reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Dziewczyny a jak podajecie wlasnie jogurty to jakiesnkonkretne czy nie ma co swirowac ze skladem? Np sprawdzacie ilosc cukru czy soli? Albo dżemy? Ostatnio kupilismy taki niby 100% owoców z boedronki, w skladzie napisane ze dosladzany zageszczanym sokiem jablkowym. Chyba nie ma co swirowac no nie?
No nie ma. Jak nie będziesz podawać codziennie to nic się nie stanie. Ja zwykle naturalny jogurt plus jakieś owoce. Dżem kupuje bez cukru albo robię w domu z nasionami chia.
 
reklama
To nie to samo. W mleku masz jakos inny sklad, a w jogurtach to jest jakos przefermentowane czy cos takiego 😅 pamietam jak mialam problemy z jelitami, mleko wlasnie bylo zakazane ale jogurty i kefiry nie.
Tak wiem jak powstaje nabiał, jestem towaroznawcą, miałam praktyki w mleczarni. Nie uważam, że mleko to syf i w sumie żadnych argumentów na poparcie tej tezy nikt nie ma 😂 Jedynym "syfem", którego więcej jest w mleku niż jego przetworach jest laktoza, która nota bene złą sławę ma chyba tylko dzięki szerzeniu jakichś pseudonaukowych informacji w necie. Laktoza to cukier mleczny, w produktach mlecznych jej prawie nie ma (natomiast do tych bez laktozy dodawany jest enzym lataza, który trawi zawartą w nich laktozę), bo w procesie fermentacji jest rozkładana. W mleku matki też jest laktoza. Jeśli więc ktoś nie ma STWIERDZONEJ alergii na białka mleka krowiego, czy nietolerancji laktozy to mleko w żaden sposób nie będzie mu szkodzić.
 
Tak jak Tola napisała, w dodatku człowiek nie powinien w ogóle pić mleka, wbrew pozorom wypłukuje wapń.
Ja np. mam mega nietolerancję laktozy, ale kocham kawę z mleczkiem 🥰
Przedstawisz jakieś badania na ten temat? Ja mleko piję i mi nie szkodzi, a poziom wapnia mam na dość wysokim poziomie, a nigdy go nie suplementowałam.
 
Dobra ja tylko napisałam, że mleko to dla mnie syf i tyle xd bez spiny, mam takie zdanie i tyle 🤣
Stwierdziłaś ogólny fakt, że mleko to syf (a potem jeszcze, że wypłukuje wapń i nie powinno się go w ogóle pić), a nie wyraziłaś swoją opinię, dlatego zapytałam. Ludzie szerzą takie bzdury w necie i to się niesie jako prawda objawiona. Zresztą ja się ciągle uczę i mogę nie wiedzieć wszystkiego w temacie. Sama kiedyś miałam wiele błędnych przekonań nt. żywności zaczerpniętych z neta właśnie, a jak wiadomo tam można znaleźć wszystko w tym też sprzeczne informacje na ten sam temat.
 
Dziewczyny a jak podajecie wlasnie jogurty to jakiesnkonkretne czy nie ma co swirowac ze skladem? Np sprawdzacie ilosc cukru czy soli? Albo dżemy? Ostatnio kupilismy taki niby 100% owoców z boedronki, w skladzie napisane ze dosladzany zageszczanym sokiem jablkowym. Chyba nie ma co swirowac no nie?
Ja najlepiej lubię jogurt ten naturalny. Nie jest kwaśny w smaku. A dżemy serio teraz są dobre, także luzik 😀
 

Załączniki

  • Screenshot_20211022_112321_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20211022_112321_com.android.chrome.jpg
    236,7 KB · Wyświetleń: 52
Polecam patent na mrozenie np zup dla dziecka porcjami w silikonowych foremkach na muffiny :) bardzo łatwo się przechowuje i wyciąga
 

Załączniki

  • IMG_20211022_123605.jpg
    IMG_20211022_123605.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 62
reklama
Do góry