reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skrócona szyjka macicy

Patka98

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2022
Postów
39
Witam!
Jestem w 16 tygodniu ciąży. Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch (jakby skurcze i kłucie w podbrzuszu). Pojechałam na wizytę do ginekologa I okazało się że moja szyjka macicy ma tylko 25mm.
Lekarz przepisał mi 3x2 luteine podjęzykowe, 2x1 luteine dopochwową, magnez i nospe.
Bardzo się boję!!!! Czy ktoś miał coś takiego podobnego ? Z góry dziękuję.
Ps dodam że mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża
 
reklama
Hej mi w ostatniej ciąży szyjka się skracała. Miałam tylko luteinę dopochwowo, magnez też brałam. Miałam dużo leżeć i nie obciążać jej.. jednak przy dzieciach i obowiązkach dużo leżeć. Na szczęscie nie skrociła mi się poniżej 2.5 i po 30 tyg przestała mi się skracać i dotrwalismy do końca. Także bierz co Ci lekarz dał i staraj się leżeć.
 
Witam!
Jestem w 16 tygodniu ciąży. Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch (jakby skurcze i kłucie w podbrzuszu). Pojechałam na wizytę do ginekologa I okazało się że moja szyjka macicy ma tylko 25mm.
Lekarz przepisał mi 3x2 luteine podjęzykowe, 2x1 luteine dopochwową, magnez i nospe.
Bardzo się boję!!!! Czy ktoś miał coś takiego podobnego ? Z góry dziękuję.
Ps dodam że mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża
25mm to długość bez szału, ale jeszcze nie tragedia. Lekarz wie co robi, jeśli zajdzie potrzeba to założy pessar. Nie masz się czym stresować. Ja taką długość miałam prawie całą ciążę i urodziłam w 39tc.
Z drugiej strony wnioskuję, że też nie wiesz jaka długość była wcześniej, więc skąd pewność czy się skraca czy taka jest od początku?
 
Właśnie, zacznijmy od tego, że nie wiadomo, czy szyjka Ci się skraca, czy od początku jest krótka. Ja już od kilku wizyt słyszę, że mam się oszczędzać, bo moja szyjka ma tylko 3 cm, tymczasem jestem już w 29 tc i nadal tyle ma. No ale biorę luteinę od początku i też sporo magnezu.
Bierz to, co Ci lekarz zalecił i dużo leż.
Kiedy masz kontrolę?
 
Właśnie, zacznijmy od tego, że nie wiadomo, czy szyjka Ci się skraca, czy od początku jest krótka. Ja już od kilku wizyt słyszę, że mam się oszczędzać, bo moja szyjka ma tylko 3 cm, tymczasem jestem już w 29 tc i nadal tyle ma. No ale biorę luteinę od początku i też sporo magnezu.
Bierz to, co Ci lekarz zalecił i dużo leż.
Kiedy masz kontrolę?
Kontrolę mam za 2 tygodnie. Najgorszy jest ten ból podbrzusza. Nie wiem czy to macica rośnie. Lekarz powiedział że macica mi trochę twardnieje i dlatego mam takie "skurcze".
 
25mm to długość bez szału, ale jeszcze nie tragedia. Lekarz wie co robi, jeśli zajdzie potrzeba to założy pessar. Nie masz się czym stresować. Ja taką długość miałam prawie całą ciążę i urodziłam w 39tc.
Z drugiej strony wnioskuję, że też nie wiesz jaka długość była wcześniej, więc skąd pewność czy się skraca czy taka jest od początku?
No właśnie wcześniej nie miałam typowo mierzonej w mm.
 
25mm to długość bez szału, ale jeszcze nie tragedia. Lekarz wie co robi, jeśli zajdzie potrzeba to założy pessar. Nie masz się czym stresować. Ja taką długość miałam prawie całą ciążę i urodziłam w 39tc.
Z drugiej strony wnioskuję, że też nie wiesz jaka długość była wcześniej, więc skąd pewność czy się skraca czy taka jest od początku?
A miałaś założony pessar?
 
Witam!
Jestem w 16 tygodniu ciąży. Od dwóch dni strasznie boli mnie brzuch (jakby skurcze i kłucie w podbrzuszu). Pojechałam na wizytę do ginekologa I okazało się że moja szyjka macicy ma tylko 25mm.
Lekarz przepisał mi 3x2 luteine podjęzykowe, 2x1 luteine dopochwową, magnez i nospe.
Bardzo się boję!!!! Czy ktoś miał coś takiego podobnego ? Z góry dziękuję.
Ps dodam że mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża
Mi zaczęła się skracać, ale trochę później bo w 28 tc, od 32 TC miałam założony pessar, ściągnięty 11 dni przed porodem, poród w terminie.
Brałam luteinę, magnez, nospę.
Od 28 miałam oszczędny tryb, ok 32 trafiłam do szpitala z plamieniami, które było niewiadomego pochodzenia. Na ktg pisały się skurcze, których ja nie czułam i tak zostałam w szpitalu, gdzie podjęto decyzję o pessarze, zakładany był przy szyjce 21mm. W 28 tc była 28 mam, wcześniej napewno dłuższa.
 
Ostatnia edycja:
Mi zaczęła się skracać, ale trochę później bo w 28 tc, od 32 TC miałam założony pessar, ściągnięty 11 dni przed porodem, poród w terminie.
Brałam luteinę, magnez, nospę.
Od 28 miałam oszczędny tryb, ok 32 trafiłam do szpitala z plamieniami, które było niewiadomego pochodzenia. Na ktg pisały się skurcze, których ja nie czułam i tak zostałam w szpitalu, gdzie podjęto decyzję o pessarze, zakładany był przy szyjce 21mm. W 28 tc była 28 mam, wcześniej napewno dłuższa.
Mam nadzieję że leki pomogą.
 
reklama
Do góry