reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Ale tu cisza dzisiaj, dziewczyny już pewnie skrobiecie na prywatnym 🙂, z tego co pamiętam dzisiaj kilka z Was miało mieć prenatalne, jak ja. Jak wrażenia? Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze. U mnie z usg wszystko prawidłowo, tylko przeraża mnie wynik pappa z krwi, boję się, że ze względu choćby na wiek może być zafałszowany. A na wyniki muszę czekać do wtorku.
 
reklama
Ale tu cisza dzisiaj, dziewczyny już pewnie skrobiecie na prywatnym 🙂, z tego co pamiętam dzisiaj kilka z Was miało mieć prenatalne, jak ja. Jak wrażenia? Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze. U mnie z usg wszystko prawidłowo, tylko przeraża mnie wynik pappa z krwi, boję się, że ze względu choćby na wiek może być zafałszowany. A na wyniki muszę czekać do wtorku.
Wydaje mi się że pappa nie ma nic do rzeczy odnośnie wieku ale mogę się mylić. Spokojnie poczekamy razem z Tobą i będziemy trzymać kciuki. Ważne że USG wyszło dobrze 😊
 
Wydaje mi się że pappa nie ma nic do rzeczy odnośnie wieku ale mogę się mylić. Spokojnie poczekamy razem z Tobą i będziemy trzymać kciuki. Ważne że USG wyszło dobrze 😊
Niestety kochana, przy pappa, wiek odgrywa najbardziej znacząca rolę. Nawet jeśli białko iwolna beta wyjdą idealne to im wyższy wiek mamy, tym większe ryzyko. To statystyka. Oczywiście wskazuję również na inne problemy jak łożysko, stan przedrzucawkowy czy ryzyko zahamowania wzrostu płodu ale główny czynnik wyższego ryzyka to wiek mamy
 
Ale tu cisza dzisiaj, dziewczyny już pewnie skrobiecie na prywatnym 🙂, z tego co pamiętam dzisiaj kilka z Was miało mieć prenatalne, jak ja. Jak wrażenia? Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze. U mnie z usg wszystko prawidłowo, tylko przeraża mnie wynik pappa z krwi, boję się, że ze względu choćby na wiek może być zafałszowany. A na wyniki muszę czekać do wtorku.
Jestem dziś po badaniu i pobraniu krwi. Wg. USG jest wszystko ok, teraz pozostało mi czekać na wyniki krwi oraz analizę.
Głupio się czułam trochę na tym badaniu, bo lekarz pytał co chwilę czy mam jakieś pytania a mnie w zasadzie usatysfakcjonowało info ze wszystko ok i tyle. Poczulam się jak wyrodna matka :p
 
Niestety kochana, przy pappa, wiek odgrywa najbardziej znacząca rolę. Nawet jeśli białko iwolna beta wyjdą idealne to im wyższy wiek mamy, tym większe ryzyko. To statystyka. Oczywiście wskazuję również na inne problemy jak łożysko, stan przedrzucawkowy czy ryzyko zahamowania wzrostu płodu ale główny czynnik wyższego ryzyka to wiek mamy
Człowiek uczy się całe życie 😊
 
Jestem po rozmowę z diabetologiem i niestety u mnie cukrzyca. Mimo tego że przekroczyłam tylko o troszeńkę wynik na czczo, a dwa pozostale z krzywej są super to przekroczenie jest przekroczeniem. Dostanę glukometr i mam nadzieję, że szybko ogarnę co mi służy a co nie. Pani dr mnie uspokoiła mimo wszystko. Dobrze że wiem już teraz że ten cukier nie jest idealny i mogę szybko działać. Także chyba jestem pierwsza z lutowych mam z cukrzycą 😞 doktorka mówiła, że teraz niestety dużo kobiet ma cukrzyce ciazową 😥
 
Jestem po rozmowę z diabetologiem i niestety u mnie cukrzyca. Mimo tego że przekroczyłam tylko o troszeńkę wynik na czczo, a dwa pozostale z krzywej są super to przekroczenie jest przekroczeniem. Dostanę glukometr i mam nadzieję, że szybko ogarnę co mi służy a co nie. Pani dr mnie uspokoiła mimo wszystko. Dobrze że wiem już teraz że ten cukier nie jest idealny i mogę szybko działać. Także chyba jestem pierwsza z lutowych mam z cukrzycą 😞 doktorka mówiła, że teraz niestety dużo kobiet ma cukrzyce ciazową 😥
Nie smuć się napewno znajdziesz rzeczy które Ci nie służą najważniejsze że już wiesz i możesz działać 😊
 
Jestem po rozmowę z diabetologiem i niestety u mnie cukrzyca. Mimo tego że przekroczyłam tylko o troszeńkę wynik na czczo, a dwa pozostale z krzywej są super to przekroczenie jest przekroczeniem. Dostanę glukometr i mam nadzieję, że szybko ogarnę co mi służy a co nie. Pani dr mnie uspokoiła mimo wszystko. Dobrze że wiem już teraz że ten cukier nie jest idealny i mogę szybko działać. Także chyba jestem pierwsza z lutowych mam z cukrzycą 😞 doktorka mówiła, że teraz niestety dużo kobiet ma cukrzyce ciazową 😥
A czy od razu daje insulinę czy narazie tylko dieta? Bo ja rano mierzyłam i załamka, 103 na czczo. Na początku ciąży dwa razy w laboratorium poniżej 90, po odstawieniu Metformax. A teraz o diecie mogę zapomnieć bo mam bardzo ochotę na to, co jest poza dietą. Jak nie zjem właśnie tego to zabiję każdego kto mi się napatoczy… więc już chyba wolałabym te insulinę 🙁 Przez kilka dni będę jeszcze mierzyła rano. W pon idę na inne badania krwi, to może te krzywą cukrową zrobię jak znowu rano wyjdzie źle do pon. I jeszcze coś potrzebuje do diabetologa?
 
reklama
Do góry