reklama

Lutowe mamy 2017

reklama
Jagódka ja coś o kokosowym czytałam, że jest bardzo fajny dla takiego dzieciątka.
Używała może któraś z was takiego?
A do oczek to też chyba sól fizjologiczna? Czy się mylę? Tyle tego, że już nie łapię
 
Olej koko też jest fajny, ale pewnie nie każdej skórze będzie pasować, więc lepiej nie kupować od razu 5l:D Ja polecam też masło shea czyste - jest naprawdę dobre.
Sól fizjologiczna do oczek jak najbardziej, swoje mleko też można. Rumianek, herbata, świetliki absolutnie odpadają do oczu.
 
Super_mysz mój znajomy ekologiczny wariat to mówi ze to w ogóle jest jedyny olej dobry do smażenia :)
Niestety jest dużo kwestii spornych nie tylko między mamami ale też położonymi glownie. Np. obcinanie paznokci noworodkowi, jedne każą zaraz inne za kilka tygodni (ja później obcinalam), pielęgnacja krocza u dziewczynki, one mają taką biała wydzielinę na narządach zewn. jedne polozne mówia nie zmywać tego bo to chroni, inne zmywać bo powoduje infekcje (ja zmylam), kąpiel maluszka nawet-tutaj się noworodka nie kąpie tylko przemywa sciereczka. Niektore polozne zalecaja nie kapac nawey kilka moesiecy. Ja zosie wykąpalam po tygodniu pierwszy raz. Jaska w Polsce wykąpali od razu w szpitalu (nie wspomnę nawet jak wygląda to kapanie pod kranem).
Mozna zglupiec normalnie!
 
Tak naprawdę ile położnych, lekarzy i mam tyle opinii. Jak czytam poradniki dla kobiet w ciąży i młodych mam to w każdym pisze co innego ;)
Co do kąpieli noworodka to nie wyobrażam sobie nie kąpać dziecka kilka miesięcy, ja słyszałam o zaleceniu aby kąpać dziecko 1-2 razy w tygodniu. W pozostałe dni przemywać.
Masz rację, można zgłupieć i nie wiadomo kogo słuchać.
 
No wlasnie ja tez duzo czytam w necie i sa rozne teorie do wszystkiego :)
Zastanawiam sie jeszcze co uzywac do higieny intymnej po porodzie... Czy zwykly zel do higieny czy cos specjalnego.. Zwlaszcza jak bedzie naciecie czy trzeba jakis soecjalny krem itp..
 
reklama
No wlasnie ja tez duzo czytam w necie i sa rozne teorie do wszystkiego :)
Zastanawiam sie jeszcze co uzywac do higieny intymnej po porodzie... Czy zwykly zel do higieny czy cos specjalnego.. Zwlaszcza jak bedzie naciecie czy trzeba jakis soecjalny krem itp..
Ellie nie wiem co teraz zalecają ale do mycia ja osobiście uzywalam szare mydło (w pierwszej ciąży naciecie, w drugiej pęknięcie) i roztwór nadmanganian potasu do przemywania.
 
Ostatnia edycja:

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry