reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

magnez

Z suplementacją magnezu jest chyba jednak tak, że na każdego może działać inny preparat :) Jest ich wiele, bardzo wiele na rynku. Są pod postacią zwykłych suplementów jak również leków OTC czyli kupowanych bez recepty.

To co mogę zasugerować by sprawdzić to:
- zwykły magnesin
- magne-B6 max, z Sanofi-Avensis, są opinie, że cytrynian magnezu najlepiej się przyswaja
- czasami warto również spróbować aspargin
- na pewno nie zaszkodzi Epsom do kąpieli (MgSO4), która łagodzi również bóle stawów i pleców :)

Wchłanialność magnezu z suplementu (jak zresztą wszystkich innych witamin i mikro, makro elementów) jest słaba, dlatego warto też dbać by w diecie pojawiło się dużo produktów bogatych w magnez oraz zmniejszyć ilość lub zrezygnować z kawy, która jednak negatywnie wpływa na zapasy magnezu w organiźmie. Mówiąc potocznie go wypłukuje :)

Produkty bogate w magnez to: pestki dyni, kakao, kasza gryczana, płatki owsiane, migdały, orzechy laskowe, groch, banany.
 
reklama
Nie zawsze można uzupełnić magnez w organizmie suplementacją. Przetestowałam to niestety na sobie. Pomimo tego,że naprawdę starałam się jeśżć produkty zawierające dużo magnezu to wiecznie w ciaży miałam niedobory ( badałam).

Polecam magne b6 - jest to magnez plus witamina b6. Magnez jest w bardzo przyswajalnej formie tak więc jego wchłanianie jest dobre.

Na każdego może działać inny suplement diety. To jest dość indywidualna kwestia. problem z przyswajalnością magnezu jest powszechny i dotyczy wielu osób. Podstawą jest zbilansowana dieta. Jeśli ktoś boryka się z niedoborami magnezu od dłuższego czasu sugerowałaby również konsultację z dietetykiem. Taki specjalista ma szansę zniwelować błędy żywieniowe i poprawić nasze nawyki.
 
Do góry