reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magnez w ciąży

reklama
Nie ma obojętnie jaki magnez. Najlepiej brać lek A nie suplement i jeszcze lepiej cytrynian magnezu. Ja biorę od początku ciąży magne b6 forte. Nie czuje nawet żadnego bólu odnośnie rozciągania macicy. Jeśli chodzi o dawkę to ja akurat raz dziennie choć lekarz zaleca dwa razy dziennie. Ale mnie się szyjka nie skraca więc biorę tylko zapobiegawczo.
 
Nie wnikam czy obojętnie czy nie. Piszę co mi mówiła lekarka, ja lekarzem nie jestem. Jeśli Ty jesteś i się znasz na tym to się nie będę kłócić. Jeśli chodzi o magnez, mi się szyjka skracała i miałam silne skurcze macicy. Musiałam brać magnez w dawce 3x300mg. W szpitalu dostałam Magnesium Verla, myślę że skoro to szpital stricte położniczy to raczej wiedzieli co robią.
Ja również nie jestem lekarzem. Ale czerpie wiedzę ze sprawdzonych źródeł M.in od mojego lekarza i ze sprawdzonych stron internetowych np. Link do: Wybieramy dobry magnez - czy wiesz który najlepszy? - Pan Tabletka
Tam jest bardzo dobrze opisany skład magnezu wszelkich soli np cytrynianu bądź mlecznu takie jak występują w lekach. A w suplementach tlenek magnezu który nic nie wnosi do organizmu. Dlatego jak polecać to zdecydowanie coś sprawdzonego A nie obojętnie co.
 
Nie ma obojętnie jaki magnez. Najlepiej brać lek A nie suplement i jeszcze lepiej cytrynian magnezu. Ja biorę od początku ciąży magne b6 forte. Nie czuje nawet żadnego bólu odnośnie rozciągania macicy. Jeśli chodzi o dawkę to ja akurat raz dziennie choć lekarz zaleca dwa razy dziennie. Ale mnie się szyjka nie skraca więc biorę tylko zapobiegawczo.
Dokładnie. Magnez magnezowi nie równy i powinno się brać lek a nie suplement diety.
 
Do góry