reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

magdalenka do tych dwóch spraw - karmienia i smoka - dodam kciuk gdzie to już ZAWSZE WSZYSCY komentują - i wtedy gdy był niemowlakiem i teraz, a co będą gadać jak będzie większy?! :szok: aż się boję :-(
 
reklama
kciuk to rzeczywiście problem, bo mu go nie zabierzesz :D a tłumaczyć będziesz mogła dopiero jak zacznie kumać i słuchać się :/
 
no dokładnie, jeszcze wcześniej udawało mi się zastępować go gryzakami w dzień ale już z nich wyrósł :-( a tak samo potrafi sie drzeć jak sie mu zabiera, albo na zmianę wkłada raz jeden raz drugi
 
Iskuy, bardzo Ci wspolczuje z tym kciukiem, -jak wiesz sama miałam dlugo ten problem (tzn nie ja ssałam oczywiscie tylko Maja;-)) ale jakos jej wcisnelam tego smoczka w koncu, narazie nie wyobrazam sobie rezygnacji z niego- uzywamy tylko do usypiania, ale nie ma innej mozliwosci zeby Majka usneła- czasem uda sie bez smoczka w wózku lub aucie no ale przeciez nie bede jej wozić wieczorej po domu zeby usneła..... Jak jej czytam bajki to sie tylko bardziej rozbudza, kołysania nienawidzi od noworodka- broń Boże ją przytulic lub pobujać to drze sie jak poparzona:dry: Ja na pewno chce ją tego oduczyc jakos w drugiej połowie 2-ego roku zycia, jak bedzie juz w miare kumata ale jeszcze nie taka duża bo tez mi sie duze dzieci ze smokami nie podobaja, ale co z tego wyjdzie zobaczymy
 
Sara taki maluszek nawet jak ma 2kg to wygląda na duzo mniej,mój Maciiej miał 2300 i 43cm jak bylismy pierwszy raz w przychodni,ludzie patrzeli się na niego bo dosłownie wyglądał jak lalka był taki maleńki.Mimo ze z waga doganiał rówieśników zawsze był niższy więc jak zaczął chodzić miał 10 miesięcy i 6 dni nie pamiętam ile ważył i mierzył ale wyglądał jak krasnal i ludzie robili wielkie oczy jak go widzieli :tak:pewnie mysleli że ma z pół roku:-D
 
Wiecie, zaobserwowałam już od jakiegos czasu że Alan lepiej posługuję sie lewą ręką.
Wiecie jest bardziej sprawniejszy :-) Przekaładam mu do prawej ręki ale to juz nie to samo, albo sam sobie przełoży znów do lewej ręki.
Czy to może oznaczac że bedzie lewo ręczny, czy to się zmieni jeszcze. Co mu podaję to zawsze do prawej ręki.
 
reklama
Kuba też lubi posługiwać się lewą ręką np. gdy gra na cymbałkach albo jak układa klocki lub nimi rzuca, ale łyżkę trzyma prawą, ciasteczka czy paluszki różnie, najczęściej w oby dwu myślę, że to się wszystko jeszcze może pozmieniać, ja Kubie podaję rzeczy tak żeby miał wybór, którą ręką chce złapać i wiem, że nie powinno się zmuszać dziecko do używania prawej ręki kiedy woli lewą, natury się nie oszuka, a można zaszkodzić
 
Do góry