reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mala glowa

Jak dla mnie bedzie mała.
Po 20 tyg dzieci rosną wedlug własnej genetyki. Nie mowiac ze blad pomiaru mógł też sie wkrasc i odchylenia mogą być mniejsze np.
 
reklama
Teraz już się też odchodzi od takich pomiarow- tzn zapisywanie w tygodniach ciazy. Należy to przenieść na siatki centylowe - wszystkie wymiary mają się mieścić między 10 a 90 centylem- wydaje mi się, że tutaj tak powinno być. Głowa do góry!!
 
Hm, 90 mm BPD to na pewno 33 tydzień? Z tego co widzę to Twój maluch mieści się idealnie w siatkach? :) To są wprawdzie siatki centylowe dla okolic Tajlandii, ale one chyba się trochę różnią w każdym kraju? :) Może w kraju, w którym robiłaś teraz badanie 90 mm odpowiada 33 tygodniowi? Nie chcę wprowadzić w błąd, ale może Cię to uspokoi :)

Meanhttps://www.semanticscholar.org/paper/Fetal-biometry-charts-for-normal-pregnant-women-in-Saksiriwuttho-Ratanasiri/15371d5ea8065c1299a7d6899274db6ef6491ca0/figure/0
 
Podsyłam link - na końcu jest napisane, jak to powinno wyglądać. Wiem, że mamaginekolog nie dla każdego jest autorytetem, ale jak zapytacie dobrego lekarza o to, potwierdzi :)
 
Do góry