reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Manchesteru

Witam wszystkie mamusie.. mam pytanie dotyczace szpitala i jego wyboru.

Zastanawiam sie czy mam prawo wyboru jesli chodzi o szpital.Poniewaz na ulotce ktorej dostalam w przychodni jest tylko 5 najblizszych i zaden z tych 5 najblizszych mi nie odpowiada.. na 1 miejscu jest North Manchester General Hospital,gdzies mi sie obilo,ze to nie jest najlepszy szpital,reszta tez nie zaciekawa.No i wlasnie zastanawia mnie czy polozna moze sie upierac przy tym,zebym wybrala jeden z tych najblizej polozonych,czy moge rodzic w tym ktorym bym chciala..a chcialabm w St. Mary's Hospital (duzo pozytywnych wypowiedzi na jego temat),tylko ze to jakies 6,5 mili ode mnie..
A moze ktoras mama jest z moich okolic (Middleton) i moze doradzic,pomoc w sprawie tych szpitali..bylabym bardzo wdzieczna.
Spotkanie z polozna mam dopiero za 2 tygodnie..wiec wolalabym cos wiecej wiedziec przed.

Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)
 
reklama
enigma od poniedzialku mam nadzieje zaczac juz swoja prace jako childminderka :)
co do szpitalu to nie wiem czy mozna wybierac ja rodzilam w Hope Hospital i jestem jak najbardziej zadowolona!
pozdrawiam
 
witaj Malinowa oczywiscie masz prawo wyboru szpitala, ktory Ci odpowiada...informujesz o tym swoja polozna i ona wypelnia za Ciebie papiery do tego szpitala posyla, ktory sama sobie wybierzesz. Mialam taka sytuacje, ze od samego poczatku ciazy uparlam sie na St, Marys choc jestem z Whitefield i tez mam kaaawal drogi tam. Mialam do wyboru inne szpitale rowniez...i oczywiscie tez mi nie pasowaly pod wzgl. zagrozonej i bardzo skomplikowanej ciazy jaka mialam z blizniaczkami. Balam sie po prostu o opieke na Intensive Care...a wszystko sie moglo u mnie wydarzyc...Pomimo odejscia wod plodowych, skurczow i szybkiego postepu porodu ...nocą ...zdarzylam bez problemu dotrzec do szpitala ...taksowką...Pan pędzil jak szalony...chyba bardziej sie przejąl rolą od mojego męża:) Czerwone swiatla na krzyzowkach tylko mi migaly..:) Najlepszy szpital to faktycznie St. Marys. Swietny wybor pod kazdym wzgledem. Polozna prowadzaca porod -Nina po prostu tak profesjonalna, ze cos pieknego. Polecam! Duzo zdrowkadla Ciebie i malenstwa :)
 
yowka Dziekuje bardzo za pomoc .. Teraz juz jestem zdecydowana na St. Mary's ,dojechalas Ty wiec pewnie i ja zdarze :-p
Zastanawia mnie tylko czy jak juz sie wszystko zacznie(ja tak bede myslala) pojade,a tu sie okaze ze za wczesnie,to bedzie trzeba wracac do domku..a to jednak kawal drogi ..
No ale napewno bedzie wszystko wporzadku .:)
Jeszcze raz b.dziekuje i pozdrawiam..
 
szczerze mowiac jak sie uprzesz to i do domu nie bedziesz wracac...po prostu powiesz, ze w szpitalu czujesz sie bezpieczniej:) Sprawdzone;) Kawal drogi jest ale nie czesto sie tam jezdzi raz moze dwa na scan jak wszystko ok i potem tylko [porodowka nawet jak by trzeba bylo wrocic na kilka godzin do domku, to i tak sie oplaca jesli porownasz z innymi szpitalami niskiej klasy prawda? Zdrowie dziecka i twoje + komfort rodzenia, profesjonalizm personelu itp. wyrowna pewne niewygody dojazdu mysle;) Pozdrawiam
 
prawda,prawda..:) no i jak bedzie trzeba to sie bede upierac przy swoim.
dziekuje ci..bardzo mi pomoglas,teraz juz przynajmniej jestem zdecydowana.:)
rowniez pozdrawiam.
 
Witam wszystkie mamusie.. mam pytanie dotyczace szpitala i jego wyboru.

Zastanawiam sie czy mam prawo wyboru jesli chodzi o szpital.Poniewaz na ulotce ktorej dostalam w przychodni jest tylko 5 najblizszych i zaden z tych 5 najblizszych mi nie odpowiada.. na 1 miejscu jest North Manchester General Hospital,gdzies mi sie obilo,ze to nie jest najlepszy szpital,reszta tez nie zaciekawa.No i wlasnie zastanawia mnie czy polozna moze sie upierac przy tym,zebym wybrala jeden z tych najblizej polozonych,czy moge rodzic w tym ktorym bym chciala..a chcialabm w St. Mary's Hospital (duzo pozytywnych wypowiedzi na jego temat),tylko ze to jakies 6,5 mili ode mnie..
A moze ktoras mama jest z moich okolic (Middleton) i moze doradzic,pomoc w sprawie tych szpitali..bylabym bardzo wdzieczna.
Spotkanie z polozna mam dopiero za 2 tygodnie..wiec wolalabym cos wiecej wiedziec przed.

Z gory bardzo dziekuje za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Tak jak Yowka już napisała masz prawo wyboru szpitala. St. Marys i tak jest teraz centralną porodówką na Manchester. Oczywiście Crumpsall i Hope nadala istnieją, ale tam już od maja będą odbywały się tylko porody naturalne. Wszystkie ciąże zagrożone i CC będa kierowane właśnie do St.Marys. Ja rodziłąm Filipa w Hope i chwalę sobie bardzo i Tosię też będę rodzić ostatnim rzutem na taśmę w Hope.

Wybrałam Hope, bo po pierwsze tam pracuję, a po drugie sprawdziłam, że w ciągu dnia niestety dojazd ode mnie z domu do St.Mary's w godzinach korkowych może zająć do 2 godzin. W nocy zaledwie 15-20 minut.
 
hej

Daaaaawno mnie tu nie bylo. Napisze moze troche nie na temat. Moja tesciowa, ktora mieszka z nami tutaj chcialaby poznac jakis kolezanki, z ktorymi moglaby gdzies wyjsc, pogadac itp. Sa mamy z Manchesteru to moze są i jakies babcie z Manchesteru? Wiecie czasami chcialoby sie pobyc tylko z mężem i dziecmi, ale co z babcią? Ona nie ma tutaj zadnych znajomych. Znacie moze jakis babcie po 60-tce?

Pozdrawiam

Dorin
 
reklama
Babcia mieszka na Wythenshawe - niedaleko lotniska - Prestwich to z drugiej strony Manchesteru:sorry2:. Gdyby Twoja ciocia-babcia byla chetna poznac naszą, to daj znac. Zawsze by mogly chociaz przez internet pogadac, a jakby chcialy to te sie odwiedzic:happy:
 
Do góry