reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

reklama
Viltutti zaciekawiłaś mnie tym logopedą. A na czym ten problem polega? Bo np mój Kuba też k nie mówi . Zamiast krzaczek mowi cikaczek

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
A to nie za wczesnie na logopede??
Ja nie mam takiego problemu,bo moj daleko w tyle z mowa. Ale na moje ma czas[emoji106] Nie musi byc we wszystkim genialny hahaja[emoji23][emoji23][emoji23]

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak 3latek od roku mówi pełnymi zdaniami to warto wczesniej zajac sie tym.
MOJA r nie mówi ale to jeszcze czas ale nie wymawia jak nalezy sz a 3latek juz powinien,wiec mozliwe ze nas logopeda czeka,zwłaszcza ze ona niedotleniona była.
 
Milenko moj starszak dopiero w wakacje zaczal wymawiac sz cz ż. Rozmawialam z logopeda jakos w maju i mowila,ze ma czas. No i faktycznie skonczyl 6 lat i zaczal ladnie wymawiac.

Napisane na LG-K220 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sz cz ż do 5-6 roku życia to bardzo trudne głoski czy jak to się zwie. R też do 6 roku życia. My nadal u Młodego z Sz i cz się bujamy. Technikę zna, ale nawyk leży.
Wizyta wcześniejsza na pewno nie zaszkodzi. Ja przy okazji wizyt ze starszym pytam o młodsza.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas wymowa też leży dużo mówi ładnie wyraźnie ale np noga to joga, okej - hokej,
dośtałem, ogień-hogień, wróci-luci i wiele innych. Często się denerwuje bo wie co chce powiedzieć ale mu nie wychodzi i kończy się na "nie umiem mówić".

Zdrówka dla chorowitków!!!

Zaliczyliśmy dzisiaj dwa długie pobyty na dworze w dzień było słonko ale wiało okropnie za to teraz było super ciepło bez wiatru chłopcy nie chcieli do domu wracać.
 
Mały ma bardzo niska sprawność narządów artykulacyjnych, ma problemy z sustytucja głosek k na chwilę i g na d zamienia. Oczywiście r nie wymawia, sz, cz, rz mówi też nie wyraźnie. Większość dzieci mówi gorzej od niego, ale są takie co mówią lepiej, czyli się da. Ja wolę teraz raz w tygodniu gdzieś z nim pójść i szybko skorygować wadę niż później poświęcac temu więcej czasu.
A swoją drogą, opinia jest naciągana bo wiem że ta poradnia która ją wystawia musi wyrobić limity żeby dostać dofinansowanie z NFZ [emoji6]
 
reklama
Jest wiele czynników wpływających na mowę, zaczynając od porodu. To wszystko kwestie indywidualne. Grunt to trafić na dobrego specjalistę.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry