reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z U.K - wątek główny

reklama
Klaa21 tu dzieci maja wybor,moga isc od 4go roku(urodzone przed 1 wrzesnia)lub jako juz 5latkowie(przymusowo)tak wiec pojdzie zgodnie jako 5 latek do reception.beda tez 5latkowie urodzone po 1 wrzesnia ....:tak:

Agusiakemisia kurcze pisalo na ich stronie.obdzwonilam dookola ale w koncu kazali mail wyslac do HO i odeslali mi.kolezanka mi cos tam mowila bo nie dawno mi to przeslali i nie moglam sie odnalezc,brak czasu rowniez.Rozmawialam z kolezanka i ona mowila ze tez popatrzy.widzialam ze kosztuje 557 czy jakos tak.ale zapomnialam potem .Kolzenaka pozniej mi powiedizala ze treaz nie mozna jeszcze....w sumie nie pamietam czemu,ze po 10tym roku i ze sporo kosztuje.glowny problem bo musisz byc 5 lat przed urodzeniem dziecka a my bylismy 4 lata.mysle zeby moze zrobic esol level 3 i wtedy ja bede mogla zrobic a on auto przy mnie.nie spieszy mi sie.najgorzesze ztymi kursami,czekam i czekam...juz mialo byc soon,3 tyg temu i cisza,:confused:
 
Nie musi być po 10 roku zycia dla dziecka możesz od razu jak masz ufokumetowane 5 lat pobytu i dziecko urodzone w UK , dziecko nie ma żadnych testów itd ja płacilam jakoś za sama aplikacje 550 ale zerknij na najswiezsza tabele opłat .
 
Tzn ja zrozumialam ze jak juz bede miec udokumentowane 5 lat ( za pare miesiecy) i dziecko tutaj urodzone to moge wyslac do HO o paszport dla malej? sorki jak cos pokecilam
 
Nie Verita jak będziesz mieć udokumentowane 5 lat ( a nie mialas z jakiegoś powodu jak sie Mala urodziła) to najpierw musisz składać o obywatelstwo jak przyznają jej obywatelstwo dopiero wtedy paszport. Ponieważ jak wysle o paszport a nie udowodnisz ze byłaś tu 5 lat przed jej narodzenem to wam odmówia. Tylko obywatelstwo kosztuje £550 ( jakoś koło tego) . A paszport £49 chyba . Dobrze papiery przejrzyj .
 
ladna roznica w cenie , moj jest tu ponad 7 lat i on jest w stanie udokumentowac ( ale dla h.o. to jest z przerwa) , ja niecale 5 i musisabym czekac. ale jak skladam o obywatelstwo to tylko dla malej czy musze dla siebie tez?
 
Możesz tylko dla małej nie ma problemu. Ale jak twój jest tu 7 i ma ufokumetowane tzn ma p60/p45 za cały okres 5 lat i jakikolwiek ho to ja bym wysłałam aplikacje na paszport w najgorszym wypadku stracisz 50 funtów a jak przejdzie zaoszczedzisz 550 ;-) ale wyślij na niego i jego dokumenty bo to robisz z UK boarder Agency więc powinno być ok ale zrób to pożądanie np. Jak była jakaś przerwa w pracy to dołączy list formalny z wyjaśnieniem dlaczego ok kiedy do kiedy i np as a proof dołączy systenty z banku ze dalej był w kraju itd musisz mieć wszystko covered
 
Bosze! Ten telefon mnie wykończy ja swoje a iPhone wie lepiej ... Chodziło o statmenty z banku ;) mam nadzieje ze reszty sie domyslisz jak pokrecone. Sorki
 
No moj telefon tez jest mądrzejszy. Ha ha. Wlasnie beddziemy próbować wyslac na niego dzis zdjecie kolega podpisze i co tam jeszcze . niby wszytko ma udokumentowane ale kto wie co oni wymysla.
 
reklama
VErita - no powiem ci ze jesli byla przerwa w pracy...czyli luka w pracy ...inaczej brak pokrycia w papierkach angielakich ze tu pracowal to wydaje mi sie ze nie masz po co skladac o paszport. Dla nich luka to luka...zadne listy wyjasniajace luke im sa nie potrzebne. Musisz miec jak to oni mowia ciaglosc w pracy przez 5 lat przed urodzeniem dziecka ( czy to maz czy ty ) ... Oni sa bardzo strict... Jak dla mnie £50 funtow piechota nie chodzi. Przeciez malej mozesz wyrobic polski ( raz pojdziesz ) A jak bedziesz w pl to dokument osobisty ( w try miga wyrabiaja teraz) i nie musisz stac juz po konsulatach a na 5 latek juz bedziesz miec dokument dla niej...

u nas syn dostal paszport brytyjski po urodzeniu, ale corka ma pl... Tzn dowod osobisty.
 
Do góry