reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

A kiedy u Was pojawiły się brzuszki dziewczyny ? Bo mi się zaczął 22 tydz ale brzuszka nie ma ( jedynie biodra mam szerokie ) natomiast po mnie nie widać tego 5 miesiąca i tak myślę czy to ma związek też z tym że mało odczuwam ruchy małego ??
Bardzo szybko, gdyby było lato to w 8 tygodniu już bym nie ukryła 😉 dobrze że były swetry i żakiety więc udało mi się w pracy powiedzieć w 12 tygodniu i już spodnie ciążowe musiałam ubrać bo w moich ciasno 😲 nie przytyłam aż tak bardzo bo 2 kg ale brzuszek jest spory i nawet w kurtka zimowa odstaje 😮 byle do wiosny... W poprzednich ciażach bardzo dużo przytyłam w pierwszej 23 a w drugiej 18, było to 15 i 13 lat temu 😉
Ważę teraz 62 😉
 
reklama
Bardzo szybko, gdyby było lato to w 8 tygodniu już bym nie ukryła 😉 dobrze że były swetry i żakiety więc udało mi się w pracy powiedzieć w 12 tygodniu i już spodnie ciążowe musiałam ubrać bo w moich ciasno 😲 nie przytyłam aż tak bardzo bo 2 kg ale brzuszek jest spory i nawet w kurtka zimowa odstaje 😮 byle do wiosny... W poprzednich ciażach bardzo dużo przytyłam w pierwszej 23 a w drugiej 18, było to 15 i 13 lat temu 😉
Ważę teraz 62 😉
To podobnie jak ja w pierwszej 20 kg teraz waze 63 i planuje 70 nie więcej w pierwszej mialam 75 jak rodzilam i ciężko mi było to zgubic mimo ze 13 kg zaraz po porodzie poszło to te 6 nadbagarzu juz zostało
 
Mi chyba zamiast w brzuch wszystko idzie w boczki i tyłek 🙈 a tak bym już chciała mieć upragniony brzusio 😂 a takie kopniaki od Waszych malenstw kiedy poczulyscie?
 
Właśnie odebrałam wyniki... Mimo przyjmowania dwóch tabletek żelaza dziennie wciąż hemoglobina wynosi 11,8 :/
 
Ja tez dzisiaj po polowkowych, dzieci rosna dobrze 430 i 450g, sa zdrowe. Ale szyjka, mimo ze dluga 4,5cm, to miekka i z lejkiem 😭 Mam sie zglosic na prenatalne do szpitala uniwersyteckiego i maja wtedy podjac tez decyzje czy zakladac pessar. Najgorsze, ze jestesmy tu sami, mam 4latka, którego trzeba zawiezc, oderac z przedszkola i cos ugotowac... A i tak mocno sie oszczedzalam, zero sprzatania, sportu itp...
 
To szacun jeśli chodzi o przytycie bo mi się już sporawo przytylo 😥 fakt nie należę do szczupłych i do grubszych osób taka pośrodku byłam.ale no nie wiem co mi się tak tyje....a co do brzucha pytam bo się dziwię martwię czy wszystko ok że to nie ma jeszcze 🙈 to moja pierwsza ciąża
To na pewno przez święta 😁 Też przytyłam, już +9... taki minus tego że nie muałam mdłości. I chyba wszystko poszło właśnie w brzuch bo w pracy wszyscy pytają czy niedługo rodzę...
Zaznaczam że to moja druga ciąża, w puerwszej przytyłam tylko 11kg(z czego 7kg zostawiłam w szpitalu) a brzuch długo nue był widoczny...
 
A ja się zwracam do Was z takim pytaniem na co ja mam patrzeć bo zgupialam Ryzyko podstawowe Tr21 podczas badania mam 1:596 natomiast ryzyko skorygowane Tr21 mam 1:1608 i które jest ryzyko dobre znaczy wysokie które niskie ktroryn mam się sugerować ???
 
reklama
A ja się zwracam do Was z takim pytaniem na co ja mam patrzeć bo zgupialam Ryzyko podstawowe Tr21 podczas badania mam 1:596 natomiast ryzyko skorygowane Tr21 mam 1:1608 i które jest ryzyko dobre znaczy wysokie które niskie ktroryn mam się sugerować ???
Oba są dobre - niskie:) O ile się nie mylę to ryzyko podstawowe to takie z samego wywiadu (wiek. itp.) a skorygowane to to wyliczone po badaniu ktore u ciebie jest jeszcze lepsze niz te pierwsze.
1:1608 oznacza, ze rodzi sie jedno chore dziecko na 1608 zdrowych. Wysokie ryzyko byloby gdyby bylo np 1:10 to by oznaczalo ze 1 dziecko chore na 10 zdrowych
 
Do góry