reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy z norwegii

Hej dziewczyny dzisiaj to nie wiem albo cos z cisnieniem na dworze albo cosik innego bo łeb mi pęka, dwa ibupromy i dalej bez zmian ja pitole wykoncze sie dzisiaj :szok:.
Elwira32 dzieki jeszcze raz za dokładne wytłumaczenie z tymi praktykami , wiesz tak mysle ze to w sumie nie głupi pomysł mi podsunęłaś:happy:.I jak tylko bedzie blizej wiosny to śmigam do przedszkola sie zorientowac bo wyobraz sobie ze mam dwa na sasiednich ulicach i jeszcze jedno dwa km dalej takze moze akurat sie trafi a poki co to chcociaz z tych plytek sie naucze przedstawiac i takie podstawowe rzeczy ;-).
Tampeza kurcze dziwne ze nawet za darmo nie chcieli przeciez to zawsze jakas pomoc.
Maniulka wiem jak to jest jechac nocą bo teraz w swieta jak bylismy to tez w nocy jazda na dzienny prom ,i w obie strony tak ,ale powiem ci ze to piewszy i ostatni raz .Zjednej strony to fajnie bo mała spi całą drogę az do promu ale z drugiej tak jak piszesz meczarnia dla kierowcy .My prowadzilismy na zmiane a i tak wygladalismy jak zwłoki jak do domu zajechalismy.Samolotem to poltora godzinki i jestesmy a promem to ok 8 godzin do promu bo tez w Ystad mamy,to z promu tez nastepne 8 godzin zanim do domu dojedziemy .Dwa dni z zyciorysu wyjęte;-) .A i zapomnialam tym razem tak bujało w obie strony ze wiekszosc czasu spedzilam przytulona do kibelka w kajucie:wściekła/y:.Ech cudowne uczucie rano byłam zielona jak kosmita a zoładek to myslalam ze spluknełam razem z woda w kibelku.
Ej dziewczyny a tutaj mozna tez kupic cos takiego jak ibuprom bez recept zadnych bo mam jeszcze jedna tabletke a inne na mnie nie dzialaja.
 
reklama
Dzięki za wyjaśnienie z tymipraktykami i chyba tez wolałabym w przedszkolu niż w sklepie, namojej wyspie są dwa, a jedno dziesięć minut z buta i możeprzyjęli by mnie i mojego szkraba razem. Ale bym się cieszyła iraczej też z mężem musiałabym pójść bo języki mnie nie lubią i nie chcą wchodzić do mojej głowy. Może z żywym człowiekiem itrochę z przymusu nauczyłabym się mówić. Tak bardzo bym chciała,bo jak na razie to uczę się codziennie a mam wrażenie że efektówżadnych.:-(


A co do jazdy nocą to my wyjeżdżamyw nocy tak o 12 aby zdążyć w Szwecji na prom wieczorny i zawsze, ajuż jechaliśmy dwa razy byliśmy na styk. A pytałam się o teŚwinoujskie dlatego że może jest możliwość większą trasęprzepłynąć promami niż samochodem ale chyba jednak to nie wypalii musimy jechać do Karlskrony. Wybieramy zawsze wieczorny promdlatego żeby się wyspać i na drugi dzień cieszyć się pobytem wkraju, a nie odsypiać ale tak jak pisałam wcześniej z promu mamypiec minut do domu.

Tampeza a gdzie było lepiej wStavanger czy tam gdzie teraz mieszkasz.


Elwira właśnie mam podobneodczucia co do znajomych z Polski że właśnie się narzucam iraczej to ja pierwsza zawsze muszę się odzywać.
Zywiołek to miałaś nieciekawą podróż.
 
Mnie tez jezykza bardzo nie wchodzi i nie wchodzil umiem w takim stopniu ze daje rade w urzedzie i szkole u dzieciakow.Najlepiej to miec duzy kontakt z norwegami i wtedy mozna sie pouczyc,samej to mi sie niechce i nie ma zaparcia to samodzielnej nauki,na praktyki mnie nie chca ale to nie przedszkole ale z navu nie chca mnie juz wyslac, ale moze jeszcze skorzystam z kursu wieczorowego 2 razy w tygodniu po 2 godz.koszt to 2400kr,to chyba nie duzo???
 
Elwira, ja chodze na kurs wieczorowy i placimy wtym roku 25 koron za godzine lekcyjna (45 minut). mamy teraz 2 razy w tygodniu od 18 do 20:30 czyli 3 godziny lekcyjne plus 15 minut przerwy...czekaj niech policze :-D wychodzi 75kr dziennie, przy osmiu razach w miesiacu 600kr... a te 2400 to miesiacznie czy za caly kurs? w zeszlym roku placilam 75 koron za godzine,czyli wtedy wychodzilo 3 razy tyle co teraz...
 
Te 2400kr. to za caly kurs trwa on 4 miesiace.Wczesniej chodzilam do dziennej szkoly i platne bylo 100kr.za dzien od godz.8.30-14.00 i bylam tylko 5 miesiecy,w trakcie staralam sie o dofinasowanie z komuny i z navu ale nic z tego bo nie jestem uchodzcem tylko z wolnej stopy wiec mi sie nie nalezy.:-(Tak wiec za duzo to wychodzilo i zrezygnowalam i wtedy poszlam na te praktyki.:-)
 
iwi ze stavanger do ystad jest tyle samo co do kalskrony, raz nie dostalam biletow z gdyni i wlasnie jechalam z gdanska. tyle ze bardziej mi sie podobaja promy do kalskrony:-D:-D
a lepiej jasne ze w stavanger i wieksze miasto, wszystko na miejscu i znajomych sporo a teraz to tylko promem. nie narzekam bo nareszcie mam prace. nie calkiem w zawodzie troche ponizej kwalifikacji ale licze ze sie rozwine:zawstydzona/y:
 
Tampeza jak tyle samo to nam sięnie opłaca bo z promu z Ystad jeszcze musielibyśmy jechać, a z Karlskrony jesteśmy w domku już wyjeżdżając z promu.
Najważniejsze że zadowolona jesteś.


Ja na razie uczę się w domu systematycznie, ale te praktyki mnie podbudowały że jest możliwość nauki w ten sposób.
 
reklama
Do góry