reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrena miesiączkowa

kociara :)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Marzec 2020
Postów
189
Witam Was kobietki, czy ma któraś do czynienia z migreną miesiączkową? Występuję najczęściej przed okresem i w połowie cyklu. Do stycznia brałam tabletki anty i migreny miałam może 4 razy w roku, byłam zawsze unieruchomiona na 3 dni, po odstawieniu zaszłam w ciążę, był spokój z migrenami, pojawiły się po łyżeczkowaniu i powrocie miesiaczki, to już 2 cykl i ból sie pojawia 3.dni przed miesiączką.
Może ktoś spotkał się z tym?. Poleci jakieś leli sprawdzone, albo lekarza ze Śląska? Chciałabym trafić w dobre rece :/
 
reklama
Ja też zawsze miałam migreny przed miesiączką i w trakcie, gorszego bólu nie znam. Bywało tak źle, że kładłam się na zimną podłogę żeby troche sobie ulżyć bo żadne środki przeciwbólowe nie pomagały, ale jak zaszłam w ciąże to zapomniałam co to migrena. Słyszałam, że wkładka wewnątrzmaciczna jest bardzo skuteczna w zwalczaniu migreny
 
No ja muszę brać l4 na 2.dni :/ a nie chciałabym co miesiąc tego robić, wkładka odpada i wszelkie inne anty, bo staramy się z mężem.o dzidziusia :)
 
Ja miałam migreny menstruacyjne przed ciążą i raz na początku ciąży. Jeszcze przed diagnozą, która postawiłam sobie sama pomagała mi aspiryna a później dostałam od lekarza sumatryptany.
 
Zapomniałam napisać 🤭 Polecają wstrzykniecie botoksu w okolice karku, nowa metoda leczenia, efekty do paru tygodni. Jeśli u mnie powrócą po ciąży to spróbuje żeby się przekonać.
 
Miałam to samo po porodzie, jak w zegarku, wiedziałam kiedy mam dni płodne 🤣 bardzo możliwe że jeszcze ci hormony wariują po tabletkach, ja polecam suplementacja wysokimi dawkami magnez +witamina b complex +Q10, tylko to muszą być wysokie dawki, ja po ok dwóch miesiącach widziałam różnice, żaden lekarz mi tego nie zalecił, sama szukałam na necie sposobu bo nie dawałam już rady.. sama suplemntowalam dla siebie i widziałam bardzooo różnice, jak poczytasz o Q10 to jest bardzo dużo artykułów że większość migrenowcow ma braki w tych witaminach..one są naprawdę bardzo ważne
 
Do góry