reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mali odkrywcy ...

anielap super :-)
ale pochwalę się że u nas też już lepiej w tym temacie
rysowanie za to na wszelkich powierzchniach :dry: niby wie paskuda, że jak chce rysować, to ma swoją teczkę z kartkami i zeszytami, ale korci go, żeby mieszkanie upiększać. Ja wiem, że przydałoby się malowanie, ale może nie długopisem, czy kredkami? :baffled: chociaż... hmmm... byłoby oryginalnie ;-)
 
reklama
To Alusia tez ladnie rysuje, nalepiej wszedzie, choc staram sie cierpliwie tlumaczyc ze nie wono na scianie itd. Kolory juz zna i co ciekawe zlapaa od razu w dwoch jezykach a i po hiszpansku zna asul, amarillo, rocha, verde, blanco i tyle. Generalnie jak juz zajazyla kolory to poszla wszystko razem. A jesli chodzi o wychodzenie za linie to juz jest naprawde niezle, calkiem ladnie rysuje, dosc dobrze trzyma sie w liniach i tak jak na poczatku rysowala od gory do dolu cala postac jednym kolorem to teraz zaczela innym buciki, innymi bluzeczke, takze zauwazylam nowy etap w rysowaniu. Choc w sumie i tak najlepiej lubi rozne lamiglowki. Dostaje tone ksiazeczek z PL i najlepiej lubi labirynty, ulozyc historyjke w kolejnosci itd.
 
O rany, nic mi nie mówcie!:szok: Magda wciąż na etapie bazrolenia ile wlezie. Owszem, kolory zmienia, ale co Wy mi tu mówicie o niewychodzeniu za linię, jak Ona ledwo co w rysunek trafia i praktycznie pokolorowany jest wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba.:szok: No nic, trzeba oswoić się z myślą, że moje dziecię zdolności plastyczne ma po mnie, a nie po Babci.:-p
A jeśli chodzi o ukladanki, to Magda uwielbia takie drewniane ze zwierzątkami albo drewniane puzzle. Teraz to układanie tego zajmuje Jej sekundy normalnie.:-D
 
A Piotruś wszedł w wiek zaskakiwania mnie ;-)
Dzisiaj nie z tego ni z owego powiedział wierszyk Brzechwy "Niedźwiedź" ("Proszę państwa, oto miś...") :szok::szok::szok: Ewidentnie ze żłobka.
Śpiewa też sporo piosenek, których go nie uczyłam.
Jednak to tylko 3-4h dziennie, a bardzo dużo wnosi :tak:
Dzisiaj natomiast, gdy po wstaniu okazało się, że bajek nie będzie, cierpliwie tłumaczyłam, że jest awaria, prądu nie ma, a na dworze są panowie, mają koparkę, zrobili dziurę i szukają, co się zepsuło. Piotruś słuchał z szeroko otwartymi oczami, po czym ZOBACZYŁAM banieczkę skaczącą nad głową i pękającą (pomysłowy Dobromir ;-)), mega entuzjazm na buzi "Mamo ja wiem co się zepsuło! Niech tu przyjdą, telewizor się zepsuł!!!" Umarłam :-D
 
wkleje wam przykladowy rysunek Alusi tak mi sie zdaje ze dosc pomyslowo jak na 2.5 roku :-)
892c5042661519bamed.jpg


i drugi jeszcze, ja malowalam rogi, oczy, jezyk :-) reszte moje dziecie:
41be54d993e2854dmed.jpg
 
To i ja wkleje dzisiejsze dzielo Misi, calkiem samodzielne
 

Załączniki

  • obraz..jpg
    obraz..jpg
    13,4 KB · Wyświetleń: 156
powiem Wam, ze bardzo mnie cieszy choc ten talent Misi, bo z mowa jestesmy do tylu bardzo..choc cos powoli rusza. o nocniku nie wspomne..

dodaje jeszcze jedno dzielo..samodzielne Misi... z dedykacja dla wszystkich malych gadulek
 

Załączniki

  • IMAGE_010..jpg
    IMAGE_010..jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 141
Ostatnia edycja:
Izka, Fantazja, jestem w wielkim szoku.:szok: Izka, Alusia ma wielkie wyczucie koloru i naprawdę bardzo ładnie maluje, bo moja Magda to głównie smaruje kredką pionowo.:tak:Fantazja, wiesz co, takich rysunków to ja bym nie zrobiła, nie mówiąc o Madzi.:dry:Gratuluję uzdolnionych córeczek.:tak:
 
reklama
Przezdolne są wasze dzieci!!! Eryk mi z przedszkola ostatnio przyniósł masę kolorowych pionowych kresek i oświadczył że to koń... przynajmniej ma dzieciak wyobraźnię. Fantazja faktycznie Misia jest niesamowicie uzdolniona! jestem pod ogromnym wrażeniem! Iza Alusia pięknie koloruje, jak ja próbuje tego Eryka uczyć to szybko się zniechęca i zajmuje czymś innym, i mi też nie pozwala malować :( musi umieć nieźle utrzymać skupienie żeby cały rysunek tak konsekwentnie pokolorować :)
 
Do góry