reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Jak żyjecie? Tak mi zaczely wypadac wlosy ze normalnie wyciagam je garsciami...! Są wszędzie i znalazlam je nawet w pampersie, obawiam sie ze weszly buzią razem z piąstką 🤭 Biore pregne i pregne DHA, magnez... macie jakies sposoby?
Jakiś czas temu o to pytałam 😊
U mnie czarna rozpacz już od gdzieś 6 tygodni. W tym tempie to się boje czy za 2 miesiące będę miała jeszcze włosy. Od skończenia połogu (tak mniej więcej) biorę vitapil mama ale pomimo że zaczęłam już drugie opakowanie nie widzę efektów.
W ubiegłym tygodniu byłam u ginekologa i spytałam o to, to powiedziała mi że są to włosy, które w czasie ciąży powinny wypaść, ale jak wiadomo cieszylysmy się pięknymi włosami bez wypadania, więc teraz jakby one to wypadanie nadrabiają.
Do czasu wizyty sama zdecydowałam się brac femibion 3 i 2 tys jednostek witaminy D3. Lekarka zaleciła właśnie między innymi że względu na włosy brać Mama DHA premium i przynajmniej 4 tys jednostek witaminy D3. Teraz kończę historię z femibionem i zobaczę co po mamie dha będzie.
W każdym razie włosy cały czas wypadają, a ja już nie mam siły zbierać tych pęków włosów gdzie się nie pojawię (dodam, że odkurzam co drugi dzień 🙂 i w odkurzaczu też jest ich pełno).
 
reklama
Jakiś czas temu o to pytałam 😊
U mnie czarna rozpacz już od gdzieś 6 tygodni. W tym tempie to się boje czy za 2 miesiące będę miała jeszcze włosy. Od skończenia połogu (tak mniej więcej) biorę vitapil mama ale pomimo że zaczęłam już drugie opakowanie nie widzę efektów.
W ubiegłym tygodniu byłam u ginekologa i spytałam o to, to powiedziała mi że są to włosy, które w czasie ciąży powinny wypaść, ale jak wiadomo cieszylysmy się pięknymi włosami bez wypadania, więc teraz jakby one to wypadanie nadrabiają.
Do czasu wizyty sama zdecydowałam się brac femibion 3 i 2 tys jednostek witaminy D3. Lekarka zaleciła właśnie między innymi że względu na włosy brać Mama DHA premium i przynajmniej 4 tys jednostek witaminy D3. Teraz kończę historię z femibionem i zobaczę co po mamie dha będzie.
W każdym razie włosy cały czas wypadają, a ja już nie mam siły zbierać tych pęków włosów gdzie się nie pojawię (dodam, że odkurzam co drugi dzień 🙂 i w odkurzaczu też jest ich pełno).
Kurcze no widze ze odkurzanie 3 razy dziennie to za malo a odplyw nonstop zatkany. Martwi mnie ze co chwile wyciagam malej z rąk włosy... wolalabym w ten sposob nie rozszerzac diety :D z tego co czytam to trzeba przeczekac i suplementowac
 
Włosami się nie przejmujcie to normalne i związane ze zmianami hormonalnymi. Spadek następuje w okolicach 3 mies i stąd wypadanie włosów. Wypadają garściami, ale to przechodzi. Przerabiałam to w pierwszej ciąży, wkurzałam się brałam witaminy a włosy i tak leciały. Uspokoiło się samo nagle tak jak naszło.
Teraz suplementuje dha (biorę tran), lecytyne, Wit. D i vitapil mama. Włosy niedawno zaczęły lecieć, mała też nie raz ma je na sobie.
Głowa do góry niedługo to minie i będziecie miały głowę loków 😊
 
Tez mi lecą i są w całym mieszkaniu 😕 tylko chodze i zbieram... biore femibion i dha ale to chyba na te wypadanie nie pomaga. Musza wypasc i już, nawet dzis o tym artykul czytalam, jak znajde to podesle linka.
U nas dzis sukces, bylismy na spacerze w lesie. Maly antywózkowicz nawet zasnal w foteliku po tym jak chwile popłakał i spał z godzine. Wypoczełam jak na najlepszych wakacjach 😅 a gondolke to juz chyba do piwnicy wyniesiemy, juz stracilam nadzieje ze bedziemy ja uzywac 🤔
 
U nas dzis sukces, bylismy na spacerze w lesie. Maly antywózkowicz nawet zasnal w foteliku po tym jak chwile popłakał i spał z godzine. Wypoczełam jak na najlepszych wakacjach 😅 a gondolke to juz chyba do piwnicy wyniesiemy, juz stracilam nadzieje ze bedziemy ja uzywac 🤔
Nie wiem czy to pomoże, bo być może tylko nasza Nela jest taka, ale jak nam marudziła w gondoli w parku, gdzie są równe chodniki, to zeszlismy z nią do lasu (mieszkamy na osiedlu gdzie wokół jest pełno lasów i górek) i wtedy dosłownie na szyszkach gdzie mega trzęsło zasnęła. Teraz jest to nasz sposób na spacery. I tak z półtorej godziny można chodzić, co najważniejsze bez maski. Najgorzej jest jak się zatrzymamy to wtedy potrafi się obudzić 😁
Może też tego spróbujcie? 😊
 
Tez zwykle wybieram nierówne drogi. Dzisiaj stanelismy na lody i oczywiscie droge powrotna wozek pchalam ja a małą niosl mąż :D
 
No to moja to typowa wózkowa panienka. Wkładam ją i jak nie śpi to ogląda wszystko a jak zaśnie to nie ważne czy siedzę i czytam książkę czy spaceruje ona śpi. W wózku dłużej na spacerze potrafi spać niż w domu.
Podejrzewam, że jak nadejdą ciepłe dni będę tak jak z synem całe dnie na podwórku z powrotem do domu na moje posiłki 😂
 
reklama
Nie wiem czy to pomoże, bo być może tylko nasza Nela jest taka, ale jak nam marudziła w gondoli w parku, gdzie są równe chodniki, to zeszlismy z nią do lasu (mieszkamy na osiedlu gdzie wokół jest pełno lasów i górek) i wtedy dosłownie na szyszkach gdzie mega trzęsło zasnęła. Teraz jest to nasz sposób na spacery. I tak z półtorej godziny można chodzić, co najważniejsze bez maski. Najgorzej jest jak się zatrzymamy to wtedy potrafi się obudzić 😁
Może też tego spróbujcie? 😊
Tak, to może być to :) do tej pory głównie na równym próbowaliśmy spacerować. Ale na razie z gondolka nie zaryzykuje, mój jest dość wytrwały w płakaniu więc nie chce go tą gondolka denerwować 😅 Jakoś fotelik lepiej znosi.
 
Do góry