reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

Hej, a ja chodziłam do szkoły rodzenia przy fundacji Mamy dziecko, to ich strona: www.mamydziecko.org.pl - podobało mi się, szczególnie ze względu na to, że mąż się dużo dowiedział. Ale swoich lekarzy i położnych też nie miałam przy porodzie i wszystko poszło dobrze i bez problemu, więc raczej nie trzeba. Taka położna np robi to samo co normalna położna w szpitalu i Twój partner. Więc na taką usługę akurat szkoda mi było pieniędzy.
Zimno dziś i pochmurno ech, pozdrawiam Was dziś słonecznie!
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) Właśnie ja także myślę o tej szkole rodzenia głównie z uwagi na mojego męża, bo to pierwsze nasze dzieciątko i żeby mógł się dowiedzieć czegoś. Bo ja jak to baba, raz że liczę na intuicję ;) dwa zawsze to trochę od mamy się dowiem, gazetki jakieś poczytam, czy po sieci szperam, a chłop aż takiego entuzjazmu w zdobywaniu informacji nie wykazuje. ;) W każdym razie jutro chyba podzwonię i poorientuję się trochę jak to wygląda. :)

A nie orientujecie się może, czy są we Wrocławiu jakieś sklepy z odzieżą ciążową nie taką bardzo drogą? Czy wszędzie mniej więcej porównywalne ceny? Internetowe niestety nie bardzo mi pasują, bo sporo ciuchów jakoś dziwnie na mnie leży i wolę na wszelki wypadek zmierzyć... -.-'

pozdrawiam cieplutko!
 
Cześć,
ja polecam szkołę rodzenia, chociaz długo na nia nie pochodziłam.ale na zajeciach na których byłam dowiedziałam sie duzo ciekawych rzeczy, no i cwiczenia oddechowe. oczywiscie,jezeli nie bedziesz umiała oddychac to położna Ci wszystko powie na sali porodowej.
musze przyznac, ze jezeli w drugiej ciazy bede sie czyła lepiej to na pewno pojde do szkoły rodzenia, tym razem na pełny kurs. jezeli przerazaja Cie ceny kursów, to ja zapłaciłam za szkołe 150 zł . chodziłam na kurs z dopłata z urzedu miejskiego.
rodziłam w szpitalu w którym nie mialam lekarza i połoznej i wszystko było ok
pozdrawiam
 
Szkołę rodzenia również polecam. Ja chodziłam na Dyrekcyjną tam jest bezpłatna. Prawdę powiedziawszy przydały mi się z niej tylko zajęcia praktyczne, tz ćwiczenia oddechowe ale bardzo mi one pomogły podczas porodu. Ja miałam swojego lekarza w szpitalu i gdyby nie on to miała bym problem z dostaniem się do szpitala bo nie było miejsc i kobiety po porodzie zostawały parę dni na porodówce bo nigdzie indziej nie było miejsca i do porodów w ogóle nie przyjmowano. Ale ja rodziłąm w momencie kiedy naprawde nie było miejsca w szpitalach. Koleżanka musiała jechać aż do Trzebnicy bo ją z dwóch szpitali we Wrocławiu odesłano z kwitkiem. Ale to było Rok i dwa lata temu. Wszystko zależy na jaki okres trafisz z porodem.

A Kacperek skończył dziś ROCZEK!!!!!!! Od roku jestem mamą :-D
 
Marma gratulacje roczku i dużo zdrówka, szczęścia, uśmiechu i moc buziaków dla Kacperka:-)
Nadarienne witaj w Wrocławiankach :-), ja miałam swojego lekarza ze szpitala w którym rodziłam i nie było problemu z przyjęciem do szpitala, umówiła mnie i przyjęła na oddział i zaraz na drugi dzień rodziłam, wprawdzie nie było jej juz przy samym porodzie, ale poszło dobrze i położne były ok., gorzej już było na oddziale po porodzie z dzieciaczkiem, trzeba było trafić na fajną zmianę:-(
O, ciuchach ciążowych nie tak dawno pisałyśmy, także musiałabyś się trochę cofnąć w postach, ale teraz w każdym sklepie można coś znaleźć żeby założyć na brzuszek, trochę gorzej jednak jest chyba w okresie zimowym, bo, to kurtki, swetry, w lecie, to żaden problem przebiegać ciąże:-)
Do szkoły rodzenia nie chodziłam i nie mam porównania, czy warto, ale i bez tego dałam radę i dalej daję:-), a chłop też wszystko robi przy małej bez szkoły rodzenia:-), ale nie odradzam, a wręcz przeciwnie, jak chcecie, to zachęcam, napewno nie zaszkodzi:-)
 
A nie orientujecie się może, czy są we Wrocławiu jakieś sklepy z odzieżą ciążową nie taką bardzo drogą? Czy wszędzie mniej więcej porównywalne ceny? Internetowe niestety nie bardzo mi pasują, bo sporo ciuchów jakoś dziwnie na mnie leży i wolę na wszelki wypadek zmierzyć... -.-'

pozdrawiam cieplutko!
szczerze powiedziawczy jak chodzio sklepy kupilam sobie spodnie w feniksie na rynku i nie polecam dałam 100zł a po dwóch dniach szycie się pruło a drugie kupiłam na alegro i dałam 35zl +10 przesyłka i jestem zadowolona ;-)
z dostaniem się do szpitala bo nie było miejsc i kobiety po porodzie zostawały parę dni na porodówce bo nigdzie indziej nie było miejsca i do porodów w ogóle nie przyjmowano. Ale ja rodziłąm w momencie kiedy naprawde nie było miejsca w szpitalach. Koleżanka musiała jechać aż do Trzebnicy bo ją z dwóch szpitali we Wrocławiu odesłano z kwitkiem. Ale to było Rok i dwa lata temu. Wszystko zależy na jaki okres trafisz z porodem.

A Kacperek skończył dziś ROCZEK!!!!!!! Od roku jestem mamą :-D
to nie spodziewałam sie że w Październiku tyle kobiet rodzi że może nie być miejsc w szpitalu !!!:szok:
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KACPERKA
witam. właśnie zawitałam na forum. pozdrawiam wszystkich rodziców i dzieciaczki:-D
witaj
 
reklama
Do góry