reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu 8-9 miesięcznego maluszka?

elka13

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2009
Postów
15
Witam:-) Nie wiem czy ten temat był już poruszany, ale ja nie widziałam.Dlatego mam pytanko i prośbe: napiszcie jak często, w jakich ilościach i czym karmicie Wasze Maleństwa :confused: .Mój Synek wlaśnie zaczął 9 miesiąc i je mleko modyfikowane, kaszę pomieszanąl z mlekiem bo samej kaszki nie wypije no i daję mu zupkę lub obiadek wszystko własnej roboty, deserki owocowe a w nocy jest na piersi.Zupkę lub obiad jada w małych iliśćiach :-( jak Go karmić? Acha: jada dość czesto bo co 2,5-3godź. W nocy często się budzi, ale butelki nie mogę mu wcisnąć z mlekiem-tylko cysia ssie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej, moja Helenka ma trochę ponad 9 miesięcy i wygląda to mniej więcej tak, że je dziennie około 2 butle mleka, obiadek mojej roboty, na deser jabłko z ciasteczkiem lub banana a na kolację kaszka. Z tym, że mleko to już nie bardzo jej wchodzi, wypija może ze 150 ml (a kiedyś było ponad 200) woli obiadki i owoce. Daje jej też chrupki kukurydziane i wypija dość dużo soczków - butelkę dziennie. Też wydaje mi się, że mogłaby jeść coś więcej ale jakoś nie mam pomysłu co jej dać hmm.
 
Witam
Kuba w nocy cycuś 2-3 razy,
rano o 7-7 30 kaszka z łyżeczki ok 100 ml
10 cyc
ok 13 obiadek (domowy lub kupny) ok 200ml
ok 14 30 cyc przed drzemką
ok 16 deserek (prawie caly słoiczek kupny)
ok 18 30 kaszka 100 ml
ok 19 40 cyc na dobranoc
W ciagu dnia podjada troche swiezej bułeczki, chrupki kukurydziane i pół paróweczki cieniutkiej.
 
Dzięki za pomoc. w takim razie muszę wprowadzić mojemu dziecku więcej różnorodnych posiłków.A jeżeli dziecko ma wzdęcia-zwłaszcza w nocy kręci się,marudzi przez sen aż wkońcu budzi się z płaczem, to muszę ostrożnie wprowadzać te posiłki? pytam bo wyczytałam że dziecku w jego wieku można podawac: m.in. brokuły, zieloną fasolę, kalafior, ...a przecież one powodują wzdęcia?nie wiem czy mam ostrożnie wprowadzac czy liczyć że brzuszek się dostosuje? pozdrawiam:)
 
Ela, w dziale ABC żywienia znajdziesz wiele linków i przepisów na urozmaicanie diety maluchów. Jeśli chodzi o produkty wzdymające to ostrożnie wprowadzaj po 1 produkcie w małej ilości i patrz na reakcje. Jeśli ewidentnie dalej jest wzdęty brzuszek możesz spróbować herbatki hippa na dobre trawienie, lub podawać do picia koperek z rumiankiem. Są też kropelki na wzdęcia dla dzieciaczków, ale to jest łagodzenie objawów a dobrze by było skonsultować się z lekarzem skąd te wzdęcia. Piszesz, że je co 2,5-3 godziny...może ma za małe przerwy między jedzeniem i nie nadąża strawić. Ale to tylko luźne przypuszczenia, bo przyczyn może byc wiele, w tym taka jego uroda. Lepiej by lekarz zajął się tą sprawą.
Znajomej synek miał kłopoty brzuszkowe po kleiku ryżowym , może i Tobie uda się znaleść winowajce.

Jadłospis mojej Hani jest baaaardzo zmienny, bo ona z niejadków, ale mniej więcej wygląda to tak:
7.00- mleczko z kaszką lub kleikiem
11.00- kaszka manna na mleku z bananem( innych owoców nie bardzo może- alergik)
14.00- obiadek produkcji domowej
16.00- banan lub budyń bananowy
18.00- mleczko
20.00 gęsta kaszka( bananowa;-)) na dobranoc
w nocy głównie pije, czasem zje 150 ml mleka

W międzyczasie kilka chrupek kukurydzianych, herbatka, soczek marchewkowy i nieśmiertelny banan do pochrupania. U nas to się mało różnorodnie prezentuje, ale Hania na sporo rzeczy uczulona.Za to objadki obszerne w składniki bo i mięsko i jajco i ryba i warzywa wszelakie od marchewki po fasolke czy kalarepke.
Aaaaaa, do obiadków daje małej trochę ziół i smaczniejsze to to i łątwiej przyswajalne dla żołądka:)
 
Witam :-) o wzdęciach rozmawialam już z naszym lekarzem pediatrą, ale ona powiedziała że mam podawać dziecku infacol.Mały od urodzenia miał te problemy i szczerze powiedziawszy to miałam cichął nadzieję że im będzie starszy tym mniejsze będa problemy z brzuszkiem. Podawałam także synkowi espumisan ale sama nie wiem czy była jakaś szczególna poprawa?Mój Mały miewa zaparcia wiec myślę że także jest to powiązane. jak był maleńki to byliśmy 2 razy w szpitalu na udrażnianiu, ale im jest starszy zaparcia występują ale już nie tak często i sami sobie z nimi radzimy.wczoraj udało mi się przeciągnąć przerwy między posiłkami do 3-3,5godz.dziękuję i pozdrawiam :-)
 
Witajcie!
Lenka ma już 9miesięcy, niejadek, w dodatku ma anemie, jej jadłospis :
Śniadanko około 7- mleczko 180ml
Drugie śniadanie- około 11-kaszka mleczno ryżowa ( wszystkie smaki) lub jogurcik
Obiadek 14-15- zupka robiona albo kupna lub jakiś obiadek
Podwieczorek 17-18 deserek
Kolacja około 19-20 kaszka do picia lub z miseczki zależy od zmęczenia Lenki
Około 23 budzę ją na mleczko ale nie zawsze ma ochotę i je dopiero rano.
A między posiłkami wcina banana, biszkopciki, chrupki, gotowana marchewke, szynke sobie ssa bo ząbków jeszcze nie ma. pije soczki lub herbatki owocowe
 
Moja Gabrysia ma 9 mies i nie toleruje nic z mlekiem wiec narazie jogurty i sery odpadaja :(
Ok. 9 rano daje jej cyca
10-10.30 sniadanie- zwykle chrupki cheerios a potem jablko lub gruszka(czasem dosypuje do owocu kaszke ale generalnie nie lubi kaszek wiec jej nie mecze)
12.30-1 cyc przed drzemka
Ok. 3-3.30 obiad- zwykle gotuje (np. cielecina z warzywami miksuje i dodaje cienki makaron lub ryz, co pare dni dodaje tez ugotowane zoltko)
Ok. 5.30-6 podwieczorek (czasem jeszcze przed tym jest mleczko)- np. awokado, brzoskwinia, jablko, chrupki, bulka
8- kolacja wyglada wlasciwie tak jak obiad, jesli Gabi ma zaparcia to daje jej same warzywa bez miesa
9.30 cyc na dobranoc
Mam jeszcze zwykle 2 pobudki w nocy na mleczko. W ciagu dnia mala pije duzo wody (nie lubi sokow ale je duzo owocow). Konsystencja posilkow jest glownie jak puree ale codziennie daje jej juz np. kawalki kurczaka, szynki czy gruszki, nie ma jeszcze zebow ale dobrze sobie radzi dziaselkami. Pozdrawiam
 
Nasza córcia to mały żarłoczek. ok 8 je mleczko modyfikowane lub kaszke mleczno ryżową lub mleczną kaszke manne, 12 obiadek gotowany na mięsku aktualnie indyk z warzywami( przerobiłysmy już kalafiora, brokuła, brukselke, fasolke szparagową, kukurydzę, buraczka), 16 jabłko tarte lub inny owoc, ok 20 mleko modyf. 200 ml a w między czasie pierś i troszke soczków ( niezbyt chetnie pije soczki, góra 100 ml w ciagu dnia ), czasem chrupek kukurydziany, herbatnik, wafelek taki od loda na spacerze
 
reklama
Do góry