reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maleństwa na basenie

cześć,
my chodzimy na basen już czwarty miesiąc. Zaczynaliśmy, gdy Przemko miał ukończone 4 miesiące. Na początku bardzo mu się nie podobało, ale on generalnie nie lubi zmian. A teraz z wody nie chce wychodzić. O tym, że zapiszemy synka na basen podjęliśmy decyzję, gdy jeszcze pływał sobie w moim brzuchu, ale dziadkowie nie byli zachwyceni ta decyzją. Wszystkim niezdecydowanym mamom goraco polecamy takie zajęcia.
Na dokładkę zdjęcia:
to było robione 2 miesiące temu, teraz Przemko pływa już w samych rękawkach
IMG_3625.JPG

IMG_4200.JPG

Pozdrawiam
Giza
 
reklama
Cześć mam pytanie kiedy można najwcześniej jechać z dzidziusiem na basen? Moja córcia ma 2 miesiące - czy to nie zawcześnie?
 
Czesc moja Olivia ma juz 7 miesiecy a ja ciagle mysle, ze jest jeszcze za mala na kapiel w basenie, a co dopiero takie malenstwo jak twoje..
 
Moja kumpela ma brata pediatrę, który ze swoją dzidzią chodził na basen od dwóch miesięcy właśnie. Ale na takie specjalne zajęcia dla niemowlaczków można się wybrać jak dziecko już pewnie trzyma główkę. My zaczęliśmy od połowy 4 miesiąca i synek szybko zaakceptował basen, ba, pkochał go, aż miło popatrzeć ile ma z teo radochy! Tylko na pierwszych zajęciach troszkę pomarudził, potem już były tylko uśmiechy i chlapanie ile wlezie. :)
Wybierając basen upewnij się, że
-w szatniach i na hali basenu jest ciepło
- woda jest ciepła
-woda jest ozonowana
 
Witaj,
Margot ma rację. Upewnij się, czy wszystkie te zasady dotyczące bezpieczeństwa i zdrowia dzidziusia są zachowane. Ja z Isią chodzę na basenm od czasu jak mała skończyła 3 miesiące. Dopiero wtedy przyjęli dzidzię na basen w Poznaniu (a mamy tylko jeden taki dla maluszków, niestety). Wiem, że w innym miejscu przyjują dzieci od roku.
My zanim zapisaliśmy Isię na zajęcia zapytaliśmy pediatrę i ortopedę o zgodę. Muszę przyznać, że od czasu jak mała chodzi na zajęcia w basenie dużo szybciej rozwoja się ruchowo. No i ma z tego niesamowitą przyjemność.
Pozdrawiam.
 
U nas jest taki basen własnie w któym wode podgrzewaja dla maluszków do 37 stopni wiec na taki własnie chciałabym iść, ale dopiero jak skończy 3 m-ce. dzieki za rady
 
Niestety u nas nie ma basenów dla tak małych dzieci, a co do bezpieczeństwa na zwykłym basenie to mam spore wątpliwości...

Więc mam pytanie jak zorganizować takiemu od 3mc dziecku frajde z wodą w domu??

Pytanie może głupie, ale ktoś musi je zadać: czy wanna pełna wody wystarczy??
 
hmm...,czy to znczy,ze mozemy pobawic sie z naszym maluszkiem w wannie?? ma dopiero 3 miesiace i wydawalo mi sie,ze to za wczesnie,ale skoro mozna chodzic na basen...maluszek nie bardzo lubi kompiele i chcielibysmy go do nich troszke "przekonac". idziemy na szczepienie za tydzien i jeszcze porozmawiam z pediatra. no wlasnie i jakie zabawy zaproponowac??
 
reklama
ja niestety mam tylko prysznic w domciu więc pozostaje basen ale też zapytam pediatrę bo 14 marca kolejne szczepienie, a wczesniej sie nie wybieram
 
Do góry