reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko dla niemowląt i inne

Kikamika28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Czerwiec 2020
Postów
178
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie...
Chętnie pomogłabym rozwiązać problem, bo mam pewne doświadczenie w żywieniu niemowląt, ale... TEGO POSTA NIE DA SIĘ CZYTAĆ! Jest zupełnie niezrozumiały! Nie ma tu prawie interpunkcji i jest pełno błędów. Ja wiem, że to jest forum a nie krajowe dyktando, ale z szacunku dla innych użytkowników powinniśmy dbać o komunikatywność.
Kto ma 8 miesięcy - koleżanka czy jej dziecko? Tylko logika podpowiada, że dziecko, bo z tego „zdania” wynika, że koleżanka.
30 ml to porcja dla trzydniowego noworodka. Niemowlę ośmiomiesięczne je znacznie więcej, ale to już poniekąd kwestia indywidualna i zależna od rozszerzania diety. Dopajanie wodą jest niezalecane do 6 mż przy karmieniu piersią oraz mieszance mlekozastępczej.
Polecam: Link do: Niemowlęta i woda – czy niemowlętom woda jest potrzebna do picia i życia
Świetny blog i rzetelne info.
 
Dziecko w wieku 8 miesięcy może jeść mleko trzy razy dziennie, a może pięć. Na opakowaniu jest podana orientacyjna ilość mleka w jednej porcji, to jest mleko na 210ml wody plus 7 płaskich miarek mleka. No to w mleku 800g jest takich porcji 20, to wcale nie tak dużo. Ja mam wcześniaka (6 miesięcy/4 miesiące) i zjada max 190ml na porcję a je 5 razy dziennie. Czyli zużywam 6 miarek do przyrządzenia jednej porcji, 30 na dobę. Zużywam mniej więcej jedno opakowanie mleka 800g w pięć dni, więc potrzebuję 6 takich opakowań na miesiąc. Przecież to wszystko można sobie w łatwy sposób wyliczyć 💁‍♀️ Musimy jednak pamiętać, że żadne dziecko nie będzie szło schematem z opakowania, są dzieci które mogą pochłonąć każdą ilość i rodzice się zamartwiają, że dziecko będzie pampuchem, a są takie jak moje, że jedzenie czasami mogłoby nie istnieć.
 
Picie wody to rozszerzanie diety, oczywiście każdy robi co uważa za słuszne. Ja podawałam wodę wcześniej i dzięki temu moje dziecko chętnie pije wodę teraz, nie podawałam i nie zamierzam podawać mu żadnych herbatek czy soków.
Jeśli chodzi o wybór mleka, no cóż, tego nikt Ci nie doradzi, jeśli wybierzesz jakieś i zobaczysz, że dziecku nie odpowiada, będziesz musiała rozważyć zmianę. Organizm potrzebuje około 2 tygodni na przyzwyczajenie się do pokarmu, a każda zmiana mleka to dla niego ogromna rewolucja, dlatego absolutnie nie zmieniamy mleka na nowe po trzech dniach.
 
Bebilon drogi ? Drogie to sa mleka ha, mleko kozie czy bebilon bio. Rodzic decyduje jakie kupi mleko dziecku chyba ze dziecko ma problemy to juz lekarz decyduje jakie najlepiej zastosowac. Dziecko jak ma okolo 8 miesiaca to i 150 a nawet wiecej moze pić. To juz zalezy od dziecka. Hmm troche dziwny ten post. Jakby sie mialo dziecku ograniczac. Chce to pije. Tzreba liczyc sie z kosztami przy mleku modyfikowanym. Zawsze mozna karmic piersiom i koszty się w tedy obniżają. Tak dla zobrazowania - kazdy bobas jest inny ale moja corka nalogowy mlekoholik wypija mleka za 200-300 zlotych. I tak jak na poczatku napisałam sa rozne mleka i , rozne ceny. Nie sugerowalabym sie koleżanka czy innymi ludźmi.
 
Mieliśmy nan optipro plus i puszka wystarczała na tydzień. Więc 200-250zl miesiecznie. Teraz ma 1,5 roku i pije tylko 3 razy na dobę, jednak po 180ml więc nadal opakowanie jest na lekko ponad tydzień.
Warto samemu nabyć wiedze i nie sugerować się tym co się widzi u innych. Nie każdy chce niestety wiedzieć co jest lepsze/zdrowsze i trzeba być tego świadomym.
 
Cześć, rozmawiałam nie dawno z koleżanka ile mleka kupowała dla swojego dziecka, rozmawialiśmy ile podawała mleka niemowlakowi do 8 miesiąca... wiem ze bebilon jest drogi i taki kupowała, najtańszy z tego co widziałam w sklepie jest bebiko...ale do rzeczy ile puszek kupujecie na tydzień? Koleżanka mówiła mi że jedno pudełko bebilonu starczało na miesiąc do trzeciego miesiąca życia, potem dziecko jadało około 5 do 6 razy dziennie po okolo 90ml, pózniej do chodzi rozszerzaszanie diety i puszka starczała na 2,5 tygodnia, znalazłam w necie ze innym mama puszek więcej schodzi tygodniowo, miesięcznie dużo płaca, a jak jest u was ? Bo mówi ze to wcale nie wychodzi drogo jak się wydaje. ile miesięczny jest koszt u was ? ....Aa i pytanie widziałam w swojej rodzinie u kuzynki jak malutkie dziecko Max tygodniowe dwu tygodniowe karmiło się mlekiem modyfikowanym z butelki i jeszcze druga butelka dopaja się woda przygotowaną, kuzynka twierdziła dziecku się chce pic i musi dopić bo tak usłyszałam tak tak powinno być czy tez tak robicie? , nie przypominam sobie żeby mój kuzyn był tak karmiony ani mój młodszy brat a ni moje siostrzenice, nie jestem za tym żeby podawać wodę.... pytanie kolejne które mleko kupujecie? Kto wybiera te mleko położne w szpitalu zalecają lekarz pediatra? U siostry zagranica w szpitalu dostała wytyczne które mleko kupować i takie kupowała a jak jest w Polsce? Znajomi i kuzynka kupowali najtańszy bebiko

My jesteśmy na nan opti pro plus ale poki co w wersji plynnej wiec trochę to drogo wychodzi bo ok. 75zl za 5l i chyba sie przerzucimy na proszek w dzien widzialam ze 45zl 800g a na ile to starczy to tez nie mam pojęcia moja zjada ok 100ml na jedno karmienie a jemy co 3h w nocy co 4h
 
reklama
My jesteśmy na nan opti pro plus ale poki co w wersji plynnej wiec trochę to drogo wychodzi bo ok. 75zl za 5l i chyba sie przerzucimy na proszek w dzien widzialam ze 45zl 800g a na ile to starczy to tez nie mam pojęcia moja zjada ok 100ml na jedno karmienie a jemy co 3h w nocy co 4h
No to też łatwo policzyć. Ile miarek sypiesz na jedną porcję? My jesteśmy na Nan Optipro 1, cena jest niższa niż Plusa, w aptece online płacę koło 30zł za 800g.
 
reklama
My jesteśmy na nan opti pro plus ale poki co w wersji plynnej wiec trochę to drogo wychodzi bo ok. 75zl za 5l i chyba sie przerzucimy na proszek w dzien widzialam ze 45zl 800g a na ile to starczy to tez nie mam pojęcia moja zjada ok 100ml na jedno karmienie a jemy co 3h w nocy co 4h
Na każdym mleku jest napisane na ile wystarcza. Nan optipro plus to około 62 porcje mleka 100ml. Karmisz z 7 razy na dobę to tak jak pisałam wyżej. Wystarcza na około tydzień...
Nie polecam zmieniać mleka jeśli już jest dobrze przyswajane. Więc z tego płynnego przejdź raczej na w proszku takie samo.
 
Do góry