reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

reklama
Dziewczyny dajecie już maluszkom jakiś nabiał? Typu jogurt naturalny czy jakis serek?
Ja już dość dawno gotowałam kaszkę na odrobinie mleka (reszta woda) i ostatnio dałam jeszcze bułkę z serkiem, ale w sumie za często go nie daję, bo tak jakoś nie ma z czym podać, jogurt w sumie jakiś z owocami może spróbuję podać w najbliższym czasie 😉
 
Dziewczyny czy którejś maluch przy ząbkowaniu mial sine dziaslo?
Dzis u mlpdej zauważyłam siniaka na dziaśle w miejscu między gorna jedynka a dwojka. Górnych zębów jeszcze brak. Mloda nie da zajrzeć do buzi ani dotknąć bo ewidentnie ją to boli.... i nie wiem czy to efekt przebijania się zęba czy siniak po uderzeniu ale dziaslo jest ewidentnie niebiesko zielone.
 
Czemu uważasz, że mleko to syf? Już pomijając kwestię, że wszystkie serki, twarogi i jogurty są właśnie z tego "syfnego" mleka 😂
To nie to samo. W mleku masz jakos inny sklad, a w jogurtach to jest jakos przefermentowane czy cos takiego 😅 pamietam jak mialam problemy z jelitami, mleko wlasnie bylo zakazane ale jogurty i kefiry nie.
 
Czemu uważasz, że mleko to syf? Już pomijając kwestię, że wszystkie serki, twarogi i jogurty są właśnie z tego "syfnego" mleka 😂
Tak jak Tola napisała, w dodatku człowiek nie powinien w ogóle pić mleka, wbrew pozorom wypłukuje wapń.
Ja np. mam mega nietolerancję laktozy, ale kocham kawę z mleczkiem 🥰
 
Czemu uważasz, że mleko to syf? Już pomijając kwestię, że wszystkie serki, twarogi i jogurty są właśnie z tego "syfnego" mleka 😂
To nie to samo. W mleku masz jakos inny sklad, a w jogurtach to jest jakos przefermentowane czy cos takiego 😅 pamietam jak mialam problemy z jelitami, mleko wlasnie bylo zakazane ale jogurty i kefiry nie
 
To nie to samo. W mleku masz jakos inny sklad, a w jogurtach to jest jakos przefermentowane czy cos takiego 😅 pamietam jak mialam problemy z jelitami, mleko wlasnie bylo zakazane ale jogurty i kefiry nie.
W jogurtach i tym podobnych są bakterie pozytywnie działające na jelita :D

Ale co do mleka to nie zgodzę się, że syf. W ogóle nie lubię o żadnym jedzeniu mówić że syf. Jedzenie to jedzenie. Wiadomo, jedno zdrowsze, drugie mniej i trzeba mieć tego świadomość, ale jak wszystko w życiu nawet niezdrowe jedzenie w umiarze nie zaszkodzi
 
Ja w ciąży miałam ochotę na wszystko co mleczne :D mleko też mogłabym pić szklankami. Niestety mam nietolerancje laktozy i za dużo nabiału kończy się bólem brzucha. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie produkty bez laktozy to norma w sklepach 😎
 
reklama
Dziewczyny a jak podajecie wlasnie jogurty to jakiesnkonkretne czy nie ma co swirowac ze skladem? Np sprawdzacie ilosc cukru czy soli? Albo dżemy? Ostatnio kupilismy taki niby 100% owoców z boedronki, w skladzie napisane ze dosladzany zageszczanym sokiem jablkowym. Chyba nie ma co swirowac no nie?
 
Do góry