reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

A w którym szpitalu rodziłas wcześniej? 😊
i do jakiego lekarza chodzisz z salve? ☺
Nie rodziłam w Łodzi tylko w Zgierzu - niestety, wybrałam ten szpital, bo był najbliżej mojej wioski, wtedy wydawało mi się, że to bez znaczenia, gdzie trafię. W salve chodzę do doktora Kłosińskiego - bardzo rzeczowy lekarz :)
 
reklama
Hej. 🌺
Odebrałam wyniki. I nic nie rozumiem. Tydzień temu 10 TC, USG, serduszko itd. A dzisiaj beta jakaś taka niska i dziwny wynik PAPPA 🤦
Te wyniki musza byc przeliczone na MOM robi to lekarz bo dla kazdego dnia ciazy inaczej sie to przelicza. Pozniej te wynik w MOM plus NT i inne parametry wpisuje do systemu i komputer wylicza ryzyko choroby
 
Ja już po badaniu, na USG lekarz mówił, że wszystkojest ok, za wczesnie jeszcze by poznac pleć. Później otrzymałam opis badania i w sumie nic z niego nie rozumiem. Rzucie okiem ;)?
Wszystko masz prawidlowe. Najwazniejszy marker wad genetycznych NT jest w normie. Masz te wykresiki obok niektorych wynikow i to oznacza (ta kropka) ze twoj wynik miesci sie w normie.
Powinnaś jeszcze dostać opis badania z ryzkiem wad wyliczonym przez system
 
Wszystko masz prawidlowe. Najwazniejszy marker wad genetycznych NT jest w normie. Masz te wykresiki obok niektorych wynikow i to oznacza (ta kropka) ze twoj wynik miesci sie w normie.
Powinnaś jeszcze dostać opis badania z ryzkiem wad wyliczonym przez system
Aha, a ta kreska na środku to srodek norm tak? Bo wlasnie zastanawialam sie jak to interpretowac, czy ze norma na tej srodkowej kresce sie konczy czy jak. Ale dziękuje za wyjaśnienie. Może to ryzyko wad dostanę gdy będą wyniki PAPA, bo dziś od razu krew mi pobierali i lekarz mówił jak by po krwi wyszło coś nie tak to będą dzwonić, a jak nie zadzwonią to mogę za 7 dni odebrać wyniki i to będzie znaczyło że jest ok.
 
Nie rodziłam w Łodzi tylko w Zgierzu - niestety, wybrałam ten szpital, bo był najbliżej mojej wioski, wtedy wydawało mi się, że to bez znaczenia, gdzie trafię. W salve chodzę do doktora Kłosińskiego - bardzo rzeczowy lekarz :)
O to nie słyszałam wcześniej o tym lekarzu.
Widzisz a mojej mamie koleżanka opowiadała ze dwa porody miała w zgierzu i ze mega zadowolona była. ja wiem, ze na pewno mie chce w matce Polce..
moja ginekolog pracowała w madurowiczu i go poleca ale ja jakoś się nastawiłam na to salve i madurowicz wybiorę jako druga opcje
 
Aha, a ta kreska na środku to srodek norm tak? Bo wlasnie zastanawialam sie jak to interpretowac, czy ze norma na tej srodkowej kresce sie konczy czy jak. Ale dziękuje za wyjaśnienie. Może to ryzyko wad dostanę gdy będą wyniki PAPA, bo dziś od razu krew mi pobierali i lekarz mówił jak by po krwi wyszło coś nie tak to będą dzwonić, a jak nie zadzwonią to mogę za 7 dni odebrać wyniki i to będzie znaczyło że jest ok.
Tak ta kreska na srodku to srodek norm. Najwazniejsze zeby kropka miescila sie w calej tej skali, nie jest istotne czy jest blizej lewej czy prawej krawędzi bo kazde dziecko rozwija sie inaczej.
Tak po pappa dostaniesz ryzyko
 
reklama
Nie do końca to tak jest :) Zgodnie z nowymi wytycznymi po pół roku od porodu (cc też) kobieta jest gotowa na nową ciążę i jeślie przebiega ona prawidłowo to można podchodzić do SN.
Nie wiedziałam, w sobotę rozmawiałam z położną,to mówiła o zasadzie 2 lat.

Sama miałam cc 6 lat temu (wtedy musiałam) i nie wyobrażam sobie innej formy porodu. Na szczęście lekarz nie naciska na SN.
 
Do góry