reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

reklama
Carolajna dzieki, nie wiedzialam, ze takie sa proporcje.

Magmich z rumiankiem probowalam, ale juz jakis czas temu. Adajesz jakis specjalny dla dzieci?Bo ja mam, ale taki zwykly, rumianek fix, czy cos takiego. Na opakowaniu jest napisane, zeby nie podawac dzieciom ponizej 4 lat... :/

Bettina masz racje, dam mu wiecej, dzieki !

AliaMaris czy dobrze zrozumialam, ze dajesz swoim chlopcom wode z mlekiem??? to tak mozna? :>
 
Carolajna dzieki, nie wiedzialam, ze takie sa proporcje.

Magmich z rumiankiem probowalam, ale juz jakis czas temu. Adajesz jakis specjalny dla dzieci?Bo ja mam, ale taki zwykly, rumianek fix, czy cos takiego. Na opakowaniu jest napisane, zeby nie podawac dzieciom ponizej 4 lat... :/

Bettina masz racje, dam mu wiecej, dzieki !

AliaMaris czy dobrze zrozumialam, ze dajesz swoim chlopcom wode z mlekiem??? to tak mozna? :>

Rumianek dla dzieci. Najlepiej Hipp lub Rossmannowski od 1 tygodnia życia.
 
Ola ja daje rumianek i koperek,ale taki zwykły. Kupuje normalnie zioła i parze na raz obie saszetki. Troszkę mało podajesz tego picia. Mój Theo nie chciał pić na początku,ale codziennie z uporem maniaka podawalam odkąd miał miesiąc. Pił coraz więcej aż doszliśmy do 150ml na dzień. Ja daje ok 2h po karmieniu. Kiedy jest lekko głodny,ale nie za bardzo. Cały dzień i wypija to 150ml. Jak nie wypije to od razu kupy brak. Mój starszy Marcel też tak pił i powiem Ci, że do dziś woli ziołowe herbaty :-) Herbata hipp zawiera to samo co zwykłe zioła,czyli 100% rumianku ;-)
 
Ja też podaję zwykły rumianek. Zaparzam torebeczkę i potem jeszcze rozcieńczam wodą. Małej smakuje bez dosładzania. Podobnie jak Magda wykorzystuję moment że zaczyna być lekko głodna i wtedy najpierw picie a dopiero po jakimś czasie mleko.

Dziewczyny zauważyłam że moja mała jak siedzi albo jest na rękach to zawsze odwraca głowę w prawą stronę, próby zmuszenia jej do obrócenia się w lewo kończą się tym że przez chwilkę patrzy a potem obraca głowę na prawo. Nie wiem co z tym zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Magda, bo ja karmie tylko piersia i nasza pediatrka od poczatku nam powtarza, ze dziecko z piersi i sie napije i najje. I tak dzieki Wam zaczelam mu podawac troche wody, koperku i rumianku. Zwykle nie mielismy z tym problemu, zeby to wypil, no moze raz jak byl najedzony a ja mu probowalam jeszcze picie wcisnac. A tak, to pil nawet napar z rozmarynu, ktory jest okropny w smaku, zapachy...jak choinka ;)
Poprawie sie i bede mu dawac wiecej do picia i wody i rumianku :)

Dziekuje Wam :)
 
Magmich spróbuj na macie kłaść wszystkie zabawki po stronie przeciwnej. Najlepiej, żeby łóżeczko stało tez tak,aby chcąc Was widzieć musiała patrzeć w przeciwną stronę. I jak śpi to układaj ja na tym drugim boku. Takie odwracanie główki w wybraną stronę jest powszechne u dzieci. To pozostałość po życiu plodowym. Jeśli po 3 miesiącu nie będzie chętnie patrzeć w inną stronę to warto z lekarzem porozmawiać ;-)
 
reklama
Ola dzieci na piersi nie trzeba dopajać,ale jeśli brak kupki sprawia dziecku problem,to jednak już warto to robić. Spróbuj. Zwłaszcza,że jednak latem dziecku przyda się picie mimo piersi ;-)
 
Do góry