reklama

Macierzyński

Temat na forum 'Piła' rozpoczęty przez Kasiulek1984, 11 Luty 2011.

 1. Kasiulek1984

  Kasiulek1984 Mamusia Blaneczki

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej Dziewczynki orientujecie się może jak w tej chwili wygląda sprawa z macierzyńskim? wiem że do tej pory wystarczyło zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu. W tej chwili kadrowa kazała mi napisać podanie o urlop. Powiedzcie czy któraś z was pisała a jeśli tak to czy może macie jakiś wzór :) Pozdrawiam Dziewuszki :)
   
 2. edit_p

  edit_p Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej:-)
  Wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego nie jest konieczny. Wystarczy zaświadczenie ze szpitala o porodzie i akt urodzenia dziecka.
  Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracownica chce skorzystać z urlopu przed porodem. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. Tylko od decyzji pracownicy zależy, czy skorzysta przed porodem z tej możliwości, czy też cały wymiar urlopu macierzyńskiego wykorzysta po porodzie.
  Pracodawca nie może ingerować w decyzję pracownicy w tym zakresie. Decyzja pracownicy o skorzystaniu przed porodem z urlopu macierzyńskiego w podanym wymiarze obliguje pracodawcę do udzielenia go we wskazanym przez nią terminie i długości, pod warunkiem jednak, że będą to co najmniej 2 tygodnie.  Generalnie nie mają podstaw tego wymagać ale ja w mojej firmie też musiałam złożyć.
  Ja pisałam tak:
  - w lewym górnym rogu moje dane
  - poniżej po prawej stronie adresat- nazwa/dane firmy
  - i dalej Proszę o udzielenie mi urlopu macierzyńskiego na dziecko..........(imię i nazwisko) urodzone..........(data ur) w wymiarze 20 tygodni ( nie orientuję się ile jest teraz)
  - no i podpisik


  Pozdrawiam
   
 3. reklama
 4. Kasiulek1984

  Kasiulek1984 Mamusia Blaneczki

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  :)) suuuper dziekuje bardzo
   
 5. cass

  cass Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  U mnie wystarczyło zaświadczenie ze szpitala o urlopie macierzyńskim a pisemny wniosek trzeba złożyć na dodatkowy urlop macierzyński co najmniej 2 tygodnie przed końcem podstawowego.
   
 6. Ania_86

  Ania_86 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Podobnie jak edit dostarczyłam zaświadczenie ze szpitala i na miejscu kazano mi napisać wniosek o urlop na córkę ur.tego i tego dnia.Aha, musiałam również zaznaczyć, że jest to moje pierwsze dziecko:-)A wczoraj pisałam wniosek o dodatkowe 2 tygodnie macierzyńskiego. Jak widać zależy to od procedur firmy:tak:
   
 7. Monika77

  Monika77 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja dostarczyłam zaświadczenie ze szpitala i nie musiałam nic już dopisywać. Urlop macierzyński już mi leci.
   

Poleć forum