reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2022

reklama
Jeżeli w momencie kiedy kończy Ci się umowa jesteś w 12 tyg, to umowa przedłuża się do dnia porodu. W Twoim przypadku tak nie będzie. Jezeli w firmie jest powyżej 20 pracowników, to pracodawca płaci przez cały okres ciąży (jeżeli umowa się zakonczy to chyba raczej zus) jak jest poniżej 20 pracowników to tak przez 33dni, więc idz i z nim porozmawiaj. Myślę, że nic nie stracisz jak z nim pójdziesz i porozmawiasz.
 
Jeżeli w momencie kiedy kończy Ci się umowa jesteś w 12 tyg, to umowa przedłuża się do dnia porodu. W Twoim przypadku tak nie będzie. Jezeli w firmie jest powyżej 20 pracowników, to pracodawca płaci przez cały okres ciąży (jeżeli umowa się zakonczy to chyba raczej zus) jak jest poniżej 20 pracowników to tak przez 33dni, więc idz i z nim porozmawiaj. Myślę, że nic nie stracisz jak z nim pójdziesz i porozmawiasz.
na pewno jak teraz pójdziesz na zwolnienie, to nie licz na przedłużenie umowy.
 
Szef nie musi ci przedluzyc umowy bo twoja ciaza nie bedzie wyzsza niz 12tc w momencie zakończenia umowy :( (chyba że cos zmienili w prawie w ciagu ostatniego roku)
Ale jesli nie przedluzy to idziesz na zwolnienie przynajmniej 1 dzien przed loncem umowy i do konca ciazy zus bedzie wyplacal zwolnienie a po porodzie kosiniakowe.
Ja bym porozmawiala z szefem tak po ludzku i spytala sie co zrobi. Popros niech chociaz do dnia porodu ci wystawia. Jesli pojdziesz na zwolnienie to nie jestes kosztem dla pracodawcy (oprocz tych 33 dni) a przynajmniej macierzyński bedzie ci przyslugiwal..
A to nie byłoby tak tak,że jak wezmę załóżmy dzień przed końcem umowy zwolnienie to zostaje wcale bez niczego nawet bez ubezpieczenia? Bo umowa jednak wygasła a ja nie jestem po 12 tygodniu ciąży. Z szefem rozmawiałam i by przedluzyl tylko teraz pytanie,bo lekarz naciska,żebym jednak leżała ze względu na plamienia i zagrożenie. I jeśli jutro po wyjściu ze szpitala wezmę te zwolnienie (nie wiem jak będzie potem,być może plamienia ustaną i będę mogła wrócić do pracy) i będę do końca sierpnia na nim to szef może mi przedłużyć umowę mimo,że jestem dalej na zwolnieniu ? W tym cały sęk
 
A to nie byłoby tak tak,że jak wezmę załóżmy dzień przed końcem umowy zwolnienie to zostaje wcale bez niczego nawet bez ubezpieczenia? Bo umowa jednak wygasła a ja nie jestem po 12 tygodniu ciąży. Z szefem rozmawiałam i by przedluzyl tylko teraz pytanie,bo lekarz naciska,żebym jednak leżała ze względu na plamienia i zagrożenie. I jeśli jutro po wyjściu ze szpitala wezmę te zwolnienie (nie wiem jak będzie potem,być może plamienia ustaną i będę mogła wrócić do pracy) i będę do końca sierpnia na nim to szef może mi przedłużyć umowę mimo,że jestem dalej na zwolnieniu ? W tym cały sęk
Jesli mialas normalna umowe o prace gdzie odprowadzane byly skladki zdrowotne to jestes chroniona w razie choroby nawet do 30 dni po ustaniu stosunku pracy.
Tylko latwiej jak wezmiesz zwolnienie w trakcie bo pravodawca pozniej papierologie musi z zusem zalatwiac gdy przekazuje dane po ustaniu stosunku pracy do wyplaty zasilku chorobowego.
Po zakonczeniu umowy zus przejmuje obowiazek wyplaty zasilku.
 
A to nie byłoby tak tak,że jak wezmę załóżmy dzień przed końcem umowy zwolnienie to zostaje wcale bez niczego nawet bez ubezpieczenia? Bo umowa jednak wygasła a ja nie jestem po 12 tygodniu ciąży. Z szefem rozmawiałam i by przedluzyl tylko teraz pytanie,bo lekarz naciska,żebym jednak leżała ze względu na plamienia i zagrożenie. I jeśli jutro po wyjściu ze szpitala wezmę te zwolnienie (nie wiem jak będzie potem,być może plamienia ustaną i będę mogła wrócić do pracy) i będę do końca sierpnia na nim to szef może mi przedłużyć umowę mimo,że jestem dalej na zwolnieniu ? W tym cały sęk
jeżeli będzie chciał to może przedłużyć, tak mi się wydaje
 
Cześć! 😊
Wiem że dość późno, ale pozwolę sobie do Was dołączyć. Przeczytałam od deski do deski cały wątek 😂.
Dwa tygodnie temu byłam na ostatniej wizycie, wg USG 6+6, był już zarodek i serduszko ❤️. Kolejna wizyta za tydzień, a jutro idę na badania laboratoryjne.

Dziewczyny z woj. śląskiego, gdzie robicie bezpłatne badania prenatalne? Pytałam w dwóch klinikach, jedna skoczyła nabór w styczniu, druga w czerwcu.

@julianap , mogę prosić o dołączenie do grupy prywatnej?
 
reklama
Cześć postanowiłam dołączyć do Was... ❤😊 jestem w 5 tyg. termin na 30.03.22r. Na iść na 18.08. się zapisałam to będzie 8 tyg. Potem po 18.08. Pierwsza wizyta. 04.08. Jadę na pobranie krwi i usg piersi. Mam już 6 latka 😊.... ciąża od 3.5 miesiąca podtrzymywana luteina spasmolina...potem po 25 tyg. jak dobrze pamietam kroplówki na szybki rozwój płuc u dziecka. Pozdrawiam Was i trzymam za wszystkie kciuki.
 
Do góry