reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

reklama
Dziewczyny czy do słoiczków mogę dodać kaszke albo kleik ALE BEZ MLEKA? cZY TO SIĘ ZAGĘści bez dodatkuc mleka?
 
Dziewczyny czy do słoiczków mogę dodać kaszke albo kleik ALE BEZ MLEKA? cZY TO SIĘ ZAGĘści bez dodatkuc mleka?

Ja do słoiczków dodaje sinlac z nestle,to taka jakby kaszka ale na wodzie się ją przygotowuje. Najpierw rozrabiam to z wodą i dodaje słoiczek. Świetnie się nadaje do zageszczanie zupek:-DA z kleikiem to robiłam na mleku i dodawałam owoce:-D
 
u nas jest tak
6 rano 120ml mleka + cycuś
9 150ml mleka
12 obiadek mały słoiczek
14 150 ml mleka
16 deserek
17 120 mleka+ cycuś
19 160 ml kaszki
niewiem czy to dobry jadłospis pomozcie Wikusia nie zawsze zje całą butle
 
Misia je raz rano butlę jak wstanie koło 8-9 (jakieś 120-150 ml zjada),
potem 11-12 ma lunch słoiczkowy (1/3 słoiczka to max jaki mogę jej wcisnąć) popity herbatką i odrobiną mleka (ok 50),
potem koło 13-14 jak wstanie dostaje trochę mleka (100-130) i ewentualnie resztę lunchu,
później po spacerze koło 17 zjada obiad słoiczkowy (znowu 1/3) i mleko (ok. 50)
a potem przed snem koło 20 zjada ostatnią butlę (120-150) i kaszkę (w sumie 4 łyżeczki plus trochę wody, bo na bardzo gęsto je).
W sumie na dobę wypija mi jakieś 3 butle plus trochę ponad pół słoiczka mięsnego, 100 ml "herbaty" (chyba, że idziemy do miasta i jest ciepło to i 300 potrafi wydoić) plus kaszka. Owoców nie jada, chyba że dostanie jabłko albo banana do siateczki i go mamle w międzyczasie ;-)

I takie pytanko - piszecie na głównym, że karmicie mlekiem 4-6 razy dziennie plus słoiczki plus soczki. A potem, któraś mówi o zupce i 4 godzinach przerwy. I nasuwa mi się pytanie - ile godzin ma Wasza doba? Bo aż zazdroszczę :-)
 
Misia je raz rano butlę jak wstanie koło 8-9 (jakieś 120-150 ml zjada),
potem 11-12 ma lunch słoiczkowy (1/3 słoiczka to max jaki mogę jej wcisnąć) popity herbatką i odrobiną mleka (ok 50),
potem koło 13-14 jak wstanie dostaje trochę mleka (100-130) i ewentualnie resztę lunchu,
później po spacerze koło 17 zjada obiad słoiczkowy (znowu 1/3) i mleko (ok. 50)
a potem przed snem koło 20 zjada ostatnią butlę (120-150) i kaszkę (w sumie 4 łyżeczki plus trochę wody, bo na bardzo gęsto je).
W sumie na dobę wypija mi jakieś 3 butle plus trochę ponad pół słoiczka mięsnego, 100 ml "herbaty" (chyba, że idziemy do miasta i jest ciepło to i 300 potrafi wydoić) plus kaszka. Owoców nie jada, chyba że dostanie jabłko albo banana do siateczki i go mamle w międzyczasie ;-)

I takie pytanko - piszecie na głównym, że karmicie mlekiem 4-6 razy dziennie plus słoiczki plus soczki. A potem, któraś mówi o zupce i 4 godzinach przerwy. I nasuwa mi się pytanie - ile godzin ma Wasza doba? Bo aż zazdroszczę :-)
Moj maly Akozka pije 4 razy butle mleka i raz dostaje zupke czyli 5 posilkow w dzien je co 4 godzinki plus raz w nocy no a w miedzyczasie sok albo herbata no i troche jablka jak mu sie uda wcisnac:)
 
Misia je raz rano butlę jak wstanie koło 8-9 (jakieś 120-150 ml zjada),
potem 11-12 ma lunch słoiczkowy (1/3 słoiczka to max jaki mogę jej wcisnąć) popity herbatką i odrobiną mleka (ok 50),
potem koło 13-14 jak wstanie dostaje trochę mleka (100-130) i ewentualnie resztę lunchu,
później po spacerze koło 17 zjada obiad słoiczkowy (znowu 1/3) i mleko (ok. 50)
a potem przed snem koło 20 zjada ostatnią butlę (120-150) i kaszkę (w sumie 4 łyżeczki plus trochę wody, bo na bardzo gęsto je).
W sumie na dobę wypija mi jakieś 3 butle plus trochę ponad pół słoiczka mięsnego, 100 ml "herbaty" (chyba, że idziemy do miasta i jest ciepło to i 300 potrafi wydoić) plus kaszka. Owoców nie jada, chyba że dostanie jabłko albo banana do siateczki i go mamle w międzyczasie ;-)

I takie pytanko - piszecie na głównym, że karmicie mlekiem 4-6 razy dziennie plus słoiczki plus soczki. A potem, któraś mówi o zupce i 4 godzinach przerwy. I nasuwa mi się pytanie - ile godzin ma Wasza doba? Bo aż zazdroszczę :-)
u mnie Alanek pije mleczko: 4 razy z piersi tj. 2 razy w nocy ok 1 i 5, rano o 8 i o 17 ponadto dostaje butlę o 14 i na noc z kleikiem no i plus obiadek o 12 i deserek o 3-4
 
Dziewczynki a Wy rozcienczacie sok woda bo ja mu daje marchew jablko zawsze pol na pol z woda bo boje sie ze pozniej nie bedzie chcial nieslodkiego pic ale nie wiem moze lepiej nie rozcienczac i wiecej wypije soku bo nie chce jesc owocow a sok mu smakuje?
 
reklama
Dziewczyny czy do słoiczków mogę dodać kaszke albo kleik ALE BEZ MLEKA? cZY TO SIĘ ZAGĘści bez dodatkuc mleka?
hehe, przecież jaka różnica czy rozpuści się w ciepłej wodzie czy ciepłej zupce :))) Jak się martwisz czy się rozpuści to mozesz najpierw w odrobinie ciepłej wody rozmemłać i to dodać, ale wydaje mi się, że jak do ciepłej zupki wsypiesz to się tak samo bez problemu zagęści :)) W końcu na tym polegają kaszki i kleiki błyskawiczne, że się rozpuszczają w ciepłym, cokolwiek by to było, i nie trzeba gotować :)

Dziewczynki a Wy rozcienczacie sok woda bo ja mu daje marchew jablko zawsze pol na pol z woda bo boje sie ze pozniej nie bedzie chcial nieslodkiego pic ale nie wiem moze lepiej nie rozcienczac i wiecej wypije soku bo nie chce jesc owocow a sok mu smakuje?
Ja podawałam najpierw nierozcieńczone, ale pił to wtedy dla smaku, a nie dlatego, że mu się faktycznie pić chciało (tak mu smakowało, że pił , a potem mu się cofało z przelania :p ). Teraz daje mniej więcej 30-40 ml soczku i do 100 ml uzupełniam wodą. Ile wypije tyle mu się pić chciało, a resztę ja dopijam :p Karnitynko, a jak nie chce jeść owoców to spróbuj przymycać w kaszce jak najwięcej :)
 
Do góry