reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu 10msc dziecka

Albo też w sumie w ogóle możesz nie dodawać. Dla pocieszenia powiem, że synowi te alergie przeszły koło 11m;)
 

Załączniki

  • 20220624_082809.jpg
    20220624_082809.jpg
    1,4 MB · Wyświetleń: 51
  • 20220624_082820.jpg
    20220624_082820.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 41
  • 20220624_082845.jpg
    20220624_082845.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 43
  • 20220624_082910.jpg
    20220624_082910.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 39
  • 20220624_082921.jpg
    20220624_082921.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 37
reklama
Musisz korzystać z przepisów wegańskich np. jadłonomia
Zamiast jajecznicy można zrobić tofucznice
Ryby np. robię śledzie z boczniaków, selerybę
Twaróg - znajdziesz wegański, a sama możesz zrobić z orzechów nerkowca
Itd.
Dużo zależy co dziecko lubi i jak chcesz je żywić, czy bardziej Cię interesują śniadania/kolacje czy bardziej obiady. Inna sprawa, że u mnie dzieci od 6 miesiąca jedzą to co my (nie dajemy cukru i soli nawet sobie) w takiej formie jak my bo ja BLW, no ale zmiksować możesz sobie wszystko

Rosół: Link do: Wegetariański rosół? Poproszę!

Moje dzieci jedzą wyłącznie wegańsko, regularnie mają badania krwi i nie mają żadnych niedoborów
 
Dlatego mówię, że trzeba modyfikować- to nic trudnego;) też tak robiłam;)
Właśnie te modyfikacje przychodzą mi z trudem :/

Urocze te nowe profilowe :)

Musisz korzystać z przepisów wegańskich np. jadłonomia
Zamiast jajecznicy można zrobić tofucznice
Ryby np. robię śledzie z boczniaków, selerybę
Twaróg - znajdziesz wegański, a sama możesz zrobić z orzechów nerkowca
Itd.
Dużo zależy co dziecko lubi i jak chcesz je żywić, czy bardziej Cię interesują śniadania/kolacje czy bardziej obiady. Inna sprawa, że u mnie dzieci od 6 miesiąca jedzą to co my (nie dajemy cukru i soli nawet sobie) w takiej formie jak my bo ja BLW, no ale zmiksować możesz sobie wszystko

Rosół: Link do: Wegetariański rosół? Poproszę!

Moje dzieci jedzą wyłącznie wegańsko, regularnie mają badania krwi i nie mają żadnych niedoborów
O, pomysl z tofucznicą super. Najbardziej interesują mnie obiady, bo tu najbardziej kuleję.
My mamy wlasnie niedobor zelaza.
No to u mnie wrecz odwrotnie - ja zaczelam sie żywić tak jak jesc musi dziecko :) i dzieki za link.
 
Może coś wybierzesz.. Choć pewnie szukałaś..
Np jajka do naleśników czy placuszkow możesz zastąpić sieminiem lnianym- bogate źródło żelaza. Ja też pamiętam, że jak miałam niedobór to wcinałam pestki dyni- a do posiłku potrafiłam je sobie zmienić.
Mleka są roślinne, więc kłopotów nie ma..
 
Może coś wybierzesz.. Choć pewnie szukałaś..
Np jajka do naleśników czy placuszkow możesz zastąpić sieminiem lnianym- bogate źródło żelaza. Ja też pamiętam, że jak miałam niedobór to wcinałam pestki dyni- a do posiłku potrafiłam je sobie zmienić.
Mleka są roślinne, więc kłopotów nie ma..
Tak tak, mleko owsiane stosujemy wlasciwie od zawsze, ale wspomniany twarog vege nie moge znalezc :/
 
 
reklama
Do góry