reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macierzyński

Kasiulek1984

Mamusia Blaneczki
Dołączył(a)
3 Grudzień 2010
Postów
112
Miasto
Piła
Hej Dziewczynki orientujecie się może jak w tej chwili wygląda sprawa z macierzyńskim? wiem że do tej pory wystarczyło zaświadczenie ze szpitala o urodzeniu. W tej chwili kadrowa kazała mi napisać podanie o urlop. Powiedzcie czy któraś z was pisała a jeśli tak to czy może macie jakiś wzór :) Pozdrawiam Dziewuszki :)
 
reklama
Hej:-)
Wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego nie jest konieczny. Wystarczy zaświadczenie ze szpitala o porodzie i akt urodzenia dziecka.
Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracownica chce skorzystać z urlopu przed porodem. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy co najmniej 2 tygodnie urlopu macierzyńskiego mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. Tylko od decyzji pracownicy zależy, czy skorzysta przed porodem z tej możliwości, czy też cały wymiar urlopu macierzyńskiego wykorzysta po porodzie.
Pracodawca nie może ingerować w decyzję pracownicy w tym zakresie. Decyzja pracownicy o skorzystaniu przed porodem z urlopu macierzyńskiego w podanym wymiarze obliguje pracodawcę do udzielenia go we wskazanym przez nią terminie i długości, pod warunkiem jednak, że będą to co najmniej 2 tygodnie.



Generalnie nie mają podstaw tego wymagać ale ja w mojej firmie też musiałam złożyć.
Ja pisałam tak:
- w lewym górnym rogu moje dane
- poniżej po prawej stronie adresat- nazwa/dane firmy
- i dalej Proszę o udzielenie mi urlopu macierzyńskiego na dziecko..........(imię i nazwisko) urodzone..........(data ur) w wymiarze 20 tygodni ( nie orientuję się ile jest teraz)
- no i podpisik


Pozdrawiam
 
U mnie wystarczyło zaświadczenie ze szpitala o urlopie macierzyńskim a pisemny wniosek trzeba złożyć na dodatkowy urlop macierzyński co najmniej 2 tygodnie przed końcem podstawowego.
 
Podobnie jak edit dostarczyłam zaświadczenie ze szpitala i na miejscu kazano mi napisać wniosek o urlop na córkę ur.tego i tego dnia.Aha, musiałam również zaznaczyć, że jest to moje pierwsze dziecko:-)A wczoraj pisałam wniosek o dodatkowe 2 tygodnie macierzyńskiego. Jak widać zależy to od procedur firmy:tak:
 
Ja dostarczyłam zaświadczenie ze szpitala i nie musiałam nic już dopisywać. Urlop macierzyński już mi leci.
 
Do góry