reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Też tak miałam. Pojechałam z bólem brzucha i właśnie tym twardnieniem. Położyłam się do badania i mówię do niego, że właśnie znowu mi się brzuch spial. A on zbadał i mówi, że tu nic twardego nie ma [emoji135] i w końcu sama zgłupialam [emoji848][emoji2368]
Ja byłam wczoraj u swojego ginekologa mówiłam mu, że mi dziwnie brzuch twardnieje [emoji3525] kiedy położyłam się do usg też mi się tak zrobilo a on dotknął i powiedział, że wszystko miękkie i to takie wrażenie jest ale jest ok [emoji848]macie tak? Czy to dzieciaki tak się rozpychają? Mam tak zawsze kiedy kładę się na plecach[emoji44]
Mała była odwrócona plecami i tylko kręgosłup i pupę widziałam [emoji4] jak bym chciała płeć poznać to nic z tego [emoji6]
 
reklama
Ja byłam wczoraj u swojego ginekologa mówiłam mu, że mi dziwnie brzuch twardnieje ☹ kiedy położyłam się do usg też mi się tak zrobilo a on dotknął i powiedział, że wszystko miękkie i to takie wrażenie jest ale jest ok 🤔macie tak? Czy to dzieciaki tak się rozpychają? Mam tak zawsze kiedy kładę się na plecach😲
Mała była odwrócona plecami i tylko kręgosłup i pupę widziałam 😊 jak bym chciała płeć poznać to nic z tego 😉
Mi też czasami tak stwardnieje brzuch jak się na wznak położę też się zastanawiałem czy tak ma być 😉
 
A kiedy u Was pojawiły się brzuszki dziewczyny ? Bo mi się zaczął 22 tydz ale brzuszka nie ma ( jedynie biodra mam szerokie ) natomiast po mnie nie widać tego 5 miesiąca i tak myślę czy to ma związek też z tym że mało odczuwam ruchy małego ??
Ja zaczęłam dzisiaj 23t0d i mam termin na 8 maja. To moja trzecia ciąża. Ale dwie poprzednie poronione w styczniu i czerwcu 2019 na przełomie 8/10 tc. I można powiedzieć że to moja pierwsza ciąża z odvzuwalnymi ruchami dziecka. I Malutka czuje bardzo intensywnie. Pierwsze bulgotanie poczułam w 18 tc po usg. Wtedy nie byłam jeszcze pewna ale potem już wiedziałam że to było to. ;) ja czasem mam wrażenie że córka to mnie drapie od środka 😂 takie podskoki. Więc jeżeli się martwisz to powiedz to lekarzowi. A może po prostu dziecko jest mniej ruchliwe i już ;)
 
Właśnie odebrałam wyniki... Mimo przyjmowania dwóch tabletek żelaza dziennie wciąż hemoglobina wynosi 11,8 :/
Warto zamienić żelazo w tabletkach w to do picia. Ja jeszcze przed ciaza miałam czasem anemia z niedoboru żelaza i brałam tardyferon. Ale on powoduje straszne zaparcia. Więc go nie chciałam. Pije teraz Feroplex;)
 
Ja byłam wczoraj u swojego ginekologa mówiłam mu, że mi dziwnie brzuch twardnieje ☹ kiedy położyłam się do usg też mi się tak zrobilo a on dotknął i powiedział, że wszystko miękkie i to takie wrażenie jest ale jest ok 🤔macie tak? Czy to dzieciaki tak się rozpychają? Mam tak zawsze kiedy kładę się na plecach😲
Mała była odwrócona plecami i tylko kręgosłup i pupę widziałam 😊 jak bym chciała płeć poznać to nic z tego 😉
Ja czułam już twardnienie w grudniu. Robiła mi się taka kulka. Na wizycie 12 grudnia powiedziała mi Pani dr odrazu że to normalne. Teraz oczywiście też mi brzuch twardnieje zwłaszcza rano i na wieczór. W ciągu dnia mniej.
 
Ja dziś idę do mojej Pani ginekolog bo zwariuje nie spałam całą noc a nic nie mogę jeść 😥 wiem że to szkodzi malenstwu ale poptostu chyba za bardzo się przejmuje ... Otóż pisałam już wcześniej dziewczyny że 23 grudnia miałam polowkowe i też znów miałam wyliczone Tr21 które badanie podstawowe 1:596 a skorygowane to 1:1608 lekarz mi nie pow ze muszę robić dalsze badania bo jego zdaniem powinnam urodzić zdrowe dziecko natomiast poprosiłam znajoma która ma ginekologa w rodzinie i on pod że podstawowe ryzyko jest wysokie i powinnam zrobić badania jestem w szoku bo nie wiem kogo sluchac gdyż na pierwszym usg też wszystkie trisomie miałam dobre nie było żadnych zastrzeżeń
 
Ja dziś idę do mojej Pani ginekolog bo zwariuje nie spałam całą noc a nic nie mogę jeść 😥 wiem że to szkodzi malenstwu ale poptostu chyba za bardzo się przejmuje ... Otóż pisałam już wcześniej dziewczyny że 23 grudnia miałam polowkowe i też znów miałam wyliczone Tr21 które badanie podstawowe 1:596 a skorygowane to 1:1608 lekarz mi nie pow ze muszę robić dalsze badania bo jego zdaniem powinnam urodzić zdrowe dziecko natomiast poprosiłam znajoma która ma ginekologa w rodzinie i on pod że podstawowe ryzyko jest wysokie i powinnam zrobić badania jestem w szoku bo nie wiem kogo sluchac gdyż na pierwszym usg też wszystkie trisomie miałam dobre nie było żadnych zastrzeżeń
Wysokie ryzyko, ze względu na podstawie testu Papa, będzie wynikało też z wieku. Już kiedyś na którymś wątku o tym było. Pani dr na prenatalnych opowiedziała mi historię dwóch kobiet. Jedna 22 lata, druga 36 lat. Każda ma dobre USG, Nie widać nieprawdiłowości i młodszej dziewczynie ryzyko wyszło 1: 30 000 a starszej 1:500. :) Także dużo zależy od wieku. No i od wyniku Papa. Ja miałam sytuację, że na prenatalnych w 12tc ryzyko miałam 1:104, poprzez mój wiek (29 lat / 2019 r) oraz NT 2,5 mm. Ale coś nie dawało mi spokoju i poszłam powtórzyć badania, bo lekarz miał problemy zobaczyć cokolwiek u Malutkiej. Powtórzyłam badania w 12t4d u innych specjalistów i okazało się, że NT jest 1,6 mm. :) i wszystko ok, Papa wyszła dobrze i od razu miałam obliczone inne ryzyko. Więc jak widzisz różnie się dzieje. Do minopunkcji bym nie podeszła, bo zawsze jest prawdopodobieństwo straty dziecka. Ale są testy SANCO i NIFTY ( któreś z nich jest nowsze), to badania genetyczne, któze dadza Ci 99 % wiedzy czy dziecko ma wady. Koszt to od 2,5 do 3 tys.
Jeżeli ma Cię to uspokoić to zrób. Ja byłam od krok aby go wykonać. Ale mąż mnie przekonał, że nie ma sensu, skoro i tak nie podjelibyśmy się nigdy terminacji ciąży. A im dalej jestem w ciązy to inne lęki. Wczoraj nie mogłam spać w nocy bo przeczytałam na forum, że dziewczyna poszła na usg w 24 tc i okazało się, że dziecko ma wady. :O a ja nie miałam pojęcia, że potem też coś może wyjść i mnie taki strach wziął, że nie mogłam sobie poradzić. Także różnie jest z nami :)
Na forum są dwie dziewcyzny, któze miały bardzo wysokie ryzyko trisomi 21 a mają zrowe dzieci. Są też przypadki,ze wszystkie badania super a dziecko rodziło się chore... No nie ogarnie się tego. Ale jeżeli ma Ci to pomóc to zrób badania :)
 
reklama
Do góry