martw się na zapas, to jeszcze za wcześnie żeby mówić o łożysku przodującym.
 
Super,czy do następnej wizyty zanim dowiedziałas się,że jest ok,leżałas? Czy prowadziłas normalny ale spokojny tryb życia? :-) staram się leżec ale też normalne czynności domowe chce wykonywać ;-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak lekarz powiedział, że położenie się zmieni to wyszłam z założenia, że pewnie tak będzie i prowadziłam normalny tryb życia, nawet współżyłam z mężem :)
A powiedział mi to lekarz robiący usg genetyczne, później na połówkowym dopytałam go jak wygląda sytuacja i powiedział, że łożysko się podniosło. Mój lekarz nawet tego nie zauważył (za słaby sprzęt).
 
W pierwszej ciazy tez mialam na tym etapie lozysko przodujace. Prowadzilam normslny tryb zycia i samo "emigrowalo" w gore. W drugiej ciaxy w 20 tyg stwierdzono lozysko brzeznie przodujace. Zalecono mi lezenie, wstawanie tylko do ubikacji i w koncu tez poszlo w gore.
 
Mnie lekarz zaznaczył na wstępie żeby nie współżyć o leżeniu nie wspominał ale czytając super mądre artykuły na internecie ;-) sama doszłam do takiego wniosku,na razie w takim razie się nie martwię choć ciężko mi będzie z moim charakterem;-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na tym etapie wzielabym to na spokojnie, a tez jestem typem panikary. Gdybys miala to pozniej, czyli tez kolo 20 tyg to pewnie zalecenia bylyby ostrzejsze. Ja moge podnosic tylko do 1 kg, musze lezec itd. I kontunuuje to na wszelki wypadek chociaz lozysko juz poszlo w gore.
Takze na spokojnie. Lekarze mowili mi, ze 90% przypadkow to migrowanie loztska w gore wraz z powiekszaniem sie macicy.
 
Na tym etapie ciąży to malo wazne, ja dowiedziałam się na polowkowym. Niestety nie podniosło się do 36 tc. Przez wcześniejsze cc groziło mi wrosniecie w macice ale właśnie w 36tc okazało się, że unioslo się na tyle, ze można zrobić cc choć i tak w innym miejsch niż poprzednie.
Zalecenia odpoczynek, nied zwigac etc.
Grozi to mocnymi krwawieniami ale nic podobnego na szczęście się nie wydarzyło mimo, iż prowadziłam aktywny tryb zycia..
Nie ma co czytać w necie, nie zawsze znajdzie się mądre rady.
Takim lozyskiem stresujemy się dopiero po 20tc, póki co głowa do góry.
 
reklama
Nie pozostaje mi nic innego jak czekać do kolejnej wizyty i zobaczyć czy podniosło się choć trochę. Mimo wszystko będę więcej leżała nic zwykle :-)

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry