reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

Dzieki dziewczyny za rade. mam takie samo zdanie jak wy, ale moja mama... same wiecie:wściekła/y:chcialam sie tylko upewnic czy nie jestem jedyna co tak mysli.
Pinka u nas pogoda rewelacyjna. chyba jednak wybiore sie z synkiem na maly spacer pomimo przeziebienia bo niech sie chartuje jak chce w lutym jechac do PL;-)
Jesli chodzi o przepisy to podaj jakiesnp. na ciasteczka, faworki, czy tez nieskomplikowane ciasta
 
reklama
oto kilka zdjeci torcików;-))

i przepisy..............

Składniki: (proporcje na ok. 40 sztuk)

  • 2 szklanki mąki pszennej
  • 5 żółtek
  • 4 łyżki gęstej śmietany (22% jest jak najbardziej OK)
  • łyżka spirytusu (od biedy 6% ocet spirytusowy)
  • 2 łyżki masła
  • cukier puder do posypania
  • tłuszcz do smażenia (olej, smalec)
  • szczypta soli
Ciasto na faworki
Z mąki, masła, żółtek, śmietany, spirytusu i szczypty soli wyrabiamy ciasto. Po wyrobieniy elastyczną i już nie klejącą sie do rąk kulę z ciasta okładamy wałkiem w celu pozbycia się pęcherzyków powietrza. Nie bagatelizujmy tej czynności - faworki będą bardziej kruche. Im dokładniej "utłuczemy" ciasto tym lepiej. Następnie odkładamy naszą kulę na ok. godzinkę w chłodne miejsce i przykrywamy ją czystą ściereczką aby nie wyschła nadmiernie. Po godzinie ciasto rozwałkowujemy jak najcieniej i wykrawamy z niego paski o szerokości ok. 3 cm i długości 12-15 cm. Środek paska przecinamy ostrym nożem wzdłuż na długości 5-6 cm i przez powstałą szparkę przeciągamy jeden z jego końców, tak aby powstał zawijas. Przygotowane surowe faworki trzymamy pod ściereczką (nie oprószajmy ich zbytnio mąką bo będzie zostawać w tłuszczu i się przypalać podczas smażenie).
Smażyc fawoki az sie zarumienią,nastepnie posypac cukrem pudrem
 

Załączniki

  • 97ddf13072.jpg
    97ddf13072.jpg
    29,6 KB · Wyświetleń: 15
  • 00689ce83e.jpg
    00689ce83e.jpg
    38,9 KB · Wyświetleń: 15
  • a21cf77460.jpg
    a21cf77460.jpg
    32,3 KB · Wyświetleń: 15
  • a088ba2031.jpg
    a088ba2031.jpg
    37,2 KB · Wyświetleń: 18
  • bf31a6e45c.jpg
    bf31a6e45c.jpg
    42,6 KB · Wyświetleń: 16
  • bfd3a2b8cd.jpg
    bfd3a2b8cd.jpg
    28,4 KB · Wyświetleń: 14
  • e0993f5bb8.jpg
    e0993f5bb8.jpg
    35,7 KB · Wyświetleń: 15
Dzieki dziewczyny za rade. mam takie samo zdanie jak wy, ale moja mama... same wiecie:wściekła/y:chcialam sie tylko upewnic czy nie jestem jedyna co tak mysli.
Pinka u nas pogoda rewelacyjna. chyba jednak wybiore sie z synkiem na maly spacer pomimo przeziebienia bo niech sie chartuje jak chce w lutym jechac do PL;-)
Jesli chodzi o przepisy to podaj jakiesnp. na ciasteczka, faworki, czy tez nieskomplikowane ciasta

Moi tescie bez jakiegokolwiek pytania pewnego pieknego dnia przyszli z chodzikiem jako prezent dla malej ale mialam mine:wściekła/y:taka ooo:-D:-D:-Dale sie maskowalam wiec jak tylko poszli chodzik pod łóżeczko i nigdy ja w go nie wsadziłam tylko jak przyjechali na kawe od drzwi"buciki jej założyc i do chodzika" a ja normalnie cisnienie i nerw ale z usmiechem na twarzy ze teraz idzie polezec albo sie pobawic bo niedawno chodzila i krzyzyk musi odpoczac:-D:-D:-D:-D

Pinka baardzo apetyczne torciki:))naprawde masz talent suuuper sa!
 
Ostatnia edycja:
Wizyta odbyta. :cool2:
1.
Skora malego ponoc jest wporzadku, stwierdzila ze to tylko suchocs skory a nie egzema czy alergia! :hmm:
2. Nie ma zapalenia ucha:laugh2:
3.vitamin nie potrzebuje skoro ma modyfikowane mleko
4.Zaczerwienione czasami w okolo oczu to ponoc normalne i nie ma sie czym martwic:confused2:.:unsure:
5.Waga malego nie jest taka zla co do wzrostu ale jak za 4 tyg tez za duzo nie podejdzie to musze umowic sie z health visitor by omowic diete:confused:

Stan na dzien dzisiejszy 6.670 kg i 67 cm

Pinka- fajne wyroby, palce lizac!
ostraszka- ale ja ne mam samochodu!
 
doveinred moja corka majac 6 m-cy wazyla 9,100g a syn 7,800g wiec mysle ze to zalezy od dziecka i nie ma czym sie przejmowac ;-)chybaze faktycznie na nastepnej wizycie wyjdzie ze nadal malo przybral, powiedz mi malo je??ma apetyt??

izka ehh mowie ci wyrzucone pieniadze ale coz mysleli ze robia dobrze:sorry:przed odlotem do UK kazali sprzedac wiec tak zrobilam a za pieniazki Werka dostala dresik i chociaz taka korzysc:-)
 
Hej kobiety...
Pinka u nas tez pogoda do kitu... Dzisiaj niby slonce swieci, ale przy tym deszcz pada, i wieje tak, ze by cie porwalo... Torty ladne, ja to bym chyba nie wiedziala za co sie pierwsze zabrac...
Ostraszka zla matka nie jestes... Moja tez nie ma gory zabawek, teraz wiecej, ale tak jak piszesz, na poczatek grzechotki i mata tez mi wystarczyla... Mala ma misiow gore, bo podostawala, ale nie daje jej czesto, bo wszystkie "wlochate" i zaraz jak do buzi pakuje, to te wlosy je... Co do chodzika, to my kupilismy, ale mala rzadko w nim jest... Czekam jak bedzie wieksza, bo ja kupilam taki 3 w 1, i mozna go potem pchac... Ale poki co raczkuje, wiec do chodzika jej nie daje... Dalismy troche pieniedzy, bo chcielismy lepszy, a okazuje sie, ze niepotrzebnie... Taki podobny mamy...
My First Convertible 3-in-1 Car Walker - Girl : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop
A my dzis jeszcze na zakupy... A tak mi sie nie chce, ze szok... Pojechalam wczoraj z moim do kolezanki, i ja prowadzilam... A moj, to nic tylko po mnie wrzeszczal... Bo on sie stresuje, jak jest pasazerem... A mnie to nie obchodzi, bo ja sie stresuje, jak on po mnie wrzeszczy :-D:-D:-D... I wrocilismy nie w humorze obydwoje... Kolejna proba dzisiaj... Musze sie przyzwyczaic do tej naszej krowy, bo niedlugo chce do pracy sama zaczac jezdzic... A z malej corsy, na duze mondeo przestawic sie jest mi ciezko... Ale praktyka czyni mistrza jak to mowia...
 
minisia- 4 tyg temu mial 6.500 kg a 8 tyg temu mial 6,260kg 12tyg temu 5.800kg
wiem ze kazde dziecko jest inne ale czlowiek i tak sie martwi:sorry:
 
My tez chodzika nie mamy , a zabawek jeszcze zadnych nie kupowalam tak sie zlorzylo ze wszystko to co ma to dostal w prezencie ale i tak najchetniej sie bawi plastikowymi kubkami i innymi takimi przedmiotami.
 
reklama
Z tymi zabawkami to mnie uspokoilyscie, bo jak czytam forum mam z maja to musze oczy szukac pod stolem bo mi z orbit wyskakuja:szok::tak: dzieci tych mam to maja po 4 maty eduk, jakies pluszaki grajace i mase innych *******. wiec sie troche przestraszylam ze wyrodna ze mnie matka :-(
 
Do góry