reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Ja z Ipswich, Suffolk. U nas caly tydzien ferii korzystalismy z pogody. Praca w szkole tez sie oplaca, bo z wolnym nie ma problemu [emoji3526] moja mala juz skonczyla rok 14 maja. Ja nie wiem kiedy to zlecialo. Juz taka fajna, kumata. Cos tam probuje powtarzac, pare slow mowi wyraznie, pare po swojemu. Chodzi od prawie 4 msc, wiec biegam za nia. Jest grzeczniutka, ale wiadomo, to jeszcze malenstwo do tego trojka braci [emoji2962]. Do tego kupilismy kotke, wiec mam kolejne dziecko na to wszystko. Dzieciaki ja lapia, mecza, a ta zamiast uciekac to sie rozklada i sama do nich lgnie. Niby dobrze, a z drugiej strony dopoki ona mala i oni glupiutcy, to ja musze pilnowac, tlumaczyc. Tak sobie roboty dolozylam [emoji85]
IMG_20210604_093003.jpeg
IMG_20210601_124421.jpeg
received_1531035020560757.jpeg
 
@julia2s o matko - jaka już pannica z niej jest :D Śliczna panna Ci rośnie :) A kocię też cudne - ma śliczne oczka :) Masz rację, ten czas strasznie szybko mija :)

My też spędziłyśmy ten tydzień na spacerach, tylko że ja się musiałam oszczędzać bo koniec maja w szpitalu spędziłam przez wyrostek - znaleźli jakąś podejrzaną masę w nim i musieli usunąć, teraz czekam na wyniki histopatu i ocenę specjalisty czy wycięli wystarczająco sąsiadującej tkanki - bo to zadecyduje czy będę musiała się zaprzyjaźnić z onkologią czy nie. Tyle że zamiast użyć szwów to mnie zakleili klejem i jedna rana mi się kiepsko goi :/ A to już 11 dni po operacji :( 10.06 małż jedzie odebrać klucze do naszego domu nowego, a ja się szczepię wreszcie (pierwsza dawka mi uciekła przez pobyt w szpitalu :( ) i zaczynam pakowanie za tydzień - dwa tygodnie powinny mi wystarczyć z palcem w nosie na spakowanie wszystkiego. Dziwnie się tak po 7 latach przeprowadzać, dopiero teraz do mnie dociera ta cała przeprowadzka :D Za to postanowiłam wreszcie wrócić do pracy do apteki :) zaaplikowałam i czekam na decyzję bo apteka się okazała zaraz obok mojego domu - fajnie by było :)
 
Powodzenia! Ja na razie pracuje jako teaching assistant w szkole specjalnej, ale docelowo jak za rok skoncze studia, to chce sie logopedia zajac.
@julia2s o matko - jaka już pannica z niej jest :D Śliczna panna Ci rośnie :) A kocię też cudne - ma śliczne oczka :) Masz rację, ten czas strasznie szybko mija :)

My też spędziłyśmy ten tydzień na spacerach, tylko że ja się musiałam oszczędzać bo koniec maja w szpitalu spędziłam przez wyrostek - znaleźli jakąś podejrzaną masę w nim i musieli usunąć, teraz czekam na wyniki histopatu i ocenę specjalisty czy wycięli wystarczająco sąsiadującej tkanki - bo to zadecyduje czy będę musiała się zaprzyjaźnić z onkologią czy nie. Tyle że zamiast użyć szwów to mnie zakleili klejem i jedna rana mi się kiepsko goi :/ A to już 11 dni po operacji :( 10.06 małż jedzie odebrać klucze do naszego domu nowego, a ja się szczepię wreszcie (pierwsza dawka mi uciekła przez pobyt w szpitalu :( ) i zaczynam pakowanie za tydzień - dwa tygodnie powinny mi wystarczyć z palcem w nosie na spakowanie wszystkiego. Dziwnie się tak po 7 latach przeprowadzać, dopiero teraz do mnie dociera ta cała przeprowadzka :D Za to postanowiłam wreszcie wrócić do pracy do apteki :) zaaplikowałam i czekam na decyzję bo apteka się okazała zaraz obok mojego domu - fajnie by było :)
 
Powodzenia! Ja na razie pracuje jako teaching assistant w szkole specjalnej, ale docelowo jak za rok skoncze studia, to chce sie logopedia zajac.
Logopiedia to fajna sprawa - powodzenia życzę - wdzięczne zajęcie :)
Myślałam nad tym żeby uczyć w podstawówce, ale..... no - tego, jestem realistką :D
A że jestem technikiem farmacji to chciałabym wrócić do zawodu. Bo pomimo faktu że jestem też IT - to jakoś przez depresję nie widzę się chwilowo w tym zawodzie. A brakuje mi apteki - kontakt z ludźmi niewielki, ale jest - idealne dla mnie na chwilę obecną. Nawet jeśli mnie tu wyślą na dodatkowe kursy to bardzo chętnie :)
 
Nigdy nie sądziłam że school transfer w UK może się różnić w zależności od shire....
W Northampton to docelowa szkoła załatwia wszystkie formalności.... W Sunderland to początkowa szkoła załatwia wszystkie formalności..... Jakbym się przeprowadzała z Sunderland do Northampton to by było zabawnie bo obie szkoły by wyszły z inicjatywą załatwienia sprawy, ale nie... przeprowadzam się w drugim kierunku i żadna szkoła nic nie robi - ja się tym muszę sama zająć - nie mając zielonego pojęcia co z czym... dobrze że kobietki w "Council school advice" są ogarnięte i chętne do pomocy... uśmiały się z mojej niedoli, ale wyjaśniły wszystko krok po kroku - już nie jestem dzieckiem we mgle :D Swoją drogą - cenne doświadczenie :)
Odliczamy do 23 czerwca :)
 
reklama
@DarkAsterR - do podstawówki wypełniasz formularz i zanosisz - tyle. Do secondary wypełniasz formularz online i wysyłasz, w marcu/kwietniu dostajesz miejsce dla dziecka. Filozofii żadnej. O formularz do podstawówki idziesz do sekretariatu danej szkoły. Ale jedna rada - weź formularz już w grudniu i zanieś pierwszego dnia czynnej szkoły w styczniu - niestety w większości przypadków jest "kto pierwszy ten lepszy. Z Emi miałam o tyle większe szanse że jej starsza siostra tam już chodziła więc miała pierwszeństwo.
Ja się teraz z egzaminami GCSE będę niedługo męczyć u starszej - ten czas za szybko leci :(
 
Do góry