reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

misia_q

Turbomama
Dołączył(a)
30 Listopad 2004
Postów
7 387
Miasto
Wrocław
Mam propozycję, żeby wrzucać tutaj co ciekawsze i pyszniejsze Wasze lub zasłyszane, przeczytane przepisy i pomysły na zdrowe i smaczne:
;D koktajle
:D napoje
:laugh: deserki
czyli po prostu pomysły na "małe co nieco", które są w miarę lekkostrawne i łatwe w przyrządzeniu a nie zaszkodzą nam i naszym fasolkom :)

Potrzebuję pomysłów na orzeźwiające mikstury :)

BUZIAKI :) :p
 
reklama
Koktajl truskawkowy - mieszamy truskawki, mleko i dwie łyżki cukru w garnku, a następnie sięgamy po mikser. Próbując nie zaciapać całej kuchni łączymy wszystko na pyszny i orzeźwiający koktajl. Mozna to także zmieszać z potłuczonymi kostkami lodu. Pyyycha...

Galaretki lodowe - Kupujemy trzy rodzaje galaretek -truskawkową, cytrynową i pomarańczową. Robimy je, czekamy aż zastygną. Kupujemy także lody waniliowe - lub śmietankowe. Sztywną galaretkę kroimy w kosteczki, a następnie 'warstwami' wg. uznania wkładamy je do wysokich szklanek. Najpierw jednak oblewamy brzegi szklaneczki wodą i obtaczamy je w cukrze - powstanie tzw. szron. Następnie nakładamy na włożone galaretki( wszystkie smaki po troszku) po dwie gałki lodów, polewamy jakimś dressingiem, najlepiej owocowym. Nie polecam czekoladowego ;D
 
Sałata w sosie winegre

- 1 krucha sałata
- duży pomidor
- długi ogórek świeży
- 2-3 ogórki małosolne, kiszone lub konserwowe
- można dodać świeżej czerwonej papryki
- szczypiorek lub dynka.

Sałatę porwać na małe cząstki a resztę pokroić w średniej grubości kostkę.

Sos:
- 3 łyżki (duże) oliwy z oliwek ale może być też zwykły olej
- 2 średnie ząbki czosnku (wycisnąć)
- sól, pieprz, bazylia, tymianek, imbir (szczypta)
- kilka kropli cytryny i ze 2 szczypty cukru

wszystko pomieszać i połączyć ze sobą - odstawić na jakieś 15-20 min. do lodówki.

SMACZNEGO :D :D pycha :D :D
 
Ja do koktajlu truskawkowego dodaje jeszcze cukier waniliowy. Zupełnie zmienia smaczek. Moje chlopaki przepadają, a fosalka chyba też bo tylko po tym mnie nie mdli
 
JA ZAJADAM SIĘ SAŁATKĄ GRECKĄ Z OLIFKAMI  FETĄ  PEKIŃSKĄ  KUKURYDZĄ  I  PRZYPRAWY OLEJ  I CYTRYNA I WYMIESZAĆ I  ZAJADAMY  PYCHOTA ;D ;D ;      POLECAM!!!!!!
 
Julka - fety nie powinno sie jest podobno w ciazy, jak rowniez innych serow typu : plesniowe ... nie wiem czy to prawda tak slyszalam tylko :)

a ja polecam kefir z pietruszka i sola...wymieszac i smacznego ... moj chlop tego niecierpi, a ja uwielbiam ;)

teraz ide ogladac film z mezem , wiec po filmie jak cos jeszcze sobie przypomne do dorzuce :)
 
Jak macie jakieś fajne sałatki to dajcie przepisy bo ja uwielbiam róznego rodzaju sałatki a już mi się pomysły pomału kończą ;D
 
hehe dosc dugo ogladalam ten film  ;D ;D ;D ;D

Sałatka witaminowa

4 liscie salaty zielonej, 1 duzy pomidor, 1 lyżka kukurydzy, 2 rzodkiewki, 1 ogorek malosolny, 1/2 sredniej slodkiej papryki, 1/4 malej cebuli, 4-5 malych rozyczek kalafiora, 1 lyzeczka posiekanej natki pietruszki, 2 lyzki oleju slonecznikowego, 2 lyzki z soku z cytryny

Warzywa dokladnie oczyscic i umyc.Liscie salaty otrzasnac z wody i osuszyc. Pomidory pokroic w cząstki, pozostale warzywa w kostke. Drobno posiekac cebule.Wszystkie warzywa wlozyc do duzej miski salatkowej. Do sloiczka dodac olej slonecznikowy, sok z cytryny, niewielka ilosc przegotowanej wody oraz sol i pieprz do smaku. Po zmaknieciu silnie wstrzasnac, az do uzyskania emulsji. Polac salatke i pomieszac, dodajac na koncu posiekana natke pietruszki

Jest to przepis z poradnika dla kobiet w ciazy :) Smacznego
 
MoniQa smacznie się zapowiada - zrobię sobie na kolację ;D

A propos sałatek: Sałatka wiosenna
Główka sałaty lodowej, jeden pomidor, sos koperkowo - ziołowy, ogórek zielony, jajko, jogurt naturalny, pieprz.

Jajko ugotować na twardo, w trakcie gotowania przygotować sobie sos wg. przepisu na opakowaniu. Jajko pokroić w kosteczkę, liście sałaty porwać, wrzucić do miski. Pomidora pokroić w 'półksiężyce' wrzucic do jajka i sałaty, ogórka pokroić w talarki. Wymieszać wszystkie warzywa, zalać sosem i wymieszać.

Smacznego ;D
 
reklama
Oj dobrze piszcie piszcie, moje menue się wzbogaci ;D bo coś ostatnio monotematyczna jestem w jadłospisie ;D ;D
 
Do góry