reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2008

Dzisiaj coś często wstawała. Nie wyspałam się przez to. Może mamy za suche powietrze w domu. Ja okien nie otwieram bo ziąb w domu niesamowity. Dogrzewam farelką lub elektrycznym grzejnikiem i powietrze możę jakieś suche jest. Tak w ogóle dzisiaj rano kasłała. Teraz już nie kaszle. jak myślicie może to być przeziębienie??

Na pewno masz suche powietrze. My też dogrzewamy farelką ( ostatni dzień bo włączają centralne) i Dominiczek pokasłuje lekko. Raczej z powietrza bo jak na noc rozwiesiłam pranie w pokoju, to rano nie pokasływał już
Fakt mało się w nocy nie zabiłam o suszarkę bo sypialnie mamy małą...
Do tego teraz babel ma nie wiem od czego cala czerwona szyjke i strasznie sie drapie. Nie mam pojecia co to. Lekarz dal jakas masc, ale nie pomaga. Boli mnie, bo on sie meczy :( Niby to skaza bialkowa, ale w 4 miesiacu?!
Stwierdził lekarz skazę na postawie zaczerwienienia na szyi dziecka. Jak tak to na pewno zmień lekarza.

Hej
ale zimnica
Palicie już w domkach? Wczoraj wieczorkiem przepaliłam, bo było 18 stopni w domu. brrr

Dziewczyny jak wychodzicie z dizećmi na dwór? Tzn. ubieracie je już w kombinezony (np. jesienne) a może czas zaopatrzyc się w śpiwór??
nienawidzę zimna :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Zakładam kombinezon typu miś i średniej grubości czapkę. Wczoraj wychodziłam w chuście i jak się rozgadał na boki to nic nie widział, wiec go przebrałam. Miał czapę jakbyśmy szli na wygnanie na Sybir ( strasznie wiało)i polarkowy dresik + skarpety wełniane od prababci ( hand made).Nie chcę go przegrzewać ale weź tu wyczuj. U nas dziś 7 stopni, wiatr czasem popaduje to hawajskiej koszuli mu nie załoze.
 
reklama
No własnie weż tu wyczuj jak słonko zaswieci to nawet ciepło a jak zawieje i zajdzie za chmury to ziąb jakby ze 2 st.było:tak::szok:Rece mi marzna jak rano wózek pcham ,nie wspomne o uszach :tak::no:.
No maja pokasłuje i jakby nos zawalony miała ale lekarz w pt.badał i osłuchowo oki.to skąd ten kaszel?Pójde chcyba jeszce raz bo i tak mamy 23 wrzesnia szcepienie :tak::-).A ja tylko sól fizjologiczną daje z 4 razy dzieńnie bo niby co jeszcze?
 
czesc
Dopiero co udalo mi sie zjesc sniadanie.Wczoraj o 1 w nocy okazalo sie,ze dzis mam usg i jeszcze dzis szczepienie Ani.Ledwo wytrzymalam bez jedzenia do tej 11.30 a tu sie okazalo ze jest opoznienie wiec jak tylko wyszlam z gabinetu to pedem do domu po dziecko po za pol godziny mialysmy byc u pediatry.Moje dziecko akurat musialo zrobic wielka kupe wiec szybko pod prysznic i do lekarza.Z tego pospiechu co chwile mi cos z rak lecialo.
Ania dostala dzis pierwsza dawke pneumokokow i bardzo rozdrazniona jest.Dostala butle i zasnela ale co chwile poplakuje.
Jak myslicie dac jej panadol zeby ja mniej bolalo??Czy poczeka i dac tylko jakby miala goraczke??

Pola wczoraj u nas bylo 8 stopni i silny zimny wiatr.Ania miala na sobie body z krotkim rekawem, welurowy pajacyk,grube skarpetki,welurowe spodenki i gruba kurtke i czapeczke oczywiscie.Na wozku byl pokrowiec ale on jest tak skonstruowany ze pol wozka tylko zakrywa.Ania miala cieple dlonie mimo braku rekawiczek.
My grzejemy juz od kilku dni w domu.

Kathy a moze daj mleko z butli z dodatkiem kleiku??Ania jak miala 3 mce miala bardzo zarloczny okres i pediatra mi polecila dodawanie kleiku kukurydzianego do wieczornego mleka.

Dziubek na kaszel chyba ktos tu stosowal syrop prawoslazowy ale nie jestem pewna.

Zgadnij na katarek mozesz podawac witamine c i wapno w syropie,oprocz tego do noska roztwor soli morskiej i np nasivin soft, obkurczajacy troche sluzowke.Moze sprobuj odciagnac katar frida???
 
reklama
Na kaszelek dawałam syrop prawoślazowy i minęło szybko. Na przeziębienie Calcium w syropku i witaminę C (Cebion). A zawartość noska odciągamy codziennie. Mam i Fridę i Katarek, ale Frida sprawdza się lepiej, bo Iga boi się odkurzacza :-) Choć przy Fridzie też krzyczy i wyrywa się.
 
Do góry