reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki z Rzeszowa i okolic

Witam!!! I odrazu proszę o radę czy któraś z was miała wysokie ciśnienie w ciąży? ja nigdy nie miałam z tym problemu aż do wczoraj. Byłam wczoraj u lekarza i moje ciśnienie jest 140\100!!! dostałam tabletki i jak mi się do jutra nic nie polepszy to jadę na szpital!!:-:)-:)-( jestem załamana bo do tej pory było wszystko ok a tu wczoraj na mikołaja taki prezent dostałam!!!:-:)-:)-( noi głowa mnie boli nogi mam spuchnięte i sama nie wiem co mam robić!!!!!!!!! doradzcie jak zbić ciśnienie może macie jakieś sposoby!!!! Moja mała waży już 3 kilo także lekarka mówiła że jak mi ciśnienie nie spadnie to lepiej żebym wcześniej urodziła!!! Pozdrawiam
 
reklama
Na zbicie ciśnienia polecam sok z aronii!
Z tego co wiem (z dziada pradziada) najlepszy naturalny sposób na obniżenie ciśnienia.
Z tego co wyczytałam w internecie wynika że powinnas unikac tłustych potraw i soli. I oczywiście wszytskiego co może zawierać kofeinę. Trzymam kciuki żeby wszytsko było ok!
 
Witam!!! I odrazu proszę o radę czy któraś z was miała wysokie ciśnienie w ciąży? ja nigdy nie miałam z tym problemu aż do wczoraj. Byłam wczoraj u lekarza i moje ciśnienie jest 140\100!!! dostałam tabletki i jak mi się do jutra nic nie polepszy to jadę na szpital!!:-:)-:)-( jestem załamana bo do tej pory było wszystko ok a tu wczoraj na mikołaja taki prezent dostałam!!!:-:)-:)-( noi głowa mnie boli nogi mam spuchnięte i sama nie wiem co mam robić!!!!!!!!! doradzcie jak zbić ciśnienie może macie jakieś sposoby!!!! Moja mała waży już 3 kilo także lekarka mówiła że jak mi ciśnienie nie spadnie to lepiej żebym wcześniej urodziła!!! Pozdrawiam

Witam,
chciałam sie przywitać jako nowa :) przyszła mama.
Jestem w 13 tygodniu, ambitnie pracuje, i zamierzam dokąd się da :)
I wczoraj też miałam cisnienie jak ty Dorota - ale lekarz powiedział aby kontrolować tylko codziennie - a martwić sie zaczniemy jeżeli będzie się utrzymywać.
Idz do rodzinnego czy też apteki w okolicy (przeważnie mają teraz aparaty) i zmierz sobie. Tak na spokojnie.
 
Ostatnia edycja:
hej mamuski :) i ja sie odezwe. laptop dalej wnaprawie wiec korzystam jka jestem u mamy to cos napisze:) my chore... znowu;/ urlop mialam teraz w piatek znow do pracy cale 9 dni nic nie robilam prawie... meble mi przyszly wszystko mam ulozone jak chcialam:D:D znowu schudlam kolejne 2 kg:D
Dorota ja mialam nadcisnienie tetnicze w ciazy i cukrzyce. co przeszlam sie po schodach to juz mi skakalo jak szlam na badania to samo za kazdym razem na wizycie musialam zostawac w szpitalu na minimum jedna noc na obserwacje tak sie bali o mnie. w Irlandii tak wlasine jest ze kobieta w ciazy jest najwazniejsza w pielegniarki normalnie cud miud i malina jak w hotelu sie czulam. urodzilam 2 tyg przed terminem wlasnie przed nadcisnienie i cukrzyce oczywiscie wywolywanan ciaze mialam pomeczylam sie troche a na stół mnie wzieli dlatego ze mialam wysokie cisnienie. ale urodzilam zdrowa córeczke i to jesten najwazniejsze. przytylam tylko 5 kg w ciazy ale za to schudlam juz 16:D:D:D:D
narazie spadam. trzeba nacieszyc sie sniegiem puki jeszcze cos zostalo :D
 
hej mamuski!!



witam sie i ja wieczorową porą.dzisiejszego dnia mam juz dosyc bo moje dzieci przechodza samych siebie,nie mam do nich siły i cierpliwosci:wściekła/y:wiec mój m wygnal mnie do pokoju i kazal z niego nie wychodzic bo on sie dziecmi zajmie:tak:;-).wiec jak dla mnie bomba mogę poczytac i cos napisac do was.;-)


mam pytanie.....czy moze któraś z was ma jakies wiesci od naszej reny????

anek-
a ty gdzie sie podziewasz???
co tam u Ciebie?jak sie czujesz??

buba-dużo zdrówka wam życze:tak:

aylin-witam serdecznie i zapraszam do czestego pisania:tak:
gratuluje fasolki.
a skąd jesteś???

dorota-spokojnie,bez paniki,musisz sprawdzac kilka razy dziennie jakie masz cisnienie.niestety jak nie bedzie spadac to pewnie bedziesz mósiała do szpitala pojechac.ale ty już masz piękny tydzien ciaży wiec nawet jak byś musiała rodzic to na pewno bedzie wszystko ok.

a i jeszcze jedno rozmawialam wczoraj z naszą
iwicik jak na razie nie ma kompa bo m jej zabrał do pracy a zresztą wpadla w wir szycia firan bo korzysta ze lenka jest u babci wiec siedzi całymi dniami przy maszynie.ale obiecala ze w najbliszym czasie postara sie cos napisac.
 
hej dziewczyny :)

ja obstawiam ze Rena urodziła bo dawno jej na forum nie było ;-) faaajnie ma :-)

Aylin - witamy i napisz cos więcej o sobie :tak:

Dorota, jak tam z ciśnieniem?
Lidka, ty masz złotego tego faceta że Cię tak wyręczył od siedzenia z dziećmi i to z własnej woli;-)

Ide oglądac finał TopModel :-D ogólnie dziewczyny to ja nie mam telewizora! mieszkamy na piętrze u teściów i nie mamy a na dół do nich rzadko schodzimy, ale od czasu do czasu top model oglądałam i dzisiaj na finał koczuję:-) jabłka na przegrychę i do teściowej przed tv!:-)
 
lidka - z Rzeszowa :)
Kochaneczka - co więcej, pracuje, mam 32 lata ale czuje sie na 17 :)
mężatka od lat 4 z miesiącami. Fasolinek pierwszy planowany.
W sumie to jesteśmy świeżo po przeprowadzce, żyjemy w kartonach i całe szczęście że przynajmniej łazienkę i kuchnie zdążyliśmy zrobić.
Pozdrawiam
 
hej mamuski:)
a ja sie dzisiaj gorzej czuje jak wczoraj normalnie masakra ;/;/;/ jeszcze mi prad co chwile wylanczaja i wlaczaja przez ten wiatr straszny Emilka sie buntuje bo jej ulubiona bajaka leci a tu krzyk bo pradu nie ma;/;/ mam nadzieje ze juz dzis bedzie do wieczora. jeszcze dzis do domu autobusem musze jechac i godzine bede sie meczyc zanim dojade... choc tyle ze emilka zostakje u mamy to ja na spokojnie wysprzatam mieszkanie na swieta ... a jaki sen dzis mialam fajny... ze zaszlam znowu wciaze nieurodzilam w nim ale czuam kopniecia itd.. normalnie az sie prawie poplakalam jak wstalam a tak szczeze to chcialabym byc znowu w ciazy tyle ze w tym przypadku po slubie:) i normalnym facetem :-D:-D
Aylin witam oczywiscie :)
Rena zapewne urodzila, oby :DDD
Lidka tez chce takiego meza !!!!!:D
Dorota jak tam cisnienie?
Kochaneczka i kto wygral top model? a ze ci tesciowa wogule da ogladnoc cos to juz sukces:-D
:-D
lece polozyc sie jeszcze chwile ... jutro znow do pracy na 7;/;/
 
witam!!


u nas pogoda do bani,leje deszcz od wczoraj i tak wieje że poprostu masakra
:wściekła/y:.już chyba bym wolala snieg niż ten deszcz,ale ja niestety nie mam na to żadnego wpływu.
moje dzieci dzis o wiele grzeczniejsi(tif tif)i oby tacy już byli,bawią sie ładnie i nie ryczą tak jak wczoraj.krystian gra w gry,m przykleja listewki wkolo drzwi a ja z kawką zasiadlam przed kompem.

pozdrawiam


buba-dużo zdrowka ci życzę:tak:oby to choróbsko Cie opusciło jak najszybciej.
a co do mojego m to spoko z niego facet,ale czasem potrafi mnie wyprowadzic z równowagi;-)

aylin-a na jakiej ulicy??może sąsiadkami jestesmy:tak:
do narodzin malenstwa na pewno sie wyrobicie w tej przeprowadzce.

kochaneczka-ja to bym wolała nie ogladac tv w cale:no: niż isc do mojej tesciowej.podziwiam:tak:
ale moze ty masz fajną tesciową wiec mogę Cie zrozumiec.

dorota-co tam u Ciebie?nic sie nie odzywasz więc pewnie w szpitalu jesteś:-(.trzymam kciuki za ciebie i dzidziusia mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze.

rena-a ty jak tylko w domu już bedziesz to sie odezwij-plisssssssss:tak:
 
reklama
Myślałam że dzisiaj ostatecznie zatwierdzimy projekt kuchni ale jeszcze pewne rzeczy się pozmieniały i dopiero w przyszłym tygodniu podpiszemy umowe. A juz na dzisiaj termin realizacji kuchni to początek lutego!!:-:)-:)-( A my chcieliśmy się w styczniu przeprowadzić do domku!:-(

Dorota, jak to cieśnienie? Mam nadzieję że wszytsko będzie dobrze!!! <przytul> Ale w tym tygodniu ciąży to choćbyś miałą rodzic z tego powodu to myślę że niczemu to nie zagraża...

Buba, fajny sen! Mi jeszcze na długo przed ciążą śniło się ze urodziłam córeczkę i nie wiem jak to możliwe ale w tym śnie czułam taką miłosc ogromną do tego dziecka - takie uczucie jakiego wczesniej w życiu nie doświadczyłam - niezwykłe!:) Takze Ty szukaj kandydata na ojca i jeszcze wszytsko przed Tobą;-) A Top model wygrała Olga:-) A jak twoje sprawy w sądzie? No i powiedz mi jak to możliwe że w ciązy przytyłas tylko 5kg? Ja należe raczej do szczupłych osób i do 5 miesiąca ciąży po mnie nie było widać... A teraz w szóstym mam już brzuszek taki fajny i 8kg więcej... Poza tym strasznie mnie ostatnio swędzi brzuch - rozciąga się ostro.

I tu od razu upomnienie dla Aylin - pamiętaj żeby już od 4 miesiąca smarowac czymś brzuszek, piersi, uda - w zależności od tego co Ci rośnie najbardziej;) Ja używam kremu zapobiegającego rozstępom z Pharmacerisa - 33zł kosztuje (dodam że jak codziennie się kremuje to znika błyskawicznie) ale jak już pisałyśmy tutaj na forum, wystarczy zwykła oliwka - chodzi o to żeby skóra była natłuszczona i elastyczna.

Lidka, ja teściowej nie mam za fajnej... Ale ona siedzi przed tv od 18-21 jakies telenowele ogląda i o 21.30 zazwyczaj kąpie się itd więc ja zamykam się w pokoju gościnnym i korzystam:-D Ale zaznaczam - jest to niezwykle rzadko. Normalnie - tak jak dzisiaj - nawet jak męza nie ma w domu bo na budowie siedzi to ja sama u góry (na piętrze u nas) siedzę. Ona w sumie sama na dole siedzi bo chwilowo teść jest za granicą ale staram się nie przesiadywac u niej bo mieszkam tu już 1,5 roku i juz zdążyłam się przekonać ze teściowej lepiej sie nie zwierzać, wielu rzeczy lepiej nie opowiadac i przede wszytskim: jak najmniej dyskutować!:-D
 
Do góry