reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

Jak tam dziewczyny nastrój w jak to mówią dzień zadumy i refleksji...ja myślałam już wczoraj, że mnie przewiało trochę bo wydawało mi się, że jest ciepło, nie wzięłam żadnego szalika, chustki pod szyję do płaszcza i potem wieczorem w gardle drapało ale jak na razie jest ok ;)
Święto wypadło w poniedziałek to chyba każdy sobie rozłożył odwiedziny na grobach na weekend bo dzisiaj u nas znacznie mniej ludzi się kręciło niż zazwyczaj ;)
Ja byłam dzisiaj rano i wieczorem na cmentarzu :)
Nastrój średni bo rok temu w Wigilię zmarła moja ukochana babcia i tak jakoś dzisiaj dziwnie i smutno bez niej.
Mówisz o zaparciach to ja mam niestety ten problem od początku...:( Potrafię nie wypróżniać się 3 czasem 4 dni. Czuje się już wtedy jak w 9 miesiącu ciąży, dopiero jak wszystko zejdzie to czuje się lekkość i brzuszek o połowę mniejszy.
Polecam jeść kiwi. Ja zjadam z 3-4 dziennie ale wystarczy też jedna i jest o wiele lżej 😁
 
reklama
Mówisz o zaparciach to ja mam niestety ten problem od początku...:( Potrafię nie wypróżniać się 3 czasem 4 dni. Czuje się już wtedy jak w 9 miesiącu ciąży, dopiero jak wszystko zejdzie to czuje się lekkość i brzuszek o połowę mniejszy.
Wspolczuje Ci bardzo ja odczuwam jak kluje mnie brzuch gdy mam zaparcia co dopiero Ciebie 😔💕
 
Wspolczuje Ci bardzo ja odczuwam jak kluje mnie brzuch gdy mam zaparcia co dopiero Ciebie 😔💕
Niby ma to swój plus dla dziecka...organizm spowalnia, wydzielana relaksyna tak działa żeby proces trawienia itd mógł wykorzystać wszystkie substancje dla organizmu, dla dziecka a to, że nam ciężko to skutek uboczny tego cennego spowolnienia :(
 
Mówisz o zaparciach to ja mam niestety ten problem od początku...:( Potrafię nie wypróżniać się 3 czasem 4 dni. Czuje się już wtedy jak w 9 miesiącu
Ja byłam dzisiaj rano i wieczorem na cmentarzu :)
Nastrój średni bo rok temu w Wigilię zmarła moja ukochana babcia i tak jakoś dzisiaj dziwnie i smutno bez niej.

Polecam jeść kiwi. Ja zjadam z 3-4 dziennie ale wystarczy też jedna i jest o wiele lżej 😁
Ja polecam zielone jabłka, gruszki i awokado. Może probiotyki (tylko uzgodniła bym to wcześniej z lekarzem) Tym się ratuje😉
 
Ja polecam zielone jabłka, gruszki i awokado. Może probiotyki (tylko uzgodniła bym to wcześniej z lekarzem) Tym się ratuje😉
Mam wizytę w czwartek USG połówkowe to może podpytam lekarza co i jak :) a jak u was z wagą, ile u was na plusie? Ja wiem, że to norma, że nas przybywa ale dziwnie tak patrzeć na te cyferki na wadze 🤦 u mnie niecałe 5 kg na plusie
 
Mam wizytę w czwartek USG połówkowe to może podpytam lekarza co i jak :) a jak u was z wagą, ile u was na plusie? Ja wiem, że to norma, że nas przybywa ale dziwnie tak patrzeć na te cyferki na wadze 🤦 u mnie niecałe 5 kg na plusie
U mnie puki co to 2.5kg przybyło, dzisiaj jest 19 t 4d. Początkowo waga długo stała w miejscu, ale od niedawna zaczyna przybywać. W pierwszej ciąży dużo przytyłam i nie chciałabym żeby się to powtórzyło😐
 
Mam wizytę w czwartek USG połówkowe to może podpytam lekarza co i jak :) a jak u was z wagą, ile u was na plusie? Ja wiem, że to norma, że nas przybywa ale dziwnie tak patrzeć na te cyferki na wadze 🤦 u mnie niecałe 5 kg na plusie
U mnie dokładnie 22 + 0 i na wadze 5,5 kg do przodu. Jestem przerażona 😕 tym bardziej że startowałam z wysokim BMI
 
Hej :)
Nadrobiłam posty.
A u mnie święta w domu bo mój mąż uszkodził sobie kostkę i nie może chodzić także mieliśmy dzień lenia. 🤣
Dziś idzie do ortopedy, teściowa mi już kule dla niego przyniosła. Śmiałam że pod choinkę my kupię kule i balkonik bo on z tymi swoimi kostkami ma. 2 lata temu tydz przed wakacjami złamał jakąś kostke w pięcie🤦‍♀️ na weselu przyjaciol. Od 1 w nocy do rana przeleżał na stołkach 🙈 potem miesiąc w ortezie i o kulach i ja latająca wokół niego jak koło dziecka 🤣 teraz musi radzic sobie sam bo ja się nie mogę wysilac. Jedzenie dam, pomogę zabandażować i tyle resztę sam musi wokoło siebie zrobić bo go na barana nie wezmę. I taki mamy listopad w tym roku.

Ja póki co Od ostatniego ważenia tak jakoś 3tyg temu to byli 5kg na plusie. Ale w tamtym tygodniu się ważyłam u rodziców to już 1.5 na plus chyba poszło. Zobaczymy na wizycie jak będę w przyszłą środę.

Mam nadzieję że wszystko jest okej, ostatnio dwa dni mnie kręgosłup w lędźwiach bolał i trochę podbrzusze ale teraz już nie. Wczoraj mała mi figlowala w brzuchy wkońcuu. Byłam mega zaskoczona jak się wypychała ze mi taka górka na brzuchu zrobiła się ale zaraz sie schowała. Pofiglowala pół dnia. I potem cisza . Dziś też mało co ją czuje I zaczynam swirować. Teraz tez u nas pogoda się zrobiła burowata, deszcz i szaruwa. Wczoraj piękne słońce. Może dlatego taka spokojna Dziś jest, myślicie że nasze maluchy na zmianę pogody też reagują ?
 
reklama
Ja również w ruchach widzę dość długie przerwy, no i najczęściej czuje jak się położę :-) mam teraz 22+3 i łożysko na przedniej ścianie, bardziej czuje po bokach. Jestem w szoku bo czasem czuję i po prawej i lewej stronie na raz, a nie tylko w jednym miejscu 🙊 chyba dzidzia leży w poprzek 😍

@Magda933 - mi też się robi na brzuchu taka kulka twarda, na około pół minuty i znika i to chyba nie dzidzia, tylko macica mi się stawia. Od jakis 3 tygodni mam twardnienia właśnie, najczęściej tylko z prawej strony. Mimo brania dużej dawki magnezu. Na szczęście nie skracają szyjki, mam nadzieję, że to się nie zmieni.
Czy któraś z mamuś też ma takie twardnienia i wszystko jest okej?


Pozdrawiam 💞
 
Do góry