reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 8 mc malucha

murasaki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Marzec 2017
Postów
424
Hej, Potrzebuję porady co mogłabym podawać mojej 7,5 miesięcznej córce do jedzenia. W pierwszej kolejności opisze jak wyglądają u nas posiłki:

06:00 - mleko z butelki
10:30 - kaszka z owocami ze słoiczka lub z jajkiem, pije z kubeczka lub łyżeczką
13:15 - zupka warzywna, mięsna lub ryba
16:30 - mleko
20:00 - kaszka z butelki, choć co raz częściej łyżeczką

Problem zrobił się z godzina 16. Malutka nie chce pić mleka z butelki. Ewentualnie łyżeczką ale to trwa wieki. Wygląda na to że odrzuca powoli butelkę i mleko z tej godziny. Nie wiem jakim jedzonkiem mogłabym zastąpić ten posiłek? Mała nie ma zębów więc nie pogryzie sobie chlebka, a jak dostaje do rączki to go wyrzuca. Jak to wygląda u Was, ewentualnie macie jakieś propozycje?
 
reklama
Mozes ju wprowadzac jogurty i serki natuarlne, twarozek.Daj jej tez koniecznie cos do lapki by sama jadla .Moja tez nie ma zebow a ladnie pietkw z chleba zajada.Albo banan, makaron.Jagoda tez ma 8 mies i jest na piersi u nas wyglada to tak.

7- kP
9 - sniadanie jogurt naturalny/ serek/ day up/ jajecznica.
12- KP
15- obiadek robioby przeze mnie lub sloik
17- kaszka z owocami.Nie uzywam gotowych a sama robie np manne jaglana kukurysmdziana albo platki owsian.
18- kP na dobranoc
I w nocy KP

W miedzyczasie zje jakiegos chrupka, owoca chlebek cos co moze samodzielnie zjesc daje jej po prostu do reki.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mozes ju wprowadzac jogurty i serki natuarlne, twarozek.Daj jej tez koniecznie cos do lapki by sama jadla .Moja tez nie ma zebow a ladnie pietkw z chleba zajada.Albo banan, makaron.Jagoda tez ma 8 mies i jest na piersi u nas wyglada to tak.

7- kP
9 - sniadanie jogurt naturalny/ serek/ day up/ jajecznica.
12- KP
15- obiadek robioby przeze mnie lub sloik
17- kaszka z owocami.Nie uzywam gotowych a sama robie np manne jaglana kukurysmdziana albo platki owsian.
18- kP na dobranoc
I w nocy KP

W miedzyczasie zje jakiegos chrupka, owoca chlebek cos co moze samodzielnie zjesc daje jej po prostu do reki.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom

Jogurt naturalny? Taki normalny? Dużą porcję jej dajesz? Gdzieś przeczytałam że taki maluch nie powinien dużo jeść takich naszych jogurtów bo za dużo białka. Ale może to bzdura... A jogurty dla dzieci nie są rewelacyjne jeżeli chodzi o skład.
Jajecznica? Jak robisz? Z ilu jajek?

Makaron, banana dostaje do łapki?
 
Ja daje bielucha - fajny sklad ma.
Ja jajecznice na masle robilam z jednego jajka i kawalek chleba (zębów tez nie miala ale dawala rade ;-))
Banana/chrupki/biszkopt do ręki tak pomiędzy.
 
U nas podobnie jak u Maziajka. Jogurt daje naturalny lub grecki, z reguły jakiegoś owocka dodaje do smaku (albo banana widelcem rozpaćkam albo ze sloiczka). Na początku dawałam 2-3 łyżeczki żeby sprawdzić czy nie uczula a teraz z reguły pół banana i do tego 6 lyzeczek jogurtu. U nas jajecznica na parze z jednego jajka, a potem daje jeszcze kawałek skórki od chleba czy piątkę. Mały ma 2 zęby, ale jak nie miał zębów to tez sobie fajnie radził. Banana w kawałku na podstawkę od stolika, to samo makaron, chrupki kukurydziane czy andruty. U nas dobrze idzie wprowadzanie jedzenia wiec teraz próbujemy chude wędliny i buleczke.
 
Ja daje jogurt naturalny albo day up .Teraz tez daje Bio Jogurt ma super sklad albo taki serek.A zjada roznie przewaznie ok 90g.

Jajecznicw robie z 1 jajka a jak robie z przepiorczych to z dwoch.Robie na masle wczesniej robilam na parze ale teraz juz moge normalnie na maselku na patelni do tego szczypiorek i chleb.

Do raczki daje wlasnie chrupka chleb makaron banana albo jej klade na tacce z krzeselka i sama sobie bierze.

Z gotowych rz3czy to uzywamy tylko sloiczkow i musow.Nie daje gotowych jogurtow kaszek itpb

Mary a jaka wedline dajesz ja sie boje bo te sklepowe wedliny to wiadomo...

1519291839-5a5329ba3f0d9b3d-aaaaaa.jpeg


Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki dziewczyny, trochę mi się rozjaśniło. Moja jeszcze nie siedzi tak w krzesełku. Jak coś to w bujaczka jej daję...

A jajko to razem z białkiem dajecie?
A jak dostanie taki cały makaron lub kawałek banana to się nim nie zadławi? Poradzi sobie bez zębów?
 
Normalnie z białkiem daję. Dzisiaj właśnie też mieliśmy na maselku pierwszy raz :) daje gotowaną pierś z kurczaka. Ale nie pamiętam teraz nazwy firmy. Poszłam do sklepu z dużym wyborem wędlin gdzie zwykle kupuje, wypytałam znajomą sprzedawczynię o skład wędlin i o to co ona poleca i taką kupuje. Pokazała mi jakieś 2 i ich składy no i wybrałam. Nie ma żadnych E skladnikow i innych badziewi- zresztą oni tak na tą szynkę mówią w tym sklepie- szynka bez E :D Wolałabym jakieś typowe eko ale teraz trudno o coś takiego.
 
Kochana nie zadlawi sie :)
Moj mial 6.5 mies dawalam do rączki cos to jadl jak stary kazdy sie dziwił hehe
Mial jednego zeba:)
 
reklama
Do góry