reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

always ja kiedys robilam testy quick..co tam ,nie pamietam juz,teraz duzo dziewczyn robi chyba acon..ale jak jest ciaza to kazdy test wyjdzie pozytywny i wcale nie musi byc 1szy mocz ;-),a na kiedy masz termin @ ?

niech mnie ktos w tylek konie i z tego kompa wywali,bo musze sie juz zbierac,a przykleilam sie do krzesla :zawstydzona/y::-D
 
reklama
jakby tak mysleć to najlepiej zebys przez 9 miesięcy w łóżku lezała :D:D

rzeczywiście bardzo śmieszne.

zapytałam, bo wiem, że są tu dziewczyny z większym doświadczeniem i po różnych przeżyciach.

jak pisałam, staraliśmy się o dziecko przez rok, mam problemy ze zdrowiem, nie było łatwo zajść w ciążę. to, że z moim nagrodzeniem schorzeń o wspólnym mianowniku "problemy z płodnością" jestem teraz w ciąży, to mój mały prywatny cud. może dlatego wolę dmuchać na zimne, zwłaszcza, że moja przyjaciółka z identycznym jak mój zestawem problemów zdrowotnych do końca pierwszego trymestru leżała plackiem w łóżku i miała nakaz nawet do toalety wstawać jak najmniej, bo ciąża była od samego początku zagrożona.

i dlatego się tak obawiam, bo pierwszą wizytę u ginekologa mam dopiero pod koniec przyszłego tygodnia i dopiero wtedy dowiem się, czy moja ciąża rozwija się prawidłowo i nie ma ryzyka większego niż u zupełnie zdrowej kobiety.

moja mama urodziła pięcioro dzieci, w każdej jednej ciąży w samochodzie spędzała mnóstwo czasu i jako kierowca i jako pasażer (rodzice prowadzą sklep spożywczy i w zasadzie nie ma dnia, żeby nie trzeba było jechać po towar, a to na giełdę, a to do hurtowni), do samego rozwiązania. ale co innego kiedy wiadomo, że ciąża bezproblemowa, a co innego, kiedy wiesz, że ryzyko poronienia jest u ciebie z miejsca x-krotnie wyższe niż u zdrowej kobiety.

nie zamierzam się nad sobą rozczulać, cytując moją mamę, ciąża to nie choroba. nie zmieniłam nagle trybu życia i nie spędzam całych dni nic nie robiąc i trzęsąc się nad brzuchem.

trochę kurna empatii.

madlen79 dziękuję za odpowiedź, pomyślę jeszcze na spokojnie i zobaczę jak będę się czuła po dzisiejszym sprzątaniu - gotowaniu - lataniu po mieście :)
 
dziewczyny, mam "głupie" pytanie.
czy jazda samochodem jest bezpieczna dla wczesnej ciąży?

do rodziców mam 300km w jedną stronę i mama zapowiedziała mi, że mam nie przyjeżdżać, tylko siedzieć w domu i o siebie dbać. do teściów 120km i mąż chce do nich zajrzeć w święta, jeśli puszczę go samego to będzie foch i obraza na całe miesiące. i sama nie wiem, jechać, nie jechać...?

boję się o maleństwo, bo staraliśmy się rok, brałam mnóstwo leków i ogólnie z moim organizmem/hormonami to tak sobie...
Ja jadę 1200 km i lekarze nie widza przeciwwskazań
 
madlen- w sobote będzie 3 dni przed terminem @, w poprzedniej ciaży testowałam 5 dni przed terminem i było cień cienia widać, tyle że ja wtedy nie wiedziałam że ten cień cienia to też ciąża, więc spróbuje może ;-)
 
Hej dziewczynki mialam scan, wszystko w porzadku lekarz powiedzial "normal", ciaza w macicy, pecherzyk jest i tyci zarodek, z cieniem serduszka, nastepne usg w 12- 14 tyg, oczywiecie nie wytrzymam tyle i jak bede w polsce w maju polece do lekarza.
Dzisiaj mam starsznie placzliwy dzien, chyba ten caly stres sie nagromadzil we mnie, aj mi robila usg to juz plakalam, bo nie widzialam co jest na monitorze a po jej minie nie moglam nic odgadnac, to byly najdluzsze minuty w moim zyciu potem pokazala mi na 5 sekund i tyle widzialam, a ja mialam cale mnostwo pytan,:angry::angry:
 
Risa wiesz co, nie musisz sie obrażac od razu. Ja wiem ze są różne przypadki, ja np. chodziłam od zawsze do lekarza który któregoś dnia powiedział ze mam torbiele i z badan wyszło ze problemy z tarczycą i cos tam jeszcze, i stwierdził ze nie będzie mnie leczyc bo szansa na dziecko i tak jest znikoma, zebym sie pogodziła z tym ze dzieci miec nie będe, wtedy mnie to nie interesowało i nie planowałam dziecka i brałam mimo wszystko tabletki anty, i oh stał sie cud zaszłam w ciąze.

ja po prostu nigdy nie dmucham na zimne i nie będe, każdy ma swoje zdanie,
i zycze Ci z całego serca zeby wszystko było wporządku, ale nie zamartwiaj sie tak !


ja nadal nie mam@, ide zaraz po test chyba :p
 
no tylko będe pewnie testować dopiero rano, albo sobote .. nie wiem w sumie ;/ boje sie ze za wczesnie jeszcze
 
reklama
Do góry