reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

Przesyłam raport z pola bitwy. 😁 Właśnie jestem po wizycie. Maleństwo tańcowało całe badanie usg. 😅 Torbiel zniknęła, płaski worek płodowy (który na początku wyglądał jak banan, zamiast być owalny) jest już piękny i okrągły. Lekarka mówiła, że nie ma się wręcz do czego przyczepić. Za 2 tygodnie mam mieć prenatalne (to będzie 13tc). Także, no jaram się jak znicz w zaduszki i uśmiech nie schodzi mi z twarzy. 😁
 
reklama
Dziewczyny to ja mam teraz jeszcze jedno pytanko. Niestety przypaletala mi się infekcja i przez ostatnie 6 dni stosowałam pimafucin. Skończyłam opakowanie i chciałam odbudować sobie florę bakteryjną. Kupiłam sobie globulki Invag, jednak teraz zaczęłam czytać ze ich wpływ na ciążę nie jest poznany i należy skonsultować to z lekarzem prowadzacym ciążę. Niestety wizytę mam dopiero za tydzień, a chciałabym coś zacząć już działać :( czy któras z Was stosowała może te probiotyki dopochwowo w ciąży?
 
Dziewczyny to ja mam teraz jeszcze jedno pytanko. Niestety przypaletala mi się infekcja i przez ostatnie 6 dni stosowałam pimafucin. Skończyłam opakowanie i chciałam odbudować sobie florę bakteryjną. Kupiłam sobie globulki Invag, jednak teraz zaczęłam czytać ze ich wpływ na ciążę nie jest poznany i należy skonsultować to z lekarzem prowadzacym ciążę. Niestety wizytę mam dopiero za tydzień, a chciałabym coś zacząć już działać :( czy któras z Was stosowała może te probiotyki dopochwowo w ciąży?
Ja miałam je brać ale wtedy już podejrzewałam ze jestem w ciąży do wizyty u gina było daleko i po przeszukaniu całego internetu nie znalazłam żadnych informacji na temat tych globulek i ich oddziaływania na ciąże wiec zrezygnowałam ze stosowania ich i leżą do tej pory bo w sumie już nawet zapomniałam o ich stosowaniu 🤷🏼‍♀️
 
Hej dziewczyny. Budowa mnie pochlonela! Ale jestem! Postaram się doczytać.
Zapisałam się dzisiaj na prenatalne na 6 listopada będę mieć 12 tydzień wtedy.
W ogóle dziewczyny pytanie z innej beczki.. myślałyśmy o prywatnym wątku?
Jak byłam na wrześniowych kiedyś to udało się mieć prywatę i każda pisała wszystko a tutaj jednak ja się trochę hamuje i zdjęć nie wrzucam ani nic [emoji3]
Hej, ja proponuje po prenatanych tak jak na marcowkach robilysmy. To takie troche pewniejsze dla mnie, bo wiecie ;) juz taki bezpieczny w miare czas zacznie sie robic.
 
Przesyłam raport z pola bitwy. 😁 Właśnie jestem po wizycie. Maleństwo tańcowało całe badanie usg. 😅 Torbiel zniknęła, płaski worek płodowy (który na początku wyglądał jak banan, zamiast być owalny) jest już piękny i okrągły. Lekarka mówiła, że nie ma się wręcz do czego przyczepić. Za 2 tygodnie mam mieć prenatalne (to będzie 13tc). Także, no jaram się jak znicz w zaduszki i uśmiech nie schodzi mi z twarzy. 😁
Super! A dzisiaj konkretnie ktory masz tydzien, dzień. Tez bym chciala jutro dobre wieści usłyszeć.
 
Dziewczyny a ja się zastanawiam i nie wiem co o tym myśleć. Okazało się ze dziewczyna z mojej grupy na studiach może mieć covida i dzisiaj ma mieć robione testy a jutro pewnie wynik. Odgórnie dziekan wysłał nas na „izolacje domowa” i naukę zdalna do odwołania. A ja miałam w sobotę jechać na pobranie krwi żeby wykonać potrzebne badania... i teraz nie wiem czy mogę? Nie jestem na żadnej kwarantannie, nikt z sanepidu do mnie nie dzwonił nic
Kwarantanny nie dostaje się z "automatu". To już pisałam, ale u mnie w rodzinie są osoby, które miały kontakt z osobą chorą i na żadną kwarantannę nie trafiły. Póki nie masz oficjalnego zakazu możesz robić co chcesz, a to co zrobisz to już wybór należy do ciebie. Skoro ta osoba o której piszesz nie ma potwierdzonego wyniku to nawet nie jesteś w kręgu zainteresowań sanepidu ;) Jak będzie znany wynik to wtedy sytuacja będzie klarowna, a póki co to nie stresuj się niepotrzebnie. Jak masz jakieś obawy możesz we własnym zakresie zrobić test metodą PCR (płatny)
 
Ostatnia edycja:
Kwarantanny nie dostaje się z "automatu". To już pisałam, ale u mnie w rodzinie są osoby, które miały kontakt z osobą chorą i na żadną kwarantannę nie trafiły. Póki nie masz oficjalnego zakazu możesz robić co chcesz, a to co zrobisz to już wybór należy do ciebie. Skoro ta osoba o której piszesz nie ma potwierdzonego wyniku to nawet nie jesteś w kręgu zainteresowań sanepidu ;) Jak będzie znany wynik to wtedy sytuacja będzie klarowna, a póki co to nie stresuj się niepotrzebnie. Jak masz jakieś obawy możesz we własnym zakresie zrobić test metodą PCR (płatny)
Dziękuje ci bardzo za odpiwiedz :)
 
reklama
Super! A dzisiaj konkretnie ktory masz tydzien, dzień. Tez bym chciala jutro dobre wieści usłyszeć.

Wg OM 10+5, wg dzisiejszego usg 10+1 czyli 4 dni młodsze. Ale przy moich cyklach, które zawsze żyły swoim życiem to podobno nie ma się czym przejmować. 😅
Trzymam kciuki kochana za jutrzejszą, Twoją wizytę. 🧡🤞
 
Do góry