reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2010

reklama
Kuna - w sumie mi sie wcale nie spieszy z wprowadzaniem nowych pokarmow tylko mysle o tym dlatego ze doktor powiedziala ze jezeli jest problem z jelitkami i td to mozna wprowadzic pokarmy wczesniej azeby poprawic prace jelit,takze juz sama nie wiem, na razie nic nie wprowadzam wstrzymam sie jeszcze przynajmniej 2 tygodnie :)
Ewentualnie zrobie Malemu kaszke na sniadanko i dam mu kilka lyzeczek :tak:
Pamietam ze Kaspi tez mial problem z gazami, kiedy mu przeszlo ?

Ogolnie czy ktoras z Was stosowala syrop - LACTULOSUM ? To wlasnie na poprawe pracy jelit itd. bo ja stosuje juz drugi tydzien i wydaje mi sie ze zamiast pomoc z kupkami to poteguje u nas gazy, niestety :(( odstawie go i zobacze co bedzie,caly czas podaje Malemu Lakcid ale ciezko sie u nas zrobilo...

asiek1000-u nas chodzi o to ze Maly uklada caly czas glowke na jedna strone tzn na prawo i ma splaszczona glowke z tej strony ( choc teraz juz nie ma problemu z przekrecaniem glowki na lewo , juz nawet spi tez na lewej takze jakby samo sie unormowalo. Bylismy u neurologa i stwierdzil ze ma z lewej strony krecz karku szyjnego czy jakos tak :) i dlatego niechetnie uklada glowke na lewo,ale tak jak mowie juz samo mu sie ''przestawilo'' , mimo to ortopeda powiedzial iz zadnej kreczy karku nie ma, takze jak sama widzisz nie wiadomo kogo sluchac kazdy co innego mowi. Skierowanie dostalam od pediatry poniewaz jak Maly sie urodzil to lekarz w szpitalu powiedzial ze jest troszke asymetryczny ( ale nic nie wspominal o rehabilitacji z tego pwoodu ) i dlatego tez to skierowanie,choc inny pediatar badajac malego stwierdzil z enie widzi podstaw do rehabilitacji ewentualnie pokaza jakies cwieczenia do robienia w domu. Pod wzgledem neurologicznym tzn napiecie miesni itd jest wszystko w jak najlepszym porzadku :) TAKZE ZOBACZYMY DZIS IDZIEMY NA 16 ;))

Lariss- co kiedy ?? :-)

Basia - a Twoja Zosienka jadla chetnie z lyzeczki ? kiedy podalas jej pierwsza kaszke ?

olenka - trzymaj sie !!! dokladnie wiem co przechodzisz, tez w tym okresie ciazy chcialam juz baaardzo urodzic i tak jka Ty mialam wszystkiego dosyc ... Trzymam kciuki za lekki i szybki porod :***
 
:)

chodzimy na spacery:) nie wiem jak piętek, bo gości się spodziewamy na długi week, właśnie w piątek mają przyjechać, no chyba, że jakaś choroba rozłoży... ale oby nie:) a jeśli nie będzie gości to mi 10-11 max pasuje, bo ja Olę odbieram o 13 z przedszkola........ no ustalajcie:)

Ola też była diagnozowana na Podgórnej i też asymetria ułożeniowa główki, na rehabilitację się nie kwalifikowaliśmy, ale pokazali jak układać i jak się bawić, bo leniwa była i długo si nie przekręcała.
A teraz byłyśmy pod opieką w Promyku i naprawdę rewelacja!! i ortopeda i rehabilitantki - wczoraj byłyśmy na kontroli - w 1,5 miesiąca przykurcze prawie wyeliminowane, tylko w jednej nóżce trochę jest ślad, mamy ćwiczyć w domu, ale już nie musimy jeździć na salę i wirówki. Także Promyk szczerze polecam!! Ale potrzebujecie skierowanie tylko do ortopedy, ale z zaznaczeniem, że do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej!
 
Somiracle powiem tak, to Ty jesteś mamusią swojego synusia i to Ty wiesz co dla niego najlepsze i to Ty podejmiej ostateczna decyzję.
Ja powiem tak. Laura miała niecałe 2 miesiące jak dostała w rękę skórkę od chlebka, nie wiedziała co z nią zrobić ale próbowała wsadzić do buzi :)
Nie miała nawet 3 miesięcy jak pozwoliłam jej gryźć banana fakt, że sama jej go trzymałam ale ona gryzła ;)
Później były jabłuszka, marcheweczki, dania słoiczkowe, obiadki domowe. Kaszke wprowadziliśmy jak Laura miała 4 misiące (tą zwykłą kukurydzianą) najpierw robiliśmy na wodzie, później zrobiłam na mleku 3.2% ale się okazało za tluste. Więc teraz robimy na 2% albo rozcieńczamy 3.2% z wodą pół na pół. Z czasem zwiększamy ilość mleczka. Kaszke pije z butelki. Kanapki z czekaladą wcina sama. Wszystko umorusa dookoła ale je ;) Ostatnio jak ja jadłam kanapkę to zaczeła mi zabierać no to jej dałam i zaczeła ja gryźć tak jak osoba dorosła :D:D

No to kiedy ten spacerek?:D:D:D

A Agrafa. Ja też urodzona vacuum ;) A właśnie ja słyszałam, że vacuum jest już zabronione.
 
Somiracle, Kasprowi dalej nie odeszły gazy. Taka uroda organizmu, z soków zupełnie zrezygnowaliśmy, dostaje tylko przeciery owocowe do kaszki owsianej. A dalej bączy i sprawia mu to wyraźny dyskomfort, w nocy budzi się z płaczem ... :(

Aaaa... dziś mały ukąsił mnie swoim... pierwszym kiełkiem o_O :)

Ania, podziwiam za odwagę... Kurcze banan silnie uczula więc Laura musi mieć silny organizm.
 
ja małemu od 4 miesiaca zaczełam podawać kaszke mleczno ryżową łyżeczką no i do tej pory ją wcina na owsianą lub manną jeszcze boję się zdecydować bo ten gluten cholerny, a przyznam się bez bicia że z tym oswajaniem na gluten i stopniowym wprowadzaniem do posiłków- nie zabardzo mi wyszło (raz dodawałam raz nie). I teraz nie wiem jak mu podawać te glutenowe posiłki:(
A wy dziewczyny stosowałyście się rygorystycznie do tych zaleceń??
ja mam wolny tylko czwartek w piatek niestety do pracy bo już marnie wygladam z urlopami zostało mi tylko pare dni na święta BN. Więc spacerek piatkowy znów nie dla mnie :(
 
Kuna Czarna gratuluje pierwszego ząbka !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ania ja tez podziwiam bo ja to z tych "schematowych" mam, produkty mleczne jak dobrze pamietam wprowadziłam dopiero po 11m...
 
Witam,

W szoku jestem po przeczytaniu posta Ani!! Odważna jesteś!

Kuna gratuluję!! Jak Kaspi zniósł pierwszego ząbka!!:)

Sylwia a czy mogłabyś odebrać Oleńkę i z Nią dotrzeć do nas? :)

Czyli piatek o 13 w parku tysiąclecia, tak?
 
reklama
Hej :)

Aniu ja rowniez dodam - odwazna Mamuska z Ciebie ;) ja raczej tak jak asiek1000, schematowa mama ze mnie, choc Moja Mama mowi ze ze mna byly problemy az do szostego miesiaca zycia az w koncu prababcia kazala podawac zwykle mleko krowie i mama mowi ze wszystkie problemy jak reka odjal :)) ale ja bym sie chyba nie odwazyla :)

Kuna, ja mam czesto to samo tzn. budzenie sie szczegolnie nad ranem z powodu gazow :((( mam nadzieje ze zaraz nam minie ... oby ...

Lariss - z mila checia bym przyszla ale jestem obecnie z Młodym u mamy w odwiedzinkach i wracamy dopiero w pt do zg,ale napewno po poludniu :(( nastepnym razem napewno bede !!! :)

aaaaa, dziewczyny mam pewien maly problem tzn, moj Maluch juz praktycznie wyrosl z gondoli ;/, niestety, a oczywiscie nie potrafi samm siedziec, i nie wiem czy moge go juz wlozyc do spacerowki tak na prawie ze lezaca ( poniewaz nie da rady zrobic cALKIEM lezaco ) ???? bo czytalam ze nie mozna sadzac za wczesnie bo obciaza kregoslup , ale ja nie hcce tak typowo na siedzaca go dawac,no sama nie weim, bo z tego malego fotelika samochodowego tez juz praktycznie wyrosl :(((

SylwiaZg - kurcze , widzis zja nie wiedzialm o Promyku,a mam go pod nosem !! :(( a mialam wlasnie wypisane skierowanie do osrodka rehabilitacji dziennej ,ale juz jestem zapisana na Podgorna, czy moge dostac jezscze jedno skierowanie i pojsc do Promyka?? Nam zlecono rehabilitacje , ale nie ukrywamm pani doktor nie byla zbyt mila :((

aaa jeszcze Lariss - dzieki za telefon i szczegolowe informacje,zawsze mozan na Ciebie liczyc ;)) buziaki:**

ale mamy dzis sloneczny dzien, buziaki Mamuski :****
 
Do góry