reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

No ja to wogole bym nie kupowala tego bo tylko czlowiek sie nakręca
Być może muszę koniecznie zapytać poloznej abym się nie denerwowala
Screenshot_20200815-182039_Video Player.jpg
 
reklama
Witajcie dziewczyny, dołącze do Was jeśli mogę, mam nadzieję że na dłużej.
35 lat, 12t3d pierwsza ciąża- dosyć niespodziewana jednak- termin wstępny 28 lutego a według ostatniego USG 24 lutego. niby wyniki badań ok ale jednak od początku ciągle coś- najpierw zaburzenia rytmu serca- sor, wizyty u kardiologa, echo serca, holter- wynik wszystko ok tylko jakies dodatkowe skurcze niegroźne chociaż mocno odczuwalne niestety. W październiku będzie powtórka badań

2 miesiąc- wymioty, mdłości, wstręt do jedzenia, brak sił i ogólny dól przez to, 2 kg na minusie do tej pory i nic nie rośnie waga.

Teraz końcówka 3 miesiąca, o wymiotach już zapomniałam ale cukier na czczo 93 i tyle samo wczoraj w tescie obciążenia glukozą, reszta w normie- ale i tak wychodzi według mnie cukrzyca ciążowa chociaż lekarz nie kazał mi się martwić bo niby tylko minimalnie ponad normę - ale znowu mnie to dobiło bo zdrowo się odżywiam, żadnych słodyczy, fastfoodów, napojów, ciemne pieczywo, zawsze byłam aktywna fizycznie waga w normie i nigdy żadnych problemów ze zdrowiem a tu taki kwiatek. Co najlepsze wcześniej wyniki na czczo glukometrem ponizej 90 były bo juz kilka razy sobie mierzylam.
A mówią, że ciąża to nie choroba...no nie wiem ;)
We wtorek mam badania prenatalne + test z krwi, oczywiścia mąż nie może być bo koronawirus a tak bardzo bym chciala żeby był ze mną, no i ja już się boję co wyjdzie bo coś ostatnio kiepskie wiadomości same a w ciąży okazało się że jednak straszna panikara ze mnie.
Powiem Wam że nie spodziewałam się, że będzie aż tak ciężko...i ciągle tylko boję się o wszystko
Wybaczcie że tak się rozpisałam ;)

Cześć :) zapraszamy.
U mnie panuje opinia,że ciąża zacmiewa mózg i wypiera zdolność racjonalnego myślenia, więc nie jesteś sama.
Nie martw się, nie Ty jedna się rozpisujesz, zawsze to lżej jak się człowiek wygada. A kto lepiej ciężarną zrozumie jak druga ciężarna?
U mnie z cukrem podobnie. Z żyły na czczo wysoko, glukometrem zawsze poniżej 90.
Razem raźniej

Hej😁Do tej pory czytalam tylko teraz chcę się przywitać .Mam termin na 14 lutego jeszcze nie wiem co będzie choć chciała bym chlopca Mam już 2ke córkę i synka i myślałam że to będzie koniec
Witamy witamy:)

Dziewczyny kupiłam detektor tętna płodu i trochę mnie coś niepokoi czasami pokazuje mi powyżej 220 czy któraś też może używa i może mnie uspokoić bo nie wiem co o tym myśleć

Moze być suma Twojego i dziecka. Tętno maluszka powinno się wahać między 110-160 Z niewielkimi odhyleniami, ale to już zaawansowane. Dlatego jestem zdania,że nie do końca dobrze mieć takie urządzenie w domu.
 
Cześć :) zapraszamy.
U mnie panuje opinia,że ciąża zacmiewa mózg i wypiera zdolność racjonalnego myślenia, więc nie jesteś sama.
Nie martw się, nie Ty jedna się rozpisujesz, zawsze to lżej jak się człowiek wygada. A kto lepiej ciężarną zrozumie jak druga ciężarna?
U mnie z cukrem podobnie. Z żyły na czczo wysoko, glukometrem zawsze poniżej 90.
Razem raźniej

To prawda lepiej od razu jak się rozpisałam tutaj 😉bo mojego męża to już mi szkoda co ze mną przechodzi ostatnio, dzielnie stara się wspierac ale też nie do końca potrafi mnie zrozumiec- no wiadomo dlaczego... a nikt jeszcze u nas nie wie o ciąży bo czekamy do tego badania we wtorek żeby potwierdzic czy wszystko ok, przez te moje różne obawy. Tylko jednej koleżance powiedziałam w zasadzie przez przypadek ale ona dzieci nie ma więc tez do końca nie jest w temacie...

Co do tych cukrów- stwierdzilam dwie mozliwosci dlaczego tak wychodzą:
1.przed każdym badaniem w labo mocno się stresowalam bo chcialam zeby dobrze wyszlo, słabo spalam w nocy a to wiadomo wplywa na poziom cukru, w domu jak sobie mierze jakos specjalnie sie tym nie stresuje
2. Przed każdym badaniem w lab nie jadlam ok 12 godzin bo tak mi powiedzieli chociaz czytalam ze musi byc min.8 godzin na czczo- w domu jem lekką kolację przed samym spaniem nawet ok 22 i wtedy cukier rano mam niższy bo nie głoduję i nie podnosi mi się poziom cukru przez to.

Tak sobie to tłumacze chociaż tak naprawde to chyba raczej mój organizm wariuje przez te hormony i dlatego nie daje rady sobie z cukrem...
La-luna a Ty masz stwierdzoną cukrzycę ciążową? Jestes na diecie?
 
@Aneta35 Nie,w poniedziałek mam wizyte.
Chyba mam podobnie, bo zwykle kolację jadam ok 19 -20 I sprawdzam poziom o 6 rano, a w lab najwcześniej o 7.30 niby niewielka różnica. Pierwszy wynik zwalalam właśnie na pracę na zmiany i przemęczenia,ale drugi podwyższony już trochę niepokoi. W poniedziałek wizyta, zdecydujemy co dalej. Pewnie będzie zalecenie diety, oby tylko nie powtarzać krzywej, bo słowo, zwymiotuje mu na biurko.
 
@Aneta35 Nie,w poniedziałek mam wizyte.
Chyba mam podobnie, bo zwykle kolację jadam ok 19 -20 I sprawdzam poziom o 6 rano, a w lab najwcześniej o 7.30 niby niewielka różnica. Pierwszy wynik zwalalam właśnie na pracę na zmiany i przemęczenia,ale drugi podwyższony już trochę niepokoi. W poniedziałek wizyta, zdecydujemy co dalej. Pewnie będzie zalecenie diety, oby tylko nie powtarzać krzywej, bo słowo, zwymiotuje mu na biurko.
To samo u mnie pierwsza glukoza na czczo podwyższona- uwazalam ze to też moze przez owoce bo tylko nimi sie zywilam ze względu na wymioty- wiadomo mają duuużo cukrów prostych. Ale wczoraj w tej krzywej wynik taki sam mimo ze jem juz inaczej od ok 2 tygodni- wiec tez mnie zaniepokoil i próbuje sobie to jakos tlumaczyc.W piatek mam wizyte wiec zobaczymy co dalej ale ja oczywiscie spanikowana po odbiorze wyników zadzwonilam do lekarza mówie mu ze wynik na czczo taki sam-93 a pozostale w normie i czy mam wczesniej przyjsc na wizyte. A on ze nie, spokojnie zeby sie nie martwic. Ale ja korzystam w miare mozliwosci z tej diety cukrzycowej- tak w razie czego nastawiam sie juz psychicznie na to i mierze sobie cukier na czczo.
A ja mialam glukoze cytrynową, weszla mi bez problemu aż bylam w szoku bo nie znosze slodkich rzeczy, dobrze się czulam po niej więc liczylam na dobry wynik a tu zonk... w ciąży to niestety niczego nie przewidzisz
 
To samo u mnie pierwsza glukoza na czczo podwyższona- uwazalam ze to też moze przez owoce bo tylko nimi sie zywilam ze względu na wymioty- wiadomo mają duuużo cukrów prostych. Ale wczoraj w tej krzywej wynik taki sam mimo ze jem juz inaczej od ok 2 tygodni- wiec tez mnie zaniepokoil i próbuje sobie to jakos tlumaczyc.W piatek mam wizyte wiec zobaczymy co dalej ale ja oczywiscie spanikowana po odbiorze wyników zadzwonilam do lekarza mówie mu ze wynik na czczo taki sam-93 a pozostale w normie i czy mam wczesniej przyjsc na wizyte. A on ze nie, spokojnie zeby sie nie martwic. Ale ja korzystam w miare mozliwosci z tej diety cukrzycowej- tak w razie czego nastawiam sie juz psychicznie na to i mierze sobie cukier na czczo.
A ja mialam glukoze cytrynową, weszla mi bez problemu aż bylam w szoku bo nie znosze slodkich rzeczy, dobrze się czulam po niej więc liczylam na dobry wynik a tu zonk... w ciąży to niestety niczego nie przewidzisz
No nie przewidziesz co ma byc to bedzie😊
 
To samo u mnie pierwsza glukoza na czczo podwyższona- uwazalam ze to też moze przez owoce bo tylko nimi sie zywilam ze względu na wymioty- wiadomo mają duuużo cukrów prostych. Ale wczoraj w tej krzywej wynik taki sam mimo ze jem juz inaczej od ok 2 tygodni- wiec tez mnie zaniepokoil i próbuje sobie to jakos tlumaczyc.W piatek mam wizyte wiec zobaczymy co dalej ale ja oczywiscie spanikowana po odbiorze wyników zadzwonilam do lekarza mówie mu ze wynik na czczo taki sam-93 a pozostale w normie i czy mam wczesniej przyjsc na wizyte. A on ze nie, spokojnie zeby sie nie martwic. Ale ja korzystam w miare mozliwosci z tej diety cukrzycowej- tak w razie czego nastawiam sie juz psychicznie na to i mierze sobie cukier na czczo.
A ja mialam glukoze cytrynową, weszla mi bez problemu aż bylam w szoku bo nie znosze slodkich rzeczy, dobrze się czulam po niej więc liczylam na dobry wynik a tu zonk... w ciąży to niestety niczego nie przewidzisz

Ja mam w pierwszej ciąży i teraz miałam taką samą i poprzednio byłam sino zielona, wczoraj też jakoś lepiej mi weszła, ale mimo to🤢. U mnie na czczo pierwszy 94 a przy krzywej 96 🙉 za to później niskie wartości. Nie wiem skąd to się wzięło. Pewnie dostanę dietę, bilet do diabetologa itp.
I właśnie dużo lepiej się czułam niż przy poprzedniej krzywej, a tam o niebo lepsze wyniki i na czczo i po czasie
 
Ja mam w pierwszej ciąży i teraz miałam taką samą i poprzednio byłam sino zielona, wczoraj też jakoś lepiej mi weszła, ale mimo to🤢. U mnie na czczo pierwszy 94 a przy krzywej 96 🙉 za to później niskie wartości. Nie wiem skąd to się wzięło. Pewnie dostanę dietę, bilet do diabetologa itp.
I właśnie dużo lepiej się czułam niż przy poprzedniej krzywej, a tam o niebo lepsze wyniki i na czczo i po czasie
No pewnie nas to czeka, juz sie z tym prawie pogodzilam dlatego korzystam z diety i mierze cukier🙈 jeszcze kilka lat temu norma na czczo byla do 95 więc miescilabym sie w normie a teraz do 92
więc niestety
 
reklama
Do góry