reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

menu 8-9 miesięcznego maluszka?

Moja Emilka ma 9m-cy i u nas jedzonko wygląda tak:
ok.5 mleko z kleikiem 150ml
ok9 mleko z kaszką ryżową (różne smaki) i spanko
w południe deserek ze słoiczka lub skrobane jabłuszko
ok 14 mleko z kaszką i znowu spanko
ok 17 zupka lub obiadek ok.200
19 kaszka i jak ma chęć to daję jej mleko po kąpaniu ok 21
jej norma to 150-180 ml,żeby było ciekawiej to powiem wam,że mała od 5m-ca jada wszystko łyżeczką,butelką tylko z rana lub jak przysypia wieczorem,dlatego tyle tej kaszki w jadłospisie.Problem mam tylko z dopajaniem,bo próbowałam wszystkiego,herbatki ,wodę soczki a ona nie chce,dosłownie po dwie trzy łyżeczki;
 
reklama
No właśnie moja Lenka też nie lubiła nic pić, pediatra powiedziała, że przez to ma gęsty mocz, a co za tym idzie mogą wystąpić problemy z nerkami, także kazała jej na siłe, nawet strzykawką podawać picie, ale zauważyłam, że czym wiecej jest na dworzu to częściej pije, daje jest biszkopty i po nich tez jej sie chce pić, a czasem coś posole to wtedy wypija całą flaszkę! jakiś sposób musi być!
 
Saly - nam pediatra również zaleciła kaszkę manną, ale powiedz mi jakie proporcje stosujesz? Ile wody, mleka i kaszki trzeba? Mój Bartek ma 10 m-cy i mleczka wciąga tak mniej więcej 210 ml.

Dziękuję z góry za pomoc!:-)
 
moja corka skonczyla 9miesiecy i jej jedzienie wyglada tak a dodam ze jest zarloczek. 8-cyc, 11-deserk owoc z jogurtem naturalnym=biszkopty, 13-cyc. 16-obiadek wlasnej roboty,18-cyc i kaszka. no i w nocy to pobutka na cycsia co 1.5godziny.
 
moja je na śniadanko owsianeczkę(raz w tygodniu jajko), kanapeczkę z serem.
potem mleczko i drzemka.
obiadek--gotuje jej.(spagetti, kalafior brokuły,fasola, kukurydza,brukselka, marchew, miesko z sosikiem)codziennie co innego.po obiadku coś słodkiego.ciacho albo kawałek batonika
w miedzyczasie podjada ode mnie z talerza jak ja cos jem.wiec daje jej marcheweczke do reki i inne smakołyki.po prosty na bezczelnego wybiera mi to co kolorowe z talerzyka:)))
potem mleczko
16 kisiel, budyń, kanapka,banan, jabłko
18mleczko.
20kaszka na dobranoc łyżeczką
potem mleko jak jej się chce już spać.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, u mojej Anulki która niedawno skończyła 9 miesiecy menu wyglada nastepująco (obawiam sie ze moze ja przekarmiam:()
ok 7:30 - mleczko 180ml
10 - jogurcik lub kaszka z łyżeczki
12 - zupka własnej roboty - zmiksowane warzywa co 2 dzien z zoltkiem(cała miska dziecieca)
14-15 - obiadek z mieskiem własnej roboty bądz kupny
17:30 - deserek owocowy cały słoiczek
ok 20 - 210ml mleka z kleikiem
W nocy doscyc czesto sie budzi:(nie moge znalezc przyczyny -najbardziej prawdopodobne sa bóle brzuszka:(bo jak przed snem dostane espumisan to z reguły dobrze sypia mleczka jej nie daje tylko wode w nocy chyba ze zanosi sie na godzinne lulanie to wtedy serwuje mleczko:)zabków jeszcze nie ma.W ciagu dnia ma 2 drzemki od 10-12 i od 15-16.Dziewczyny napiszcie co sadzicie o takim rozplanowaniu dnia mojego malenstwa gdyz zastanawiam sie czy jest prawidłowy:)pozdrawiam:):-)
 
Witam Mamusie :-)
Moja córcia za kilka dni kończy 9 miesięcy a jej jadłospis wygląda mniej więcej tak:
ok 7-150 ml mleka z kleikiem ryżowym bezglutenowym (mała ma alergie na gluten)
ok 9:30- kaszka BoboVita w miseczce również bezglutenowa
13-obiadek ze słoiczka lub samodzielnie przygotowany
15:30-deserek w słoiczku lub starte jabłko z ciasteczkami bezglutenowymi dla niemowląt
18- mleko 210 ml z kleikiem ryżowym bezglutenowym
23- mleko 180 ml

oprócz tego mała podjada chrupki kukurydziane, popija soczki lub herbatki
 
Witam,
Mój mały ma 8 miesięcy a jego menu wyglada następująco
5:00 mleko 150 ml
8:00-9:00 kaszka owocowa lub mleko jak nie chce kaszki
12:00 -13:00 obiad ( do niedawna mojej roboty ale teraz chyba przejdę na kupne bo mały coś krzyczy po moich słoikach)
15:00-16:00 podwuieczorek - słoiczek owoców z kaszką lub same owoce
19:00 180 ml mleka z kleikiem kukurydzianym
czasami jesczez koło 16-17 jakieś mleko ok 120 ml ale to tylko jak mało zje w ciagu dnia albo nie zje podwieczorku to zamiast deserku dostaje mleko. W między czasie podjada biszkopty, chlep, chrupki kukurydziane (oczywiście nie wszytsko naraz).
Wyjade mi się, że jest to dla niego optymalne menu bo jak czasami babcie w niego napchają to później płacze w nocy z bólu brzucha
 
reklama
Menu mojej 8,5 miesięcznej córeczki wygląda tak:

6.30 - mleko z kaszką ryżową - 150-180 ml (raz zje 150, raz wszystko)
9.00 - deserek cały słoiczek
11.00 - mleko - 150-180 ml
14.00 - obiadek/zupka - ok. 150 ml
17.00 - mleko - 150-180 ml
20.00 - mleko z kaszką - 150-180ml

W nocy je bardzo rzadko, jeśli wstanie to ok.120 ml.

W międzyczasie pije herbatki i wodę, dziennie ok.200-250 ml, je chrupki kukurydziane, piętkę chleba, biszkopty.
 
Do góry