reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

Heh, mam kilka nowych przepisów..

Naleśniki ciut inaczej
Przygotowac ciasto nalesnikowe - koniecznie z cukrem
(jajko, mąka, mleko i cukier)
Rozlać do 2 miseczek.. do jednej dodać kakao

Smażyc nieduze placuszki/ naleśniki.. o grubosci mniej wiecej 4 - 5 milimetrów
Wyciąć kółka foremkami do ciastek lub szklanką

Przygotowac kisiel:
kilka duzych mandarynek wycisnąc, wyrzucić pestki (miąższ nie przeszkadza, byle go nie było za duzo)
Sok zagotowac z niewielką iloscią cukru (ja dałam brązowy) i alkoholem (białę wino, likier pomaranczowy, cointreau.. itp_
W miseczce wymieszac 2- 3 łyzeczki maki ziemniaczanej z zimną wodą.
Pomału wlewac krchmal do kisielu, ciagle mieszając. Konsystencja dowolna.. mój był półpłynny.

wyfiletowac 1 pomaranczę

Ukłądac dekoracyjnie na talerzu:)
posypać cukrem pudrem

Banalny deser :)
Pierwsza warstwa to budyń smietankowy
Druga zmiksowane brzoswinie z zelatyną
trzecia truskawki z wanilią i zelatyną (+ odrobina cukru)

Kazda warstwa musi stężeć choc trochę zanim zostanie przykryta kolejną
My sobie jeszcze chlapnęliśmy po łyzce Lemon Curda na wierzch
aeb7942edf3d14fa47fa581e79ef1407-740234.jpg


I dla bananowców:
Składniki:

6 bananów,
1/2 szklanki mleka,
1 szklanka śmietany kremówki,
3 łyżki cukru,
1 1/2 łyżki żelatyny

Przygotowanie:

Żelatynę wymieszać z zimnym mlekiem, gdy napęcznieje podgrzewać, aż się rozpuści, ostudzić. Oziębioną w lodówce śmietankę ubić na pianę, pod koniec ubijania dodawać powoli rozpuszczoną w mleku żelatynę. Banany umyć, obrać a następnie pokroić w plasterki. Ułożyć w salaterce, posypać równomiernie cukrem, przykryć ubitą śmietaną, spiętrzając. Wstawić do lodówki.
Deserek
2 banany, 300 ml mleka, 8 kropli esencji waniliowej, 4 łyżeczki żelatyny, płaska łyżeczka cukru, szczypta mielonego cynamonu.

Żelatynę rozpuścić w kilku łyżkach wrzącej wody.
Banany obrać i starannie zmiksować lub utrzeć z mlekiem, esencją waniliową i cukrem. następnie wymieszać ze schłodzoną żelatyną.
Tak przygotowany deser przelać do pucharków i wstawić na godzinę do lodówki. Przed podaniem posypać cynamonem.

Ciasto bananowe:
Składniki:

100 g masła
100 g cukru
1 cukier waniliowy
2 jajka
50 g mąki ziemniaczanej
150 g mąki pszennej
2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
2 obrane i pokrojone w kostkę banany
po 1/3 łyżeczki imbiru, gałki muszkatołowej i sproszkowanych goździków
2 łyżeczki cynamonu
100 g czekolady

Przygotowanie:

1. Cukier utrzeć z jajkami, dodać mąkę przesianą i wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Dodać resztę składników, na końcu banany, dokładnie wymieszać.
2. Ciasto wyłożyć do blaszki ,piec1 godzinę w 180 stopniach.
 
reklama
No to jak chciałyscie to proszę. watek jest.

Ja wczoraj zrobiłam rodzince niespodziankę i kupilam kukurydzę - no i skończylo sie na tym, że całą porcje dla rodzinki zjadłam sama :laugh:. Chyba tylko mi się chciało. no i zauważylam, że jakieś takie miłe te zachcianki ostatnio bo mi sie owocków zachciewa - mam w lodóweczce kilko winogronek - ciekawe na ile wystarczy?

A placuszki i rybka swoją drogą - kiszona kapucha też
 
Ja mam też dwie kolby kukurydzy do gotowania na dzisiaj ale w ostatnim czasie mam straszną ochotę na pizzę ;D
Kupiłam ciasto Knorr do pizzy i dodałam swoje dodatki - pieczarki, szynkę, mozarelle, oscypka startego (teściowie przywieźli z Zakopanego ;D )
i oliwki ale była pyszna !!!
A w ogóle to mnie kusi na pierogi, łazanki i kopytka czyli mącznie!!
Rybę mogę jadac codziennie a w Itrymestrze nei mogłam na nią patrzec!!
Ot to na razie tyle moich zachcianek!!!
 
Utyje chyba więcej niż przewidują jakiekolwiek normy :-)
Najlepsze na świecie są teraz słodycze pod każda postacią :-) i mleko, ale obowiązkowo 3,8 % :-)
Co do całej reszty to jest mi obojętne, byle zęby było :-)
Dobrze chociaż, ze przestało mnie nosić na rzeczy z maca :-) To była tragedia.
A te wszystkie kwaśne rzeczy (ogórki, kapusta etc. mogą nie istnieć). Za to bardzo smakują mi teraz placki ziemniaczane, których kiedyś nie jadlam, jeśli nie stało sie nade mną z batem :-)
 
Właśnie jak to jest jedne z nas wcinają słodkie a inne kwaśnie ??? Ciekawe od czego to zależy czyżby od hormonów???
 
EEEEE ja tam nie wiem jak to jest z tym kwaśnym i słodkim, raz mam ochotę na kiszonego ogóra, raz na marsa :) chyba mnie to nie dotyczy... :)

PLACUSZKI ZIEMNIACZANE RZĄDZĄ!!! JEJKU TO JAKAŚ ZBIOROWA HISTERIA NA PLACKI :)

Kukurydzę właśnie wcinam, mniam mniam, pyszna jest z solą :) teściowa ugotowała cały gar i kazała jeść :)
 
a co do slodyczy - to az wstyd. właśnie dokończylam pralinki - no bo tak leżały na stole. Mąż jak wróci to sie zdziwi. Nawet zgaga po słodyczach mnie nie odstrasza. Na razie wcinam ryz z warzywkami, ale zaraz zrobie sobie placuszki. Będą dwa drugie dania bo mi sie zupki nie chce tylko dla siebie gotować.
 
No nic u mnie skonczylo sie dzisiaj nie na rybce tylko na ciemnym chlebku z serkiem fromage (czosnkowy) i pomidorem oraz ogoreczkiem, koniecznie kwaszonym.
Tak placki gora!!!
Wczoraj zjadlam porzadna porcje:) Dzisiaj to na obiadek jajeczniczka.  Na jutro przewiduje rosolek z ogromniasta iloscia marchewki. Niedziela u Rodzicow:)
Wiecie co, ja jakos nie mam ochoty na slodycze, ale tonami moge jesc pomidory,  oliwki, sery: białe, zolte, plesniowe, Mniam, mniam
Ciekawe na co bede miala jesczze ochote?
 
A ja w pierwszej ciąży słodycze odstawiłam zupełnie (przynajmniej na początku - nawet szarlotka, którą normalnie uwilebiam spleśniała) no i wyszedł chłopak. może to coś znaczy?
 
reklama
Do góry