reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
Mi z chińskiego wychodzi dziewczynka, z tej „przepowiedni” o tętnie dziecka też dziewczynka 😁 nie ukrywam, że bardzo bym chciała dziewczynkę, ale co będzie to będzie, byle było zdrowe 🙂
 
ja w poprzedniej ciąży smarowałam tylko oliwką bambino i nie mam ani jednego rozstępu, ale to tez jest podobno uzależnione genetycznie
 
Dziewczyny skąd jesteście tak z ciekawości. Jakie województwo itd?
Ja okolice Leszna wielkopolska
Ja Pruszków mazowieckie. Niedawno się tu przeprowadziliśmy i szczerze jeśli jest jakaś mama z okolic to Chętnie ją poznam bo jestem sama całymi dniami 😔 Ja obudziłam się dzisiaj od 5:00 nie moglam już spać byłam jak zombie mdłości mi minęły. Mam tylko ból piersi ale i tak łagodniejszy niż tydzień temu może się już do niego przyzwyczaiłam czasami czuję napieranie w brzuchu. No i mam problem ze wzdęciami. O wiecznym zmęczeniu nie wspominam. Lał dziś u nas deszcz i burza ale co z tego z powrotem jest gorąco i parówa.
W dodatku zdenerwowałam się dzisiaj. Planowaliśmy z narzeczonym ślub na październik chciałam wziąć ślub zanim urośnie mi brzuch Ale dowiedziałam się że potrzebny jest dokument z sądu że jako obywatel innego kraju nie ma przeciwwskazań do wzięcia ślubu w Polsce. Musi być to orzeczenie sądu bo sam po taki dokument nie może pojechać. Jest z Białorusi więc chyba wyobrażacie sobie dlaczego. Jak tam pojedzie to już nie wróci a tego bym nie chciała. 😱😱 Tak więc zbiorę się dzisiaj napiszę ten wniosek Mam nadzieję że do października uda nam się wszystko załatwić cóż jak nam wszystko pokrzyżuje trochę plany to wezmę najwyżej ślub z brzuchem trochę się przejmowałam tym co ludzie będą myśleć "o wzięła ślub tylko dlatego bo zaszła w ciążę" ale w sumie mam to w nosie widziałam piękne sukienki ciążowe ślubne i myślę że nawet jak się to przesunie trochę niż planowaliśmy to nic się nie stanie. W końcu biorę ślub dla niego a nie dla innych ludzi. 😉
Nie mogę się już doczekać aż mój narzeczony wróci do domu Nie mogę się doczekać poniedziałku aż zrobię USG i zobaczę serduszko... Czas mi się dłuży niemiłosiernie mam wrażenie że powinna być już co najmniej 15 a tu nawet 13:00 nie ma.🤯
 
Ja Poznań
Sprawdziłam w chińskim kalendarzu plec i kurka chlopiec wychodzi😁 sprawdzilam z mlodym i tez wyszlo ze chlopak. Hmmm😊
Mi w chińskim z pierwszym synem się sprawdza. Teraz pokazuje dziewczynkę i mój narzeczony razem z synem też stawiają na dziewczynkę a oni zazwyczaj mają rację i wygrywają ze mną zakłady więc szykuje się że powitamy siostrę.
 
Dziewczyny a jak dbacie o skórę na brzuszku? Wiadomo jeszcze nie jest rozciągnięta ale może już coś stosujecie żeby w przyszłości była dalej piękna i żeby zminimalizować możliwość rozstępów?
Ja wmasuje w skórę piersi i brzuszka olejki . A całą resztę balsamem z tej samej serii .
W sumie robie to odkąd tylko dowiedziałam się o ciąży 😉. Lepiej wcześniej zacząć niż później a używam efektima eco mama - zestaw olejek i balsam( to z polecenia) a olejek na zmianę używam z olejkiem z tołpa mum.
 
Dziewczyny a jak dbacie o skórę na brzuszku? Wiadomo jeszcze nie jest rozciągnięta ale może już coś stosujecie żeby w przyszłości była dalej piękna i żeby zminimalizować możliwość rozstępów?
Ja w pierwszej smarowałam się oliwką w drugiej balsamem, teraz jakoś jeszcze nie zaczęłam 🙈

Ja okolice Poznania
 
Dziewczyny a jak dbacie o skórę na brzuszku? Wiadomo jeszcze nie jest rozciągnięta ale może już coś stosujecie żeby w przyszłości była dalej piękna i żeby zminimalizować możliwość rozstępów?
Ja bede smarować maslem shea. Naturalnymi olejami jeśli już i ważne to sie nawadniać ale szczerze?
Wystąpienie rozstępów zalezne jest od ( nie od systematycznosci w smarowaniu i uzywaniu najdrozszych kosmetykow🤣) ... Danej osoby i tego jaka ma historie co do wagi .. Od ilosci wód plodowych, od wielkości dziecka, od tego ile kobieta przytyje i w jak krótkim czasie.. Jak duze dzieci.. Ja mialam zbyt duza ilosc wod plodowych w kazdej ciazy i duze dzieci wiec troszje rozstepow mam ale np.
Moja mama 5 urodzila i ma brzuszek bez rozstepow czy siostra dwojke w ogóle a moja kolezanka jedno i rozstepy pod kolanami na piersiach i biodrach.. Brzuch juz swoja drogą

Także zdrowie najważniejsze.

W ogóle Moj maz ma na tylku rozstepy a brat cale plecy poryte bo tak szybko rósł 🤣 życie


Ja Pruszków mazowieckie. Niedawno się tu przeprowadziliśmy i szczerze jeśli jest jakaś mama z okolic to Chętnie ją poznam bo jestem sama całymi dniami 😔 Ja obudziłam się dzisiaj od 5:00 nie moglam już spać byłam jak zombie mdłości mi minęły. Mam tylko ból piersi ale i tak łagodniejszy niż tydzień temu może się już do niego przyzwyczaiłam czasami czuję napieranie w brzuchu. No i mam problem ze wzdęciami. O wiecznym zmęczeniu nie wspominam. Lał dziś u nas deszcz i burza ale co z tego z powrotem jest gorąco i parówa.
W dodatku zdenerwowałam się dzisiaj. Planowaliśmy z narzeczonym ślub na październik chciałam wziąć ślub zanim urośnie mi brzuch Ale dowiedziałam się że potrzebny jest dokument z sądu że jako obywatel innego kraju nie ma przeciwwskazań do wzięcia ślubu w Polsce. Musi być to orzeczenie sądu bo sam po taki dokument nie może pojechać. Jest z Białorusi więc chyba wyobrażacie sobie dlaczego. Jak tam pojedzie to już nie wróci a tego bym nie chciała. 😱😱 Tak więc zbiorę się dzisiaj napiszę ten wniosek Mam nadzieję że do października uda nam się wszystko załatwić cóż jak nam wszystko pokrzyżuje trochę plany to wezmę najwyżej ślub z brzuchem trochę się przejmowałam tym co ludzie będą myśleć "o wzięła ślub tylko dlatego bo zaszła w ciążę" ale w sumie mam to w nosie widziałam piękne sukienki ciążowe ślubne i myślę że nawet jak się to przesunie trochę niż planowaliśmy to nic się nie stanie. W końcu biorę ślub dla niego a nie dla innych ludzi. 😉
Nie mogę się już doczekać aż mój narzeczony wróci do domu Nie mogę się doczekać poniedziałku aż zrobię USG i zobaczę serduszko... Czas mi się dłuży niemiłosiernie mam wrażenie że powinna być już co najmniej 15 a tu nawet 13:00 nie ma.🤯
Żyj Jak tobie najlepiej i nigdy nie staraj sie przypodobać ludziom którym nigdy sie nie dogodzi. Zawsze będą gadać 😆
 
Racja. Dlatego nie zwracam na to uwagi. ;) Co do smarowania brzucha to w poprzedniej ciąży używałam Musteli i rozstępów dostałam tylko kilka na biodrach po obu stronach małych z 4cm. Brzuch mam płaski ale skóra z pierwszej ciąży pomimo 11 lat została więc liczę że skóra nie będzie musiała tak się rozciągać i większe rozstępy mnie ominą.
 
reklama
Dziewczyny skąd jesteście tak z ciekawości. Jakie województwo itd?
Ja okolice Leszna wielkopolska
Śląsk, jakieś 70km od Katowic. I szczerze, to już się stresuje że dzidzia urodzi się w okresie największego smogu 🙄
Kocham Podlasie! :D

Ja aktualnie Waw, ale sercem z Podlasia właśnie :D
Podlasie musi mieć w sobie to coś 😋 koleżanka z pracy kupiła działkę na Podlasiu i budują dom. Zostawią tutaj wszystko - rodzinę, pracę i jadą na Podlasie układać życie na nowo 🙂 ale jak pokazywała mi zdjęcia z okolic tej działki to chyba się jej nie dziwie ze jest taka zakochana 😁
 
Do góry